Atlético Madrid CZ/SK

Nové dresy konečně představeny!

27/06/2011 16:47 // Andres // 723 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Klub Atlético Madrid a společnost Nike dnes oficiálně představily dresy, které budou příští sezónu naši hráči nosit. Tento rok je to sto let, co Atlético nastupuje v červenobílých dresech a právě tuto událost i samotné dresy oslavují.

Představen byl jak domácí dres, tak i dres pro venkovní utkání a brankářský dres. Poprvé v historii pak prezentace dresů posloužila k představení tréninkového oblečení a sady neformálního oblečení. Modely dnešního odpoledne byli hráči B-týmu Jorge Pulido, Alberto Noguera, Andrés MuñozFer a Saúl Ñíguez.

Během prezentace také Enrique Cerezo vysvětloval, že design reprezentuje posledních 100 let historie Atlética. V letech 1903 až 1911 se totiž klub oblékal do modrobílých barev. Uvnitř dresu je proto nápis “100 años de orgullo rojiblanco” – 100 let červenobílé hrdosti doplněn daty 1911 – 2011. Na zadní straně vyšívání klubového znaku je pak stejně jako loni nápis “Un sentimiento, una pasión, un orgullo”.

Atlético pokračuje ve své politice pro životní prostředí, proto dresy jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru – na každý dres je použito až 14 PET láhví, celkově potom bude díky výrobě dresů recyklováno 23 milionů láhví.

Dres je také obohacen Nike technologie, díky kterým má dres automaticky regulovat teplotu hráčů a nechávat je v suchu a chladu. Další použitou technologií je Nike Dri-FIT, díky které odpuzuje pot a má být dres o 13% lehčí než předchozí sada. Dresy také po stranách obsahují ventilační zóny, které jsou tvořeny stovkami laserem vytvořených průduchů.

Přestože už jsou dresy bez loga sponzora na hrudi ve výrobě a brzo by měly být k dostání v obchodech, klub se stále po sponzorovi poohlíží. Logo firmy Kyocera na zádech zůstává.

Více fotek najdete zde


Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.