Atlético Madrid CZ/SK

OFICIÁLNĚ: Alderweireld přestoupil do Tottenhamu

08/07/2015 12:33 // Sebyk // 597 zobrazení
Toby Alderweireld je již hráčem Tottenhamu.

Toby Alderweireld je již hráčem Tottenhamu.

Sága kolem Tobyho Alderweirelda konečně dospěla ke svému konci: belgický zadák se nakonec nevrátí do Southamptonu, kde v uplynulé sezoně úspěšně hostoval, a místo toho se připojí ke konkurenčnímu Tottenhamu. Atlético by za transfer mělo vyinkasovat 16 milionů, další dva mohou do Madridu putovat ve formě bonusů. Můžeme si však být jistí, že tohle není naposledy, co o Alderweireldově přestupu slyšíme – Southampton totiž stále hrozí, že se mu bude snažit zabránit právní cestou. Saints totiž od Atlética údajně stále neobdrželi výkupní klauzuli ve výši dvou milionů euro, kterou Colchoneros anulovali jejich desetimilionovou opci na trvalý přestup.

Šestadvacetiletý obránce přestoupil do Atlética v létě 2013 z Ajaxu za 7 milionů euro, v konkurenci Diega Godína a Mirandy se však nedokázal prosadit podle svých představ. Přesto s Atléticem slavil překvapivý zisk ligového titulu, pod který se podepsal důležitou vyrovnávací brankou v předposledním kole proti Málaze. V další sezoně byl jako postradatelý odeslán na hostování do Southamptonu a říznému obránci styl Premier League dokonale sednul, když se dokázal zařadit mezi nejceněnější obránce ligy. Do Španělska se již vracet nebude.

Děkujeme za vše, Toby!

Komentáře (1)
  1. skoda, hrac je to paradni, coz ukazal u saints, ale do spanelska se zkratka vubec nehodi. myslim, ze se z nej dalo vytriskat o par milionu vic, na ostrovech bude kralem a prestupak je rok od roku silenejsi…


Komentáře

No trackbacks yet.