Atlético Madrid CZ/SK

Nic není rozhodnuto, musíme do toho dát vše, shodují se Juanfran a Adrián

26/04/2012 16:12 // Andres // 530 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Napětí vrcholí, jeden z největších zápasů letošní sezóny je tu. Ani v těchto chvílích ale hráči nesmí přestat plnit reklamní závazky klubu, a tak se ještě před odletem do Valencie vydal JuanfranAdriánem do obchodního centra Las Rozas Village, kde má svůj obchod i oděvní společnost Fuencapala, která s Atléticem už tři roky spolupracuje. Při této příležitosti oba potenciální reprezentanti podali rozhovor.

Hlavním tématem bylo samozřejmě nadcházející klání. Oba Španělé mají moc dobře na paměti, že ještě nic není rozhodnuto. „Je v pořádku, že si Valencia myslí, že nás přemůže. Je ale jasné, že my půjdeme do souboje se stejným nadšením a touhou jako oni. Ti, co vyhrají i ti, co prohrají, budou hráči, kteří na Mestalle odevzdali vše, aby dosáhli na vysněné finále,“ začal Juanfran.

Klíčem k úspěchu by mohlo být vstřelení aspoň jedné branky, tři a více gólů totiž tým pod Simeonem obdržel pouze jednou a to od odvěkého rivala, Realu Madrid. „Bude důležité dát venkovní branku. To by nám prakticky zajistilo postup, protože dát nám tři góly je velmi obtížné,“ podceňuje možná trochu Adrián formu Valencie. „Víme, že do toho dají 100%, obzvláště na začátku utkání. Musíme se pokusit hrát naši hru, dobře bránit, ale také útočit. Pokud budeme dost šikovní a skórujeme, bude to obrovský krok za finále,“ pokračuje útočník.

Ten také vysvětluje, proč pro něj bude dnešní střetnutí něčím výjimečné. „V mém případě je to na klubové úrovni maximum, kterého jsem dosáhl. Já i mí kolegové jedeme na obrovské vlně euforie. Máme mírnou výhodu v tom, že jsme toho ve čtvrtky nahráli víc, ale moc dobře víme, že se to Valencia ještě pokusí zvrátit. Musíme všichni odehrát dobré utkání, abychom se dostali do finále. Důležité je, aby všichni odevzdali ve čtvrtek 100%,“ říká Adrián.

O semifinálové utkání je velký zájem i ze strany skalních fandů, kteří chystají velký výjezd. Klub měl původně pro semifinálovou odvetu 1500 lístků, během týdne však musel přiobjednat dalších 500, aby ukojil touhy Atlétů. Z toho má velkou radost i Juanfran. „Mestalla bude také červenobílá, myslím, že našich fanoušků tam má být přes dva tisíce. Chodí teď na stadion s úplně jinou perspektivou než ještě před pár měsíci. Jsou na tým hrdí a Calderón bývá plný,“ pochvaluje si pravý obránce podporu, která s příchodem Chola nebývale vzrostla. „Máme šanci dostat se do finále, a pokud budeme pokračovat v naší formě, můžeme klidně na Mestalle vyhrát,“ dodává 27letý Španěl.

Jak o Juanfranovi, tak o Adriánovi se nyní hodně mluví v kontextu španělské reprezentace, která se zanedlouho zúčastní Mistrovství Evropy v Polsku a Ukrajině. „Od té doby, co hraji pod Cholem, se každý den zlepšuju a cítím lépe. Jsem se svými výkony spokojený. Pokud budu pokračovat jako důležitý hráč velkého klubu jako je Atlético Madrid, mohou se mi dveře do reprezentace otevřít. Doufám, že můj čas přijde. Více než já po tom netouží nikdo,“ říká zasněný Juanfran. „Je to můj životní cíl, a pokud jej splním, bude to osobní triumf pro mě i pro lidi, kteří mě celou dobu podporovali,“ dodává.

Jeho kolega Adrián podle svých slov tak upjatý na seniorskou reprezentaci není a o svých šancích na povolání pro EURO 2012 moc mluvit nechtěl. „Nevím, ale myslím, že všechno záleží na práci, kterou odvedete pro svůj tým. Všechny zápasy jsou důležité a bylo by skvělé zakončit takto rok. Hráči přicházející z nižších kategorií jako já mají obrovskou touhu dostat se až na vrchol.

24letý útočník tak kalkuluje spíše s účastí na Letní olympiádě, kde by sice vzhledem ke svému věku zabral jedno ze tří míst pro starší hráče, za to, jak minulé léto španělské jedenadvacítce vykopal titul mistrů Evropy, by si jej bezpochyby zasloužil. „Pak je tu taky olympiáda. Každý, kdo byl na Euru do 21 let, by tam chtěl být. Myslím na to každý den, a pokud se mi toho ocenění dostane, byl by to splněný sen.

Komentáře (2)
  1. No dneska to bude boj, to každopádně, ať ani nemyslí na to, že by něco vypustili…

    Jinak ohledně té repre…Juanfran je sice za Ramosem podle mě nejlepší španělský pravý bek, ale dobře víme, jak del Bosque rád sází na nové hráče a jak má rád Atléty, takže tady žádnou šanci nevidím…
    Adrián by minimálně do Londýna jet měl, jinak to bude strašný ojeb, po tom, co pro tu generaci udělal…Jsem docela zvědav co za tři starší hráče pojede..


Komentáře

No trackbacks yet.