Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po finále s Athleticem: trenéři

11/05/2012 04:30 // Andres // 863 zobrazení // zdroj: uefa.com

Atlético to opět po dvou letech dokázalo a stalo se vládcem Evropské ligy. Největším hrdinou na hřišti byl Radamel Falcao, opravdovým strůjcem úspěchu je však spíše Diego Simeone, který dokázal úzký kádr udržet přes kvantum zápasů v kondici a ve formě.

Pro Chola je to první trofej v Evropě, kterou vyhrál v coby trenér, hned tou se však zapsal do historie kopané. Evropskou ligu/Pohár UEFA dokázal totiž vyhrát teprve jako první trenér argentinské národnosti, navíc vstoupil do exkluzivního klubu osobností, které tuto soutěž vyhráli jako hráč (v roce 1998 s Interem Milán) i jako trenér. Před ním se to povedlo jen Dinu Zoffovi a Huubu Stevensovi.

Vyhrávání je vždy skvělé. Jako si to můžete vychutnat víc, protože jste na hřišti, můžete běhat, můžete křičet. Jako kouč se musíte ovládat. Víte, je to chvíle hráčů,“ porovnává Simeone dvě různé zkušenosti. „Jsem na své hráče hrdý, jsem šťastný za všechny Atléty a vděčný lidem, kteří nám od prosince věřili,“ řekl trenér červenobílých. „Mám obrovskou radost, že přináším fanouškům další titul.

Cholo se také rozpovídal o své taktice. „Věděli jsme, že se v určitém momentu budeme muset vzdát míče a dát jim ho, ale se čtyřmi hráči vepředu jsme mohli Athletic ohrozit jedinou přihrávkou dopředu,“ popsal kouč moment, kdy od vedoucí branky Atlético vyčkávalo na protiútoky. „Pomohlo nám, že jsme byli [v šancích] tak přesvědčiví. Od té doby jsme pak rostli na síle. Dnes jsme ukázali, co Atlético je – rychlý tým, který je silný v defenzivě a já jsem na to velmi hrdý,“ dodává Simeone.

Své si myslí Argentinec o zkušených hráčích, kteří už mají na kontě nějakou trofej, podle jeho teorie je totiž nejdůležitější hlad po trofejích. „Velcí hráči jsou rizikem. Mají zkušenosti, ale ty jsou k ničemu, pokud nedokážou své minulé trofeje hodit za hlavu a nadchnout se pro další finále,“ řekl Cholo, který mluvil hlavně o Falcaovi, který stejný úspěch zažil teprve před rokem. Očividně mu však ještě nezevšedněl. „Falcao je nejlepším příkladem – zapomenul na to, co dokázal minulý rok, aby mohl prožít ty dnešní chvíle. Znám Radamela, když byl ještě chlapec. Měl jsem ho v Riveru, vyhráli jsme spolu titul. Miluju to, jaký je, a obdivuju ho. Jeho ambice neznají strop,“ přihodil trenér pár pochvalných slov na účet Kolumbijce.

Druhým střelcem zápasu byl Diego Ribas. I ten odehrál vynikající zápas a chvála Simeoneho jej rovněž neminula. „Diego je hráč, který dělá na hřišti rozdíly – když hraje dobře, máte velkou šanci vyhrát. Musíme se pokusit dostat do Ligy mistrů a uvidíme, jestli s námi zůstane,“ připomněl Cholo fakt, že Brazilec je v Atléticu jen na hostování a klub pravděpodobně kvůli finanční situaci opustí.

Svým učněm zůstal poražen Marcelo Bielsa, který vypadal včera hodně zaražen výkonem svých svěřenců. „Nečekali jsme takový výsledek ani takový rozdíl mezi tím, co bychom mohli předvést a co se doopravdy stalo. Klíčem bylo to, že oni dokázali hrát přesně zápas, jaký chtěli, zatímco u nás to bylo přesně naopak,“ vysvětloval zklamaný Bielsa.

Chtěli jsme hrát jako jindy, ale nezvládli jsme to. Oni hráli to, co potřebovali, a já se cítím osobně zodpovědný za výsledek,“ vzal na sebe kouč Athleticu středeční porážku. „Rozdíl ve skóre nebyl zasloužený, neodpovídá to tomu, co jsem viděl. Z mého pohledu Atlético mělo osm šancí a dalo z nich tři branky. My jsme měli šancí devět a nedali jsme žádný gól,“ litoval Argentinec efektivitu svého mužstva.

Co mě mrzí je, že rozdíl [ve výkonech] na hřišti není skutečný rozdíl [mezi mužstvy]. Nebránili jsme ale dobře a nebyli jsme přesvědčiví v útoku. Hráli jsme hůře, než jak umíme, a to jasně moje zodpovědnost,“ sypal si Bielsa popel na hlavu.

Komentáře (3)
  1. devet sanci? :-O :D bielsa by si mel asi koupit novy brejle. za celej zapas si vytvorili jedinou tutovku a tu vychytal tybo. pak tam bylo jeste brevno ibaie, ale to uz bylo stejne ve chvili, kdy by to nic neresilo. posilat si nikam nevedouci prihravky nekde na pulce a obcas poslat centr do vapna – to umi kazdej. nechapu, ze neuzna porazku…
    cholo je zkratka buh *POCTA*

    • Tak on ji v podstatě uznal, říká, že hráli špatně, a že mohli hrát líp. A zase má pravdu, že my jsme měli haluz s naší efektivitou. Prostě rozhodla Falcaova genialita a fakt, že jsme se pak mohli tak stáhnout…

  2. Jinak Simeone si to klidně mohl užít víc a vykašlat se na nějaký odstup. Přece jen ještě nemá roky, že by se musel bát o zdraví při bezhlavém pobíhání na trávníku :D


Komentáře

No trackbacks yet.