Atlético Madrid CZ/SK

O Borjově budoucnosti se rozhodne během přípravy

27/06/2011 11:45 // Sebyk // 399 zobrazení // zdroj: as.com

Ač Borja Bastón platí za jednu z největších perel, které v poslední době vyprodukovala akademie Atlética Madrid, nemá mladý útočník v novém týmu Gregoria Manzana nic jistého. Vše se bude odvíjet od toho, jak se osmnáctiletý bomber popasuje s příležitostí, kterou mu El Profesor plánuje dát v přípravě. Vysoký hrot pendluje mezi áčkem a béčkem už druhou sezonu – celé jaro se připravoval s prvním týmem, kouč Flores jej však v La Lize ani jednou nevyužil, a odchovanec Atlética tak strávil většinu na lavičce, nebo nastupoval za béčko. S Borjou madridský tým ale dobudoucna počítá – čeká se jen na okamžik, kdy bude tento mladík schopen udělat onen pověstný krok do světa seniorského fotbalu. O jeho pozici v týmu by hodně mohl napovědět i výsledek arbitráže o Adriána Lópeze Deportiva La Coruña.

Borja, syn bývalého brankáře Atlética Miguela Bastóna, je v mládežnických kategoriích Los Colchoneros už od svých osmi let. Od té doby se dokázal prokousat až do béčka, kde se stal jedním z hlavních tahounů. Předminulou sezonu si připsal i ligový debut v dresu Atlética – jeho premiéra mu však pořádně zhořkla, když si po dvaceti minutách na hřišti přetrhl křížové vazy v koleni, což vážně zbrzdilo jeho další fotbalový růst. Po sedmi měsících rekonvalescence se však dokázal vrátit na hřiště a madridskému béčku pomohl v závěru sezony několika góly. Borja je i dlouhodobou součástí mládežnických výběrů Španělska, v roce 2009 si na mistrovství světa U17 připsal vedle bronzové medaile i titul nejlepšího střelce turnaje.

Mimo Borjy by se do přípravy mělo zapojit i sedm dalších canteranos, mimo jiné jarní objev Alberto Noguera, talentovaný stoper Jorge Pulido nebo největší talent od dob Fernanda Torrese – sedmáctiletý Saúl Ñíguez.

Kterého z odchovanců Atlética byste v nadcházející sezoně rádi viděli v prvním týmu?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.