Atlético Madrid CZ/SK

OFICIÁLNE: Griezmann prešiel lekárskou prehliadkou a podpísal šesťročný kontrakt

29/07/2014 15:01 // Mindrot // 1 041 zobrazení

Antoine GriezmannUž včera zverejnil klub informáciu o dohode s činovníkmi Realu Sociedad v súvislosti s prestupom Antoine Griezmanna do Atlética. Celý transfer sa mal dotiahnuť do konca až po zvládnutí lekárskej prehliadky a tú dnes mladý Francúz absolvoval úspešne. Griezmann následne na Calderóne podpísal kontrakt so svojím novým chlebodarcom, ktorý znamená, že najbližších šesť sezón bude pôsobiť pri rieke Manzanares.

 

Reprezentant Galského kohúta strávil v Erreale desať rokov, na Anoetu prišiel po prvýkrát ako 13 ročný, prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami Txuri-urdin, aby sa vypracoval na kľúčového hráča ofenzívy baskického tímu. Diego Simeone má s Griezmannom plány, ako rozšíriť možnosti ofenzívy svojich zverencov, nakoľko Antoine tak v Erreale ako i v reprezentácii ukázal, že je mimoriadne všestranným hráčom.

Francúz sa včera rozlúčil na dojímavej tlačovke s Realom Sociedad, poďakujúc bielomodrým za všetko, čo pre jeho kariéru urobili slovami „Prišiel som sem ako chlapec a odchádzam ako muž.“ To José Luis Pérez Caminero neskrýval nadšenie z príchodu 23 ročného Francúza: „Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo dotiahnuť jeho prestup. Antoine bol pre nás vždy prioritou a teraz sa to konečne stalo skutočnosťou. Je to jeden z najlepších hráčov ligy, čo pravidelne ukazoval v Reale Sociedad.“

Komentáře (4)
  1. Okej, trošku konstruktivně. :D Předně, tenhle přestup mě štve jen v kontextu ostatních letošních nákupů, protože prostě utrácíme moc. Jinak ale nepochybuju o tom, že bude Griezmann výbornej a s trochou štěstí na něm ještě vyděláme. A pokud přijde ještě Lavezzi, tohle bude vlastně výbornej přestup.

    Atlético má poprvý snad od odchodu Agüera s Forlánem hráče, kterej v sobě kombinuje rychlost, techniku, kreativitu a góly. Má ohromnej potenciál a může sám o sobě rozhodovat zápasy. Takový hráči nám taky chyběli, loni vždycky musel někdo vymyslet výbornej pas a někdo jinej ho musel výborně zakončit (většinou). Griezmann si celou akci klidně sám vymyslí i zakončí. Taky doufám, že tu bude konečně někdo, kdo se nebojí střílet z dálky, protože to loni nedělal vůbec nikdo a Mandžukič to taky nedělá.

    Navíc přichází na pozici, kde jsme potřebovali posílit. Zahraje obě křídla i podhrot, takže se dobře může rotovat s ostatníma (pokud Cholo začně trošku víc rotovat). Celkově to stejně vidim jen na dvě formace, první bude 4-4-1-1 jako loni, jen s Griezmannem pod Mandžukičem. Ta druhá varianta bude 4-5-1, kdy se Koke dá do tříčlennýho středu zálohy a Griez bude hrát svoje levý křídlo. Je to ovšem individualita, což může přinést i problémy – souhlasim se šebykem, kterej zmiňoval rozbití týmovýho ducha. Loni jsme měli tým bez výraznejch individualit, spíš to byly kolečka v dobře namazanym stroji. Teď je tu jeden hráč, kterej bude svojí mentalitou vybočovat – sebevědomá hvězda, která to chce brát na sebe. Jinak proti němu nějak něco nemám, působí na mě celkem sympaticky a fakt se mi líbilo, že šel do sebe potom, co ho vykopli z francouzký repre za nějakou party.

  2. Ja by som povedal, že je to prestup leta. Griezmann je top hráč. Verím, že to potvrdí aj u nás. Prial som si ho, aby hral u nás. Tento tím je ešte lepší ako minulú sezónu. Odišli nám síce hráči, ale sa aj vhodne doplnilo. A ešte keby sa vrátil Fernando Torres, tak by to bolo súper. Alebo keby k nám prišiel Lukaku, tak to by bolo. Ja som celkovo spokojný s prestupovým obdobím. Keby Griezmann mal nejaké bočné úmysly, tak Cholo ho rýchlo skrotí. Pretože mi máme postavenú hru na kolektívnej práci ako individualizme. Takže toho sa nebojím.

  3. No já jsem z tohohle přestupu jednoznačně nadšenej.. Nemá cenu psát cokoliv o jeho kvalitách, Griezmann je extratřída.. Co se týče kvality kontra ceny je to po Kroosovi přestup léta.. Pokud jde o celkovou koncepci a finanční strategii Atlética, já nevim.. Tvrzení, že nás tenhle přestup může dostat do problémů, mi přijde přehnaný.. Za prvý nikdo oficiálně neví, kolik jsme dostali třeba za DC atd. (s tím bych vyčkal na výsledek hospodaření), za druhý měli jsme veliký příjmy z LM a je pravděpodobný, že teď budem pár let hrát pravidelně LM.. Za třetí, nemůžeme si myslet, že Cholo se svojí povahou válečníka, nebude tlačit na vedení ať jde trochu do rizika a investuje do kádru.. On se bude chtít o ten titul rvát každej rok, co na tom, že to s největší pravděpodobností nevyjde, ale Cholo by to těžko už předem odepsal, proto chce odpovídající posily.. A za čtvrtý Griezmann prostě nemůže být krok vedle, je prověřenej, je mladej a je mimořádně kvalitní.. Tenhle přestup podle mě pro Atlético může skončit jedině pozitivně.. Osobně bych si tipl, že za 2-3 roky pujde za 60 mega, někam ještě výš.. Úplně jiná věc je Lavezzi, toho rozhodně nechci a doufám, že to byly jen kachny..


Komentáře

No trackbacks yet.