Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po finále s Athleticem: oslavy v Madridu a vedení klubu

11/05/2012 14:02 // Andres // 1 070 zobrazení // zdroj: uefa.com, as.com, mundodeportivo.com, marca.com

El Atleti podobně slavili teprve před dvěma lety, přesto si takovou příležitost nemohl nechat ujít nikdo a do ulic tak vyšlo na sto tisíc lidí. Čtvrteční odpoledne plné oslav začalo návštěvou katedrály La Almudena, aby se podělili o vítězství s patronkou Madridu.

Přicházíme poděkovat a nabídnout pohár Panně almudenské, aby se přimluvila za naši červenobílou rodinu, která je jí věčně zavázaná,“ řekl prezident klubu Enrique Cerezo po doznění zvonů.

Druhou zastávkou autobusu Colchoneros byla městská radnice, kde byl tým přijat starostkou Anou Botella. „Je mi obrovským potěšením přijmout šampiony Evropy. Dosáhli jste obrovského vítězství. Evropskou ligu můžete po právu prohlásit za vaši trofej, neb jste ji dobyli už podruhé ve třech letech,“ prohlásila první žena coby starostka Madridu. „Jednou z věčných otázek fanoušků tohoto klubu je: ‘Proč fandím Atléticu?‘ Včera večer na ni bylo odpovězeno výborným fotbalovým výkonem a fantastickým vítězstvím,“ pokračovala Botella. „Neptuno teď čeká na červenobílé oslavy. Věřím, že je to něco, co si vaši fanoušci zaslouží,“ dodala.

Ještě předtím než se ale konvoj dostal na náměstí, kde slaví své úspěchy, byla na řadě sídlo Comunidad de Madrid na Puerta del Sol. Tam přijala klub prezidentka autonomního společenství Esperanza Aguirre. „Je to obrovská radost mít tu znovu Atlético. Včera večer jste odehráli velký zápas proti silnému soupeři. Místní jsou na vás velmi hrdí,“ začala prezidentka, která na sebe neváhala navléknout darovaný dres. „Tento titul potvrdil, že Atlético patří k největším klubům v Evropě. Děkuji, že jste vyzdvihli jméno na Madridu a Španělska na vrchol,“ řekl potěšená Aguirre. „Je to velký den pro Madrid. Den radosti pro všechny fanoušky, kteří si zaslouží užít si tento titul stejně jako hráči.

Tím skončily všechny formality a hráči Atlética se mohli oddat bezmezným oslavám s fanoušky před Neptunem.

Nezapomeňte na Manzana

Ani pes dnes neštěkne po Gregoriu Manzanovi. Byl to ale on, kdo provedl Atlético Madrid skupinou, kterou mnozí nazývali skupinou kalibru Ligy mistrů. Ten nezůstal zapšklý a sdílel radost fanoušků. „Jsem šťastný, že projekt, který jsme nastartovali, takto vyvrcholil,“ řekl kouč, který byl v prosinci odvolán. „Atlético zažilo ve finále nejlepší možná scénář, čímž byl brzký gól. Ten vstup stál Athletic hodně a vítězství bylo zasloužené,“ dodal Manzano.

Gil Marín na stadionu nevydržel

Jako příkladný ředitel klubu rozhodně nevystoupil Miguel Ángel Gil Marín, který si nejprve nenechal od cesty nafoukané prohlášení, kdy řekl že: „Odešel Torres a nepřestali jsme vyhrávat, odešel Agüero a stále vyhráváme. Klub stojí nad jakýmkoliv hráčem.“ Nato oznámil, že klub se zřejmě bude muset naučit vyhrávat i bez Falcaa. V případě, že Atlético nevybojuje Ligu mistrů, označil přestup za pravděpodobný. „Pokud se klub nekvalifikuje do Ligy mistrů, bude mít problém s rozpočtem. Atlético musí být v první čtyřce. Jestli se tam nedostaneme, bude těžké, aby [Falcao] zůstal,“ zkazil Gil Marín oslavy některým fanouškům.

Ředitel také popsal, jak se ani nevydržel dívat na celý zápas. „Neviděl jsem druhý poločas. Odešel jsem, protože jsem se cítil špatně. Procházel jsem se kolem stadionu. Když jsem pak slyšel hluk, myslel jsem, že Athletic dal gól. Když jsem zjistil, že je to 3:0, oddechl jsem si,“ řekl největší akcionář klubu.

Pozadu nezůstal ani Cerezo

Bez několika slov pochopitelně nemohl zůstat ani ten největší řečník Enrique Cerezo. „Vyhráli jsme třetí titul ve dvou letech. Potřebujeme jen něco ve Španělsku. Vypadá to, že nám patří zahraničí,“ řekl prezident klubu, který sezónu popsal jako „těžké časy plné trápení. Nakonec ale máme kompenzaci.

Naší závěrečnou výzvou je pokusit se kvalifikovat do Ligy mistrů. Tito hráči jsou schopni čehokoliv.

Komentáře (4)
  1. Manzano *THUMBS UP* a naši dvaja pajáci z vedenia – :-! oni sú vredom a rakovinou tohto skvelého klubu :(

  2. Skvělý výkon :-) CAMPEONES!!

  3. jenom slysim mluvit gila, tak mam chut mu rozmlatit hubu. arogantni pamrd, kterymu na klubu vubec nesejde :-!
    naopak cereza zacinam mit rad – podle me mame nejlepsiho prezidenta ve spanelsku :D je s nim minimalne sranda a lepsiho reprezentanta cirkusu atleti aby clovek pohledal :D

  4. A ten Gil je co za trosku, že se ani na fotbal nedokáže dívat? My sme nezvládali ani odchody na záchod, jak to bylo napínavé :D

    Jinak Botella a Aguirre to řekly moc hezky….holt političky O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.