Atlético Madrid CZ/SK

Ohlasy po Chelsea aneb Mourinhovy lekce z pokrytectví

24/04/2014 16:02 // Sebyk // 755 zobrazení // zdroj: insidespanishfootball.com
José Mourinho se ukázal jako pořádný pokrytec.

José Mourinho se ukázal jako pořádný pokrytec.

První utkání semifinále Ligy mistrů mezi Atléticem a Chelsea je za námi, kromě urputné defenzívy Blues toho však fanouškům příliš nenabídlo. Zatímco bezbranková remíza vzbuzuje v táboře Rojiblancos spíše zklamání, Chelsea dosáhla svého cíle: o postupujícím se rozhodne na jejím hřišti. Výsledek 0:0 nicméně nechává do odvety vše otevřené: na gól Atlética bude Chelsea muset odpovědět dvěma zásahy. Pojďme se ovšem nejprve ohlédnout za třemi nejdiskutovanějšími tématy, které úterní noc přinesla.


Návrat ztraceného syna

Sedm let trvalo, než si Fernando Torres našel na klubové scéně cestu zpět domů na Calderón. Ač tentokrát v roli nepřítele, domácí obecenstvo na svého miláčka rozhodně nezapomnělo a několikrát si připomnělo, jaké to je skandovat jeho jméno. "Je to krásný pocit být zpátky," nechal se Niño slyšet při pozápasovém rozhovoru. "Je težké popsat, co jsem cítil, když jsem vybíhal na trávník a když fanoušci na konci vyvolávali mé jméno. Vždycky jim budu dlužníkem: dali mi mnohem více než já jim," popisoval Torres. Otázky se pochopitelně točily i kolem jeho potenciálního návratu domů do Atlética, který by se podle anglických médií mohl uskutečnit již toto léto. "Jestli se vrátím do Atlética? Ale vždyť už jsem se přece vrátil, dnes," odpověděl s úsměvem.

Rozhodující bitva bez kapitánů
Rozhodující bitva v Londýně se odehraje bez přítomnosti kapitánů obou mužstev. Na straně Chelsea budou chybět dokonce i oba jeho zástupci: John Terry nenastoupí pro zranění kotníku, sezonu Petra Čecha předčasně ukončilo vykloubené rameno a Frank Lampard si bude odpykávat trest za karty - a to ještě může být rád, že po hře rukou nezamířil předčasně do sprch. Právě tento incident ze hry vyřadil i kapitána Rojiblancos Gabiho: ten se při protestech nechal zbytečně zatáhnout do šarvátky a po třetí žluté kartě v tomto ročníku si odvetu nezahraje. "Snažil jsem se jen pomoci týmu, jak to jen šlo," klopil Gabi smutně oči při pozápasovém rozhovoru. Karetní trest na straně Chelsea vyřadil i Johna Obiho Mikela, Blues však na druhou stranu budou moci počítat se svou největší hvězdou Edenem Hazardem, který doléčil zranění.

Mourinhovy lekce z pokrytectví
Pokud jste úterní zápas sledovali, jen těžko se můžete bránit dojmu, že Mourinho se svou Chelsea nepřijel hrát fotbal, jako spíše pro remízu 0:0. Taktika Blues ostatně sklidila posměch jak fanoušků a novinářů, tak i na sociálních sítích. Sám Mourinho na otázky novinářů reagoval s ironií sobě vlastní: "Přijel jsem si pro výsledek 5:0 a postup do finále, ale tušil jsem, že to bude náročné." Byl to přitom právě Mourinho, jenž v lednu tohoto roku tvrdě zkritizoval West Ham, který si po obdobném výkonu odvezl ze Stamford Bridge rovněž remízu 0:0. Podle portugalského kouče se ze strany Kladivářů jednalo o "fotbal z 19. století", The Special One si zahořekoval i nad tím, že "je obtížné hrát fotbalový zápas, když fotbal přijel hrát jen jeden tým".
Po utkání s Tottenhamem v roce 2004 si pak stěžoval na totožný problém: "Jak říkáme v Portugalsku, přijeli s autobusem a zaparkovali jej před vlastní brankou. Kdybych byl fanouškem, který za lístek na utkání zaplatil 50 liber, by bych velmi frustrovaný, protože Tottenham přijel jen bránit. Jeden z týmů se hnal za vítězstvím, druhý přijel jen neinkasovat. S ohledem na náš fotbal to není fér." Domácí kouč Simeone se do žádných konfliktů zatáhnout nenechal a na hru svého protivníka reagoval jako vždy s klidem a rozvahou: "Každý kouč vybírá taktiku podle toho, co nejlépe sedí hráčům, které má k dispozici. Chelsea to nakonec přineslo dobrý výsledek." Závěrem snad jen dodat, že fanoušci i hráči Atlética by měli být právem hrdí na to, že ropný tým za desítky milionů liber se ze skromného Atlética zkrátka a dobře pos*al a nezmohl se na víc než pravý fotbalový beton.

Komentáře (2)
  1. Na konci typická sebykovina :D


Komentáře

No trackbacks yet.