Ohlasy po Betisu: Vyhráli jsme zaslouženě, míní Simeone

29/09/2012 07:55 // Andres // 328 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, mundodeportivo.com

Večer plný napětí a nečekaných zvratů – tak vypadala středa na Estadio Benito Villamarín v podání domácího Betisu a Atlética Madrid, které si přijelo pro další 3 body do tabulky Primera División. Ty nakonec získali Madriďané i s notnou dávkou pomoci rozhodčího, to ovšem nemění nic na tom, že se Rojiblancos s šestou výhrou v řadě posunují na druhé místo v lize.

Zápas v podstatě rozhodl rozhodčí, když za stavu 2:3 místo odpískané penalty po ruce Filipeho odměnil červenou kartou domácího Joela Campbella. Svůj názor na situaci nám trenér Simeone neposkytl. „Preferoval bych nevyjadřovat se na téma rozhodčí,“ řekl Cholo po zápase a raději připomněl první hodinu perfektního fotbalu ze strany svého týmu. „Pokud vezmeme v potaz počet gólových příležitostí, myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Byl to těžký zápas. Věděli jsme to,“ dodal úspěšný kouč.

Myslím, že jsme odehráli dobrý první poločas kromě prvních 10 minu, kdy jsme nepresovali dostatečně vysoko. Od 15. minuty pak tým začal presovat víc a taky si vytvářet šance,“ zhodnotil Simeone první poločas. „O poločase byl nejlepším hráčem na hřišti brankář Betisu. Začali jsme druhý poločas penaltou v náš prospěch a zápas se začal vyvíjet v náš prospěch. Hned poté přišel třetí gól a pak jsme trochu podlehli nervům až do závěrečných minut, kdy jsme celé utkání rozhodli,“ pokračoval Argentinec.

Nezvykle brzo opět trávník opustil Radamel Falcao, tentokrát se trenér Simeone nejal čekat ani, než Kolumbijec alespoň zařídí vedení. Ostatně své si i tak splnil – na své konto přidal další dvě branky a chodil se vedení v tabulce střelců La Ligy. „Po pokutovém kopu mi řekl, že si natáhl sval a my jsme cítili, že bude lepší ho stáhnout, i když říkal, že by zvládl zůstat déle,“ řekl veřejnosti o střídání za Diega Costu trenér.

Právě El Tigre teď čelí velkému mediálnímu zájmu. Dokáže konkurovat Lionelu Messimu a Cristianu Ronaldovi v boji o Trofeo Pichichi? Falcao se skromností jemu vlastní tvrdí, že má jiné cíle. „Chci jen dávat branky, abych pomohl svému týmu a překonal své rekordy. Uvidíme, kam se dostanu. Důležité ale je, abychom jako skupina dosáhli svých cílů,“ řekl novinářům Falcao, jehož účast v nedělním utkání je stále nejistá. „Uvidíme, jak se to vyvine a jestli budu dostatečně fit v neděli,“ dodal Kolumbijec.

Ve skvělých výkonech pokračuje také ještě nedávno nechtěná dvojka Diego CostaRaúl García. Brazilec si připsal první letošní ligovou branku, celkově má již na kontě 2 góly, 3 asistence a 2 vybojované penalty – to vše navíc stihl za pouhých 278 minut. Pozadu pak není ani druhý jmenovaný – Raúl García nejprve střílenou přihrávkou nechal Falcaa otevřít skóre, sám pak výsledek pojistil brankou v závěrečných minutách zápasu. „Raúl odehrál solidní utkání. Snažili jsme se přidat trochu dynamiky naší záloze a dát Ardovi volnější roli. Také na levém křídle jsme je přehrávali díky Cristianovi Rodríguezovi a Filipemu,“ překvapil odvážným tvrzením Simeone – byla to totiž právě levá strana, která nejvíce hořela.

Zklamaný byl po utkání kouč domácích Pepe Mel, kterého doslova otrávil výkon rozhodčího. „Kdybych se kousl do jazyku, otrávil bych se, takže radši nebudu nic říkat,“ naznačil trenér Betisu, jak jedovaté slova má na adresu rozhodčího. „Byl to hezký zápas v prvním poločase. Pak jsme skončili s devíti hráči,“ kroutil hlavou Pepe Mel.

Statistické perličky:

• 20letý Koke si připsal 50. utkání v La Lize
  • Atlético nedalo 15 branek v úvodních pěti ligových zápasech od roku 1955
  • Poslední kouč, kterému se podařilo vést Colchoneros sérií 16 utkání bez porážky byl Tomislav Ivić v sezóně 1990/91. Jeho šňůra skončila na 20 zápasech.