Ohlasy po Espanyolu: Simeone, Arda Turan, Godín a Pochettino

24/04/2012 21:03 // Andres // 377 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético hlavně díky perfektnímu Ardovi, který vstřelil dvě fantastické branky, porazilo v neděli barcelonský Espanyol a přiživilo tak své šance na účast v evropských pohárech.

Colchoneros se po víkendu posunuli na sedmé místo, které právě nyní zajišťuje kvalifikaci do předkola Evropské ligy. Athletic, jenž je při stejném bodovém součtu jen díky vzájemnému zápasu před Atléty, totiž drží hned dvě postupová místa – jedno za ligové umístění, druhé už má jisté vzhledem k účasti ve finále Copa del Rey, kde je jeho soupeřem Barcelona, která už jde najisto do Ligy mistrů. Tak Atlético postoupilo už minulý rok.

Díky včerejší ztrátě Málagy se znovu také otevírá možnost ukořistit tolik vytoužené čtvrté místo, na které momentálně jak Atlético, tak Athletic ztrácí jen 4 body. Lépe je na tom jen Levante, které je má na oba červenobílé kluby jednobodový náskok. Mnoho napoví vzájemný souboj, ve kterém Atlético právě Málagu už za dva týdny přivítá. Dokáže Atlético využít této konstalace?

V euforii po třech vítězstvích v řadě tak přemýšlí téměř každý fanoušek, s čistou hlavou však už na další utkání myslí trenér Simeone. „Musíme se začít s přípravou, protože ve čtvrtek nás čeká pěkné utkání. Nemůžeme se na chvíli zamyslet a jen si to užívat. Není pro to prostor, čas, jen odpočívat, jíst a trénovat,“ klade na mysl Cholo.

Simeone rovněž nemohl jinak, než pochválit své svěřence, kteří ve druhém poločase zvedli výkon o 100%. „Opakuji, co jsem říkal už týdny: co tito fotbalisti předvádí, je heroické. Doufejme, že v tom budeme pokračovat. Je evidentní, že dobré věci nás činí silnějšími,“ řekl trenér Rojiblancos než přešel ke své analýze utkání. „Atlético začalo dobře, měli jsme gólové příležitosti, dali jsme na 1:0, měli jsme víc ze hry a najednou přišel jejich gól, který jim dodal sílu. Měli 20 minut převahu, ale žádné šance, zatímco pokaždé, když jsme zaútočili my, vypadalo to nebezpečně. Příchod Maria Suáreze zesílil zálohu a druhá půle z naší strany už byla výborná.

Speciální pochvaly z úst Chola se pak dostalo hvězdě utkání, Ardovi Turanovi. „Přítomnost Ardy před bránou nezbytnost, po které jsme volali. Ve čtvrtek odehrál skvělé utkání a dnes ve druhém poločase předvedl fantastický výkon. Je to technicky i takticky velmi důležitý hráč,“ zakončil lodivod Atlética.

Sám 25letý Turek bude zřejmě novým týmovým expertem proti Espanyolu. Na hřišti Los Periquitos si v prosinci připsal svůj debutový gól v La Lize, o víkendu do jejich sítě přidal svůj ligový gól číslo dvě a tři. Arda Turan má pochopitelně ze svých tref velkou radost. „Skórovat je důležité, je to něco, co chce každý hráč, ale ještě důležitější je, že jsme dosáhli na výhru proti Espanyolu. Z toho mám radost,“ řekl Arda v mix zóně. „Bylo důležité vyhrát takové utkání, pokud chceme příští rok hrát v Evropě. Liga mistrů byl náš hlavní cíl sezóny a teď jej můžeme dosáhnout,“ věří záložník Atlética.

Za nedávné výkony si Diego Godín vysloužil pořádnou dávku kritiky. Nutno dodat, že zcela oprávněné. V neděli to ale vypadlo, že si El Faraón vzal slova tisku a fanoušků k srdci a nejen, že otevřel proti Espanyolu skóre, ale připsal i svou druhou letošní přihrávku za nákop, ze kterého vzešel druhý gól Ardy. Stoper si je podle svých slov hodně vědom, že měl co vynahrazovat. „Chtěl jsem podat dobrý výkon, protože z osobního hlediska se mi derby nevydařilo. Mám radost, že jsem dal gól a že jsem odehrál dobrý zápas,“ řekl Uruguayec.

Z psychologického hlediska není nic lepšího než tři výhry po sobě, jak se nám tento týden podařilo. Tým hraje opravdu dobře, předvedl vysoké nasazení, dobrý přístup. Ve druhém poločase jsme šli nahoru a to hrajeme na rozdíl od soupeře dvě soutěže. To je velké pozitivum,“ mysli si Diego Godín.

Mauricio Pochettino opouštěl Calderón jen hořkou pachutí v ústech, ale s hlavou vztyčenou díky výkonu svých hráčů: „Tým neudělal nic špatně. Odjíždíme smutní z prohry, ale nechali jsme na hřišti vše. Ve fotbale jsou však maličkosti velmi důležité,“ myslí si trenér Espanyolu. „Atlético bylo ohromné. Myslím, že měli hlavně schopnost dát gól ve správný moment,“ vysekl Pochettino svému soupeři poklonu.