Atlético Madrid CZ/SK

OFICIÁLNĚ: FALCAO HRÁČEM ATLÉTICA!!!

18/08/2011 23:46 // Sebyk // 584 zobrazení // zdroj: fcporto.pt

Atlético nakonec dotáhlo do zdárného konce jeden z největších přestupů tohoto léta – do Madridu totiž definitivně zamířil kolumbijský ostrostřelec Radamel Falcao. Přestupová částka za vysněného útočníka a náhradu za Kuna se nakonec vyšplhala až na celých 40 milionů euro, čímž se Falcao stal s přehledem nejdražším nákupem v historii klubu; dalších 7 milionů navíc může do FC Porto v následujících letech putovat ve formě bonusů. Ve svém novém působišti podepíše pětadvacetiletý ostrostřelec smlouvu pravděpodobně na pět let.

Falcao během svého působení v Portu nastřílel v 84 zápasech neskutečných 72 branek, mimo jiné se stal i nejlepším střelcem minulého ročníku Evropské ligy, když dokonce překonal letitý rekord Jürgena Klinsmanna.

Součástí Falcaova transferu je i čtyřiadvacetiletý Rúben Micael, za kterého Atlético Portuzaplatí částku 5 milionů euro. Příchod tohoto středního záložníka na už tak nabité místo v kádru Atlética je výhradně prací fotbalového superagenta Jorge Mendese, jenž potřeboval svého svěřence, který přišel o místo v sestavě Porta, protlačit jinam. Pozice tohoto někdejšího velkého talentu portugalského fotbalu v madridském týmu je velmi nejistá, a Rúben tak zřejmě obratem zamíří na hostování do jednoho z klubů Primery – hovoří se o Zaragoze.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.