Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Beşiktaşi: Simeone, Carvalhal, Salvio a Juanfran

09/03/2012 20:48 // Andres // 650 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com, as.com

Atlético včera v prvním poločase doslova rozprášilo turecký Beşiktaş, ve druhém poločase se však všechny rozdíly nečekaně setřely. Cholo Simeone však nepřekvapil a opět volil slova optimismu a otázce na výpadek se vyhnul: „Jsem velmi spokojený s tím, jakou pozici jsme si pro odvetu vypracovali. Měli jsme mimořádně dobrý první poločas, asi doposud nejlepší. Je zajímavé vidět, co dokážou ti stejní hráči. Kdyby mi někdo před utkáním nabídl výsledek 3:1, tak ho beze všeho beru,“ začal kouč Atlética.

Mužstvo je poslední dobou obviňováno z přílišného vytěžování některých hráčů, Simeonemu vlastně ale nic jiného nezbývá: „Je to logické. Doufáme, že se nám dá do pořádku Arda, Tiago, Diego a budeme mít brzo zase všechny,“ řekl Cholo, kterému nezbylo než opět pochválit Salvia, který se blýskl dvěma góly: „Vždy strašně držel s týmem. Pořád se chce zlepšovat a předvádět lepší výkony. Maká, ať se děje cokoliv a ukazuje se, že to skvělá alternativa pro tým.

Carlos Carvalhal tolik důvodů k radosti neměl, byl si však dobře vědom zlepšení svého týmu v průběhu zápasu: „V prvním poločase jsme nebyli tým. Naše obrana měla velké problémy. Ve druhé půli jsme byli mnohem více kompaktní. Dali jsme gól a nedostali jsme další, to je důležité,“ řekl kouč hostí. Ten se nevzdává naděje, že vstřelený gól může nakonec pomoci jeho týmu k postupu: „Doufáme, že se nám v Turecku před našimi fanoušky povede postoupit. Hráči říkají, že je to možné, musíme tu náladu přenést i na fanoušky. Simãův gól hru o postup otevřel. Za stavu 3:0 by byl konec, ale Simão nás dostal zpátky do hry. Uvidíme v Turecku, třeba to bude náš velký večer.

V mix zóně se ke slovu dostal také Toto Salvio, který dává spolu s Kokem dokonale zapomenout na zraněného Ardu nebo Diega. „Jsem s výhrou spokojený. Měli jsme skvělý první poločas, v tom druhém už jsme dobrý fotbal nepředváděli. Výsledek je ale pozitivní. Pravdou je, že je vše zatím otevřené, ale máme skvělý tým a už v Římě jsme ukázali, že jsme jen těžko k poražení i venku. I tak ovšem ze sebe musíme v odvetě vydat 110%, abychom postoupili,“ řekl mladý Argentinec, který přes dva vstřelené góly sáhl k sebekritice: „Vždy se snažím přispět svým dílem. Jsem šťastný za ty dva góly, ale u toho to nekončí. Musím pořád zlepšit několik věcí a dál na sobě pracovat,“ dodal Salvio, který svůj druhý gól možná odkoukal od středečního Messiho.

Juanfran odvedl další skvělý výkon na postu pravého beka, litoval však zahozených šancí: „Jsme šťastní, protože jsme dosáhli skvělého výsledku 3:1 proti silnému týmu. Rozdíl ve skóre ale mohl být mnohem větší. Kdyby to skončilo pět nebo šest nula, nikdo by se nemohl ničemu divit. Nic ještě není rozhodnuté, do Turecka pojedeme za výhrou,“ řekl Španěl, jenž cítí, že klub by se po dvou letech mohl dostat opět až do finále: „Musíme pokračovat na této vlně až do konce sezóny. Máme dva měsíce a nikdo nechce polevit, abychom nakonec skončili v lize nahoře a dosáhli na finále Evropské ligy.

Komentáře (2)
  1. podle me to fakt musi delat cholo naschval, ze hrace nijak nekritizuje a otazky na vypadky nechava bez komentare. snizuje tim tlak, ktera media vyviji na hrace. jinak si to nedovedu vysvetlit O:-)
    moc se mi libi, co rekl salvio *BRAVO* fakt mu to preju

  2. Juanfran má na to pěkný pohled, mohli jsme dát aspoň o jeden gól víc a bylo by asi vymalováno, šancí na to bylo dost….
    ta atmosféra v turecku podle mě nebude zase takový problém, Atlético je na tlak ze strany fanoušků myslím zvyklé…
    A k Cholovi..je pěkné vidět, co dokážou ti samí hráči v porovnání co bylo pod Manzanem, ale o to víc není pěkné vidět ty poklesy v druhém poločase…


Komentáře

No trackbacks yet.