Atlético Madrid CZ/SK

OFICIÁLNĚ: Do Atlética zamíři Matías Kranevitter a Rafael Santos Borré

29/08/2015 11:38 // Atletico de Madrid // 689 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, en.wikipedia.org, transfermarkt.co.uk
Rafael Santos Borré

Rafael Santos Borré

Hned dva talentované hráče získalo v několika posledních dnech Atlético. První z nich je devatenáctiletý kolumbijský útočník Rafael Santos Borré, který přestoupil z Deportiva Cali. Borré je považován za jednoho z největších talentů tamního fotbalu a s Atléticem podepsal smlouvu na následujících šest sezon. Celý následující ročník však ještě stráví na hostování ve svém domovském klubu. Pravonohý ofenzivní hráč nastupuje zejména na hrotu útoku, je však schopný zahrát i v pozici staženého útočníka. V barvách Deportiva Cali debutoval již před dvěma lety a za tu dobu dokázal nastřílet fantastických 20 branek ve 34 zápasech. Jeho výkony mu již také zajistily pozvánku do seniorské reprezentace, na hřiště se však ještě nepodíval.

Druhou posilou, od které si Atlético hodně slibuje, je dvaadvacetiletý argentinský středopolař Matías Kranevitter. Ten přestupuje z argentinského River Plate, v jehož barvách jako hráč základní sestavy vyhrál v posledních dvou sezonách několik významných trofejí, včetně letošního ročníku Copa Libertadores. S Atléticem podepsal smlouvu na pět let, k týmu se však připojí až v lednu, neboť se s River Plate ještě bude účastnit prosincového Mistrovství světa klubů. Kranevitter je považován za nejtalentovanějšího argentinského defenzivního záložníka a je často přirovnáván k Javieru Mascheranovi. Zdobí ho zejména výborné čtení hry, přesné odebírání míčů a schopnost rychle a přesně rozehrát.

Velmi dobře zpracovaný profil hráče si můžete přečíst na webu ESPN zde:
http://www.espnfc.com/blog/scouts-notebook/78/post/2445245/matias-kranevitter-compares-to-javier-mascherano

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.