Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Betisu: Manzano, Domínguez a Pepe Mel

18/12/2011 23:03 // Sebyk // 616 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com, mundodeportivo.com

Atlético Madrid dnes po poledni udělilo další tvrdý direkt všem svým fanouškům, když na vlastním stadionu utrpělo potupnou porážku 0:2 od Realu Betis, navíc přidalo i další trapný výkon. Kdybyste však ze strany hráčů či trenéra čekali oprávněnou sebekritiku, hluboce byste se spletli. Namísto sypání popela na hlavu považuje kouč Gregorio Manzano prohru za nespravedlivou. „Tým zahrál dobře, ale za svůj výkon nebyl po právu odměněn,“ řekl El Profesor.

„Na základě naší hry věřím, že tým má sílu na to dostat se z této krize. Pokud má tu sílu tým, má ji i kouč. Kdybych viděl na hřišti tým bez duše, nasazení nebo dostatečných kvalit, byl bych znepokojený. Tohle ale není ten případ,“ tvrdí Manzano. „Nikdo nemůže říci, že tým nešel do utkání připraven a s touhou vybojovat pro fanoušky vítězství. Bylo mou rolí na dnešek hráče připravit a stejnou roli budu mít i ve středu,“ připomíná Goyo nadcházející pohárové utkání.

„Za tři dny hrajeme proti Albacete a musíme se připravit na to, že to nebude jednoduché. Musíme ale vyhrát a do druhé poloviny ligy vstoupit s nejvyššími ambicemi a se ctí,“ zmiňuje Manzano dvě vlastnosti, které tým pod jeho vedením již delší dobu neukazuje. Stávající lodivod Atlética se rovněž pokusil vysvětlit, proč před závěrečným tlakem sáhl k překvapivému střídání a ze hřiště stáhl hvězdy Diega a Ardu: „Potřebovali jsme na plac poslat čerstvé síly.“

Zjevně zdrcený Manzano se také opět omluvil všem fanouškům: „Dnes je to pro všechny těžký a smutný den. Všichni tu prohru cítíme. Musíme si ale také uvědomit, že je to poprvé, co se nám něco takového stalo doma. Spousta fanoušků viděla naši práci během prvních 70 minut utkání.“ Diváky v hledišti dnes kouč Atlética ocenil, i když pro některé slova chvály nenašel: „Od první minuty byli fanoušci skvělí. Viděli, že tým začal utkání dobře, hrál s patřičným nasazením, vytvářel si šance. I přesto ale byly v hledišti slyšet protesty, tohle týmu určitě nepomáhá.“

Spekuluje se, že dnešní prohra s Betisem zasadila Gregoriu Manzanovi definitivní K.O. a že tento týden bude bez ohledu na výsledek s Albacete – pokud vůbec tým v tomto zápase ještě povede – odvolán. On sám si však odchod připustit nechce. Na otázku, zdali někdy uvažoval o tom, že by rezignoval, odpověděl rázně „Ne!“

Podobná slova jako Manzano měl dnes k zápasu i Álvaro Domínguez, který v nepřítomnosti Luise Perey navlékl kapitánskou pásku. „Podali jsme dobrý výkon. O to tvrdší to byla rána. Nečekali jsme to,“ hledal mladý stoper těžko slova. „Když se dostanete do takhle špatného sledu událostí, nemůžete s tím mnoho dělat. Dostali jsme se do krize, ale pracujeme na tom, abychom se z ní vyhrabali,“ řekl El Muro.

„Betis měl tři střely na bránu a dal dvě branky, my jsme měli šancí nespočet, ale v koncovce jsme selhali,“ spílal Domínguez štěstěně. „Teď nám nezbývá než jít od zápasu k zápasu, neklást si žádné cíle jako Liga mistrů nebo Evropská liga, soustředit se jen na příští utkání. To je cesta ven z krize,“ nastiňuje odchovanec Atlética plán pro příští duely.

Zatímco Gregorio Manzano a Álvaro Domínguez působili značně zdrceně a těžko hledali slova, trenér hostí Pepe Mel byl výkonem svých svěřenců nadšený: „Jsem na své hráče hrdý. Někteří z nich ještě před rokem a půl hráli Segundu B nebo dokonce jen soutěž Juvenilu, ale se na Calderónu podíleli na vítězství nad Atléticem. Tvrdě jsme pracovali a byli jsme odměněni.“

Klíč k vítězství byl podle něj v uhlídání Diega, hlavního tvůrce hry Atlética: „Diega jsme dnes skoro nepustili do hry. V jeho bránění jsme si počínali skvěle. Hlavně Cañas dnes odvedl fenomenální práci,“ pochválil Pepe Mel defenzivního záložníka s nepřehlédnutelnou kudrnatou hřívou. „Věděli jsme, že Atlético má problémy a dokázali toho využít. Přeji Gregoriovi, aby se mu podařilo z nich Atlético dostat, ale my máme také svých starostí dost a dnešní výhru jednoznačně bereme,“ uzavřel kouč Betisu.

Komentáře (3)
  1. manzano uz fakt asi blouzni nebo ujizdi na nejakym fetu. po tech stridanich a tom, co vcera rekl, to snad ani nejde jinak… %-)
    je mi ho na jednu stranu lito, ale on proste vazne neni trener pro atletico…

  2. No tou zase kecy od Manzana, ten tým připravený nebyl…nebyl vůebc připravený na neprostupnou obranu a nevěděl co s ní dělat, stejně tak tým má v každém zápase problém proti vyššímu presinku….


Komentáře

No trackbacks yet.