Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Espanyolu: Manzano, Gabi, Villaverde a Sergio García

12/12/2011 16:48 // Sebyk // 1 043 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com, mundodeportivo.com, as.com

Atlético má za sebou další ostudný venkovní výprask, na hřištích soupeřů je v této sezoně snad nejhorším týmem světa. Včera rozhodly tři rychlé góly Espanyolu, které Pericos nastříleli po neskutečných hrubkách v obraně Los Colchoneros již během prvních dvaceti minut.

Pro něco takového asi neexistuje vysvětlení a slova marně hledal i kouč Gregorio Manzano. „Není pro to žádná omluva. Není normální, aby se něco takového stalo. Sami jsme si ten zápas prohráli. Propásli jsme příležitost posunout se tabulkou nahoru. Mrzí mě to,“ soukal ze sebe značně zdrcený El Profesor.

„Čeká nás ještě spousta práce. Vím, že je to velmi bolestné obzvláště pro fanoušky. Hráči jsou z toho velmi rozčarovaní. Vědí, jak zahráli. Fanoušci teď musí zatnout zuby,“ pokračoval. Manzano spoléhá na to, že tým se dá do pořádku po následujících zápasech proti Rennes, Betisu a Albacete, z nichž všechny hraje doma: „Náš stadion je naší největší silou.“ Pod El Profesorem se po trapných prohrách v Albacete a Barceloně houpe jeho trenérská židle více než kdy jindy. On však z odvolání strach nemá: „Nebojím se o svou práci. Myslím teď jenom na tým.“

K odvolání hlavního trenéra pravděpodobně opravdu nedojde. Šéf klubu Clemente Villaverde, který dočasně zastupuje hospitalizovaného Miguela Ángela Gil Marína, řekl k Manzanovi následující: „Nemělo by smysl klást si po takovémto zápase otázky, zdali půjde, nebo ne. Stávající situace je problém celého týmu. Není čas ukazovat prsty a hledat viníky, vina je totiž na straně všech. Nic takového by navíc nikam nevedlo. Teď musíme zanalyzovat, proč jsme se dostali tam, kde v tuto chvíli nacházíme.“

Na stranu obhájců Gregoria Manzana se přidal i zástupce kapitána Gabi Fernández. „Chyba je na naší straně, kouč s tím nemá nic společného,“ opakuje záložník větičku, kterou jsme z úst jeho spoluhráčů letos slyšeli již několikrát. „Góly přišly po našich individuálních chybách. První branka byla chybou gólmana, při těch dalších třech jsme nebránili s dostatečnou intenzitou,“ pokračoval. „V našeho kouče věříme, jinak bychom tu ani nebyli. Teď se musíme zlepšit a lépe reprezentovat tento klub,“ zakončil Gabi.

Zatímco v táboře Rojiblancos vládne veliké zklamání a rozčarování, v Espanyolu se radují. „Od první minuty jsme si šli za svým,“ tvrdí útočník Sergio García, který včera přidal čtvrtou branku domácích. „Jsme spokojeni, zvlášť po tom, co jsme v uplynulých zápasech nestříleli tolik branek, kolik bychom chtěli. Dnes jsme to ale změnili,“ raduje se bývalý španělský reprezentant. García také vysvětlil, komu že to dedikoval svůj včerejší gól: „Věnoval jsem ho svému tchánovi, kterého nedávno přijali do nemocnice,“ řekl.

Komentáře (10)
  1. Manzano ty už zmizni z Atlética konečne a nemaj zbytočné výhovorky. Jednoducho to nezvládaš psychicky a nemáš na taký tým akým je Atlético. A len mu uberaš na sláve, ktorú stále ešte nejakú má. A takisto Gabi. Čo tu hľadáš? Priemerný hráč, ktorých tu behá veľa takých ako je on. Ale my potrebujeme kvalitu.

    • ja sem uprimne myslel,ze jeho prestup zpatky je pouze jako nahradnik,tenhle hrac proste na atletico NEMÁ,stejne tak jako tiago,perea a bohuzel uz asi i antonio lopez,diego costa a mario suarez jakbysmet,ten je ale jeste relativne mladej tak se muze zlepsit,rozhodne tady z tech nejlepsi.

    • minuly jaro byl nejlepsi box-to-box v primere, navic rozenej lidr. ja byl za jeho prestup hrozne rad. zatim ale zaostava za ocekavanimi – ostatne jako i zbytek tymu mimo ardy, domiho, diega a adriana…

  2. ja nepochopim jedno – proc ti idioti treneri nemaji kousek cti a kdyz se takhle nedari, tak proste neuznaji, ze na to nemaji a rezignuji? stejne to bylo s kikem…

  3. Manzano nieto, že nezvláda svoju rolu, ale ešte nemá ani charakter ako veľký El professor ako si hovorí. Tak nech ukáže, že ním je.

  4. Chcelo by to aj nejakú poriadnu čistku v kádri v lete, až na niekoľko výnimiek, inak sa nepohneme. A Manzanovi by som nedal plat pol roka za výsledky a hráčom niektorým takisto by som nedal za dva mesiace výplatu a dal im takto pokuty. A vedenie by mohlo sa dovtipiť a fanúšikom vyjsť v ústrety a preplatiť im vstupné a cestovné na vonkajšie zápasy. Aspoň nejaké gesto by mohli urobiť. Ale asi by sme chceli veľa od nášho mafianského vedenia.


Komentáře

No trackbacks yet.