Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Espanyolu: Cholo i Raúl García si cení týmové práce

02/10/2012 03:00 // Andres // 575 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com, clubatleticodemadrid.com

A pak, že to nejde i bez Radamela Falcaa! Atlético Madrid dokázalo bez svého nejlepšího střelce, který má na svědomí takřka polovinu branek svého týmu, poprvé po pěti návštěvách vyloupit stánek Espanyolu a dále žije svůj sen. „Kdo nakonec srazí Colchoneros?“ ptají se mnozí. Vždyť Atlético nebylo daleko od toho, aby po šestém kole dokonce vévodilo tabulce Primera División.

Nedělní protivník Madriďanů ještě nepoznal radost z vítězství a v tabulce se po prohraném utkání potácí na posledním místě. Získat první tři body tak mělo být zvýšenou motivací pro domácí a věděl to i trenér Cholo Simeone. „Přijeli jsme čelit soupeři, který na tom nebyl nejlíp kvůli předchozím výsledkům, ale zároveň bylo pro ně nutností odehrát dobrý zápas,“ začal na pozápasové tiskové konferenci trenér. „Myslím, že se nám podařilo uvést do praxe přesný plán a vynulovat jejich potenciální hrozby tím, že jsme Simãa, Verdúa a Morena odstranili ze hry,“ dodal Simeone.

Jako obvykle, Cholo se také pustil do analýzy obou poločasů. „V první půli jsme začali dobře a do přestávky jsme bývali mohli jít s ještě větším klidem. To se však nestalo a Espanyol ve druhém poločase zabral. Rozhodli se změnit svůj systém a nasadit hodně ofenzivních hráčů. Dopředu jsme se pak dostali pouze v několika málo případech, zaměřili jsme se spíš na defenzivní opevnění,“ zhodnotil utkání Simeone.

Největší radost však argentinskému stratégovi udělal fakt, že se tým dokonale obešel bez Radamela Falcaa, z čehož měli mnozí strach. „Za nejdůležitější věc teď v Atléticu Madrid považujeme tým. Jsem šťastný, že nejlepší věc na Atléticu je, že je silné jako skupina,“ dodal kouč, který nasbíral svých 16 bodů dvakrát rychleji než loni Manzano – ten oproti letošním 6 zápasům jich potřeboval hned 12.

Ve velké obrodě nadále pokračuje Raúl García. Dříve vypískávaný muž a nikým nechtěný prodejní artikl je najednou výbornou alternativou kamkoliv do ofenzivy a v posledních třech startech si připsal navíc tři branky. Naposledy právě proti Espanyolu výborně suploval útočníka, když se ve vápně po vzoru Falcaa položil do centru Juanfrana a rozhodl utkání.

Po zápase neskrýval Raúl García ani radost, ani smysl pro týmovou sounáležitost. „Chtěli jsme tohle utkání vyhrát, abychom zůstali na čele,“ začal záložník z Pamplony. „Jsem šťastný osobně, ale především kvůli týmu. Zatím děláme věci správně. Sezóna je dlouhá a naučili jsme se, že musíme zůstat skromnými. Musíme pokračovat v tvrdé práci a na konci sezóny uvidíme, jak na tom budeme,“ říká 26letý Bask, který také řekl něco o své pozici v týmu. „Nepovažuji se za člena základní sestavy. Chci prostě tvrdě makat a využívat příležitosti, které dostanu. Nejdůležitější je, aby byl tým co nejvýše,“ dodává Raúl García.

Po horším výkonu s Valladolidem a drobném zranění se v plné síle vrátil Thibaut Courtois a třemi skvělými zákroky zahnal veškeré rebelantské myšlenky na další šance pro konkurenta Sergia Asenja. „Byl to těžký zápas, protože Espanyol potřeboval body. V prvním poločase jsme hráli dobře. Ten druhý už byl složitější. Zatlačili nás a navíc je opravdu tlačili fanoušci. Vyhráli jsme ale a to je to nejdůležitější,“ řekl po zápase belgický brankář.

Obavy po zápase však nemohl skrývat Mauricio Pochettino, jehož tým opět nevyhrál a s jediným bodem se krčí na dně tabulky. „Je to složitá situace, tyto věci ovlivňují celou skupinu, ale musíme pokračovat v linii, kterou jsme načrtli ve druhém poločase,“ řekl kouč, který se moc dobře zná se Simeonem z argentinské reprezentace. „Máme naději, ale teď, půl hodiny po zápase, prostě nemůžu být šťastný,“ dodal.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.