Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Beşiktaşi: Simeone, Sivok a hráči Atlética

16/03/2012 18:14 // Andres // 835 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, as.com, uefa.com

Los Colchoneros se včera úspěšně kvalifikovali do čtvrtfinále Evropské ligy a jak už je zvykem, měl Simeone pro práci svých svěřenců před novináři jen kladného slova: „Pracovali jsme velmi dobře. Věděli jsme, že budou hrát balony na Edúa  a Almeidu, které by eventuálně mohly vést k přímému kopu blízko pokutového území, což je zase parketa Fernandese, ale vypořádali jsme se s nebezpečím dobře,“ hodnotil trenér Atlética.

Gratuluji hráčům, protože odevzdávají skutečně hodně. Zase jednou se ukázalo, podobně jako v Pamploně, že tým umí zareagovat. To je do budoucna velmi dobrý základ. Musíme pokračovat od zápasu k zápasu s vědomím, že nikdo nám nic nedá zadarmo,“ sdělil médiím El Cholo, který byl také dotázán na překvapivé vypadnutí obou silných týmů z Manchesteru: „Týmy, které se kvalifikovaly, tak učinily, protože byly bezesporu lepší. Všechny zbylé týmy jsou nebezpečné.

Z nepřátelského tábora se pro uefa.com exkluzivně vyjádřil český reprezentant Tomáš Sivok. Ten byl vypadnutím velmi zklamán. „Tak určitě. Když se na to zpětně podívám, bylo to z našeho pohledu velmi slabé utkání. Naším úmyslem bylo pochopitelně dát první gól a taky jsme si vytvořili nějaký tlak, ale oni hráli s chladnou hlavou. Nakonec se podařilo právě jim, co jsme měli udělat my, a dali první branku. Ve druhém poločase jsme měli problém hrát naši hru, oni naopak hráli velmi chytře a výsledek 3:0 mluví za vše,“ popsal zápas z perspektivy tureckého týmu 28letý přeškolený obránce, který uznal, že Španělé postupují zaslouženě: „Tak určitě. Nemůžeme říct, že by to byl úspěšný večer pro Beşiktaş, ale musím pogratulovat Atléticu. Jdou do čtvrtfinále a plně si to zaslouží. Byli lepším týmem.

Pro oficiální stránky evropské unie fotbalových asociací přidal své prohlášení i Thibaut Courtois: „Do Istanbulu jsme přijížděli s vědomím, že můžeme Beşiktaş porazil, ale také jsme měli na paměti, že jsme inkasovali jeden venkovní gól, což je vždy důležitý faktor v takové soutěži. Každý navíc ví, že hrát v Istanbulu může být ošemetné. Hráli jsme ale velmi vyspěle a od chvíle, kdy jsme dali gól, jsme cítil, že zápas je náš. Vytvořili jsme si několik šancí a zároveň jsme dobře bránili. To dělá z Atlética velký tým. Tím, že jsme dali dnes tři branky, celkově šest, nikdo nemůže říct, že bychom si postup nezasloužili,“ myslí si brankář Atlética. Mladý Belgičan však přemýšlí dál: „Vyřazením Lazia i Beşiktaşe Atlético dokázalo, že se může na tomto turnaji dostat daleko. S oběma mužstvy z Manchesteru venku je v letošní Evropské lize možné cokoliv. Všechny zbývající týmy mají stejnou šanci na výhru trofeje.

Výhra 3:0 na první pohled na hladký postup, Filipe Luís však zdůrazňuje, že je kvalifikace do čtvrtfinále stála nemálo sil: „Nebyl to lehký zápas. Evropská liga je velmi těžká soutěž a hrát v Istanbulu je vždycky velká výzva. Fanoušci ženou domácí kupředu a umí být docela zastrašující, ale my jsme odehráli perfektní zápas,“ myslí si jeden z nejvytěžovanějších hráčů Atlética. I on nemohl než věnovat pár slov očekávání z dalšího postupu soutěží: „Jsem šťastný, že jsme s Atléticem ve čtvrtfinále, ale já se chci dostat až do finále. Vím, že to bude těžké. Týmy, které v této fázi zůstaly, jsou všechno velké kluby, ale my si věříme. Zběžně sem se díval na ostatní výsledky a všiml jsem si, že oba Manchestry jsou ze hry, přesto, ať už dostaneme kohokoliv, teď už bude každého těžké porazit.

Velmi zvláštní utkání to muselo být pro Ardu Turana, který je sice celou zemí půlměsíce coby kapitán národního týmu téměř bezmezně milován, zároveň ale drtivou většinu své kariéry strávil u úhlavního rivala Beşiktaşe, v Galatasaray. „Bylo to výjimečné utkání, Beşiktaş byl silný protivník,“ řekl Arda, pro kterého to byl po zranění první zápas v základní sestavě: „Jsem velmi rád, že jsem mohl hrát navzdory mým nedávným zdravotním problémů,“ dodal Turek.

Komentáře (4)
  1. Aby bylo, jasno, to „tak určitě“ jsem tam trochu přikreslil :-[ O:-) :D


Komentáře

No trackbacks yet.