Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po finále s Athleticem – hráči a oslavy

12/05/2012 21:42 // Sebyk // 786 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com, mundodeportivo.com

Po dvou letech Atlético opět dobylo Evropu. Co k tomu řekli samotní hráči? Začněme u toho nejpovolanějšího, který celé finále svými dvěma góly rozhodl, – tedy Radamela Falcaa. Tomu se podařilo vyhrát Evropskou ligu již podruhé v řadě, navíc se jako první v historii stal nejlepším střelcem soutěže ve dvou po sobě jdoucích ročnících. „Nemám slov, nedokážu popsat, co cítím. Je neskutečné vyhrát Evropskou ligu se dvěma různými týmy a zároveň se stát v obou případech i nejlepším střelcem,“ tvrdil nadšený snajpr. „Loňská sezona byla výjimečná, ale když jsem sem přicházel, říkal jsem si, že máme na to ji zopakovat a znovu vyhrát Evropskou ligu,“ říkal Falcao.

„Není možné popsat, jak jsem teď nadšený. Je to opravdu splněný sen. Musím ale především poděkovat svým spoluhráčům, kteří mi obrovsky pomohli. Myslím, že klíčový byl ten tlak na jejich rozehrávku, který jsme dokázali vyvinout. Byli jsme schopni neúnavně napadat po celý zápas a po celé ploše hřiště,“ analyzoval finálové utkání El Tigre. „Když jsem přicházel do Atlética, mnoho lidí se domnívalo, že je to chybný krok. Já jsem však od začátku tvrdil, že jsem do Atlética přišel vyhrávat tituly. Jsem velmi rád, že jim teď mohu dokázat, že jsem měl pravdu a oni se mýlili. Chtěl bych tento úspěch věnovat Bohu a své rodině,“ prohlásil dojatý střelec

Podívejte se, co o vítězství a jeho hlavním strůjci Falcaovi řekli oslavující fanoušci Atlética!

Falcao po finále sklidil obdiv za provedení u obou svých branek – při první si pohrál s Amorebietou a slabší levačkou vymetl růžek branky Athleticu, při druhé si vychutnal prozměnu Aurtenetxeho. „Táta mi vždycky říkal, ať střílím na zadní tyč. Určitě měl z toho gólu radost,“ vrátil se El Tigre ke své první brance. „Teď už jen jako třešničku na dortu přidat to čtvrté místo,“ zasnil se na závěr Falcao. Dalším hrdinou finále byl Brazilec Diego, který po parádní individuální akci vstřelil třetí branku Atlética. „Byl to velmi náročný zápas, ale my jsme hráli prostě skvěle. Byla to úžasná noc. Je to jako sen. Nezapomenutelný moment,“ hledal Diego marně slova, kterými by vyjádřil své pocity.

Ve finále se sice sám neprosadil, na velké krasojízdě Atlética Evropskou ligou má však nemenší podíl než jeho kolega Falcao. Ano, řeč je Adriánu Lópezovi. „Co víc si můžu přát? V létě jsem vyhrál titul s jednadvacítkou, teď jsem ve svém prvním roce v Atléticu získal další trofej. Jsem neskutečně šťastný! Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za jejich podporu, i svým spoluhráčům a trenérskému týmu, díky kterým jsme tohoto dosáhli. Je to úžasné!“ rozplýval se šikovný forvard. Ten je v uplynulých týdnech spojován se zájmem Barcelony, podle svých slov se však mladý útočník nikam nechystá: „Mám tu kontrakt na tři roky a právě jsem sem přišel. Vše, co chci, je užívat si to tu jako doposud,“ zakončil Adrián.

Dojemné chvíle po finále čekaly na dvě odcházející ikony Atlética – Antonia Lópeze a Luise Pereu -, kteří si sotva mohli představit krásnější loučení. „Jsem hrozně šťastný a jsem rád, že se mohu takto rozloučit. V životě jsou ale různé cykly a ten můj se právě naplnil,“ říkal dojatý Kolumbijec. „Jsem hrdý, že jsem mohl navlékat tento dres. Takovéto chvíle s vámi vnitřně pohnou,“ popisoval Perea. „Jsem nadšený i za všechny fanoušky, kterým jsme přinesli radost. V životě jsem v Madridu neviděl tolik kolumbijských vlajek, což musí znamenat, že byly všechny určené Falcaovi,“ zavtipkoval na závěr rekordman v počtu startů za Atlético, co se cizinců týče.

„Všechno toto nás naplňuje hrdostí, že máme tu čest navlékat tento dres,“ tvrdil pak Antonio López. Odcházející kapitán hlavně ocenil, jakého přivítání se týmu dostalo v Madridu: „Nechtěli jsme své fanoušky zklamat, zažili jsme s jejich pomocí další skvělý rok. Tenhle pohár patří jim,“ věnoval levý bek výhru ve finále všem červenobílým příznivcům. Při oslavách na Neptunově fontáně v Madridu si pal López zahrál na moderátora celé akce, když po vzoru Pepe Reiny z před dvou let postupně vyvolával své spoluhráče na pódium. Jako „trýznitele útočníků“ popsal například svého obranného kolegu Godína.

Podívejte se, jak s fanoušky fandil a slavil i samotný antický bůh Neptun!

„Poznáme jej podle vlasů,“ pak patřilo Mariu Suárezovi, který se celý podzim proháněl po trávnících s postupně rostoucím afro-účesem. Slovy jako „portugalská kvalita má své jméno – Tiago,“ nebo „vládce zálohy a můj velký přítel – Gabi,“ složil López poklonu svým spoluhráčům. „Brazilec, který je na place, když já tam nejsem – Filipe,“ nebo „náš trpaslík – Courtois,“ zavtipkoval kapitán Atlética posléze. Jako „tureckého Beckhama“ López výstižně označil Ardu Turana, „mužem včerejší noci“ se pak stal dle očekávání Falcao. Na závěr přišel na řadu trenér: „Ten, na kterého všichni čekáte, váš idol! To je – olé, olé, olé – Cholo Simeone!,“ pozval končící kapitán na pódium kouče Rojiblancos, který sklidil od fanoušků suverénně největší ovace ze všech.

Záběry z oslav na Neptunově fontáně a pár slov od Tiaga, Mono Burgose, Godína a Simeoneho.

Komentáře (2)
  1. zapomnel jsem jeste quote od torrese O:-)
    kdyz vyhraje atletico, raduji se z toho vic, nez kdyz vyhraje muj tym…
    krasny :)
    „pozname jej podle vlasu je fakt dobry“ :D aLo mi bude chybet…

  2. Tohle se prostě úžasně čte, kéž by je ten úspěch pohnal dopředu…

    A Antonio? Prostě klasa, ta oslava byla parádní párty *YAHOO*


Komentáře

No trackbacks yet.