Atlético Madrid CZ/SK

Neschopný Caminero

08/12/2011 19:56 // Andres // 639 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

José Luis Caminero byl jednou z nejzářivějších hráčských hvězd v celé bohaté historii Atlética Madrid, ve své nové roli sportovního manažera má však ještě co dohánět. Mluví se totiž o tom, že nad tím nejdůležitějším – přestupy – vůbec nemá kontrolu. Teď mu ještě ke všemu byl ustaven asistent.

44letý bývalý záložník Colchoneros byl jmenován na své místo v květnu, ale podobně jako Manzano, ani on nebyl volbou číslo jedna na svou pozici. Klub ho oslovil až poté, co sportovní ředitel Getafe Toni Muñoz odmítl návrat do klubu, ve kterém strávil téměř celou svou kariéru.

Před angažmá v Atléticu neměl Caminero s podobnou prací příliš velké zkušenosti. Měl za sebou pouze angažmá ve Valladolidu, kde ukončil v roce 2004 hráčskou kariéru, po sezóně 2007/08 se však rozhodl rezignovat z důvodu vyčerpání. Možná i z důvodu nezkušenosti mu proto byl tento týden ustaven asistent, jehož jméno zní Santiago Llorente. Ten je naopak zkušený mazák. Do Primery dovedl Tenerife a pracoval i ve Valladolidu nebo v Getafe.

Angažování asistenta sportovnímu řediteli pak ale může znamenat jediné – svou práci nezvládá. To je celkem s podivem vzhledem k tomu, jak zatím jeho role v Atléticu vypadá bezvýznamně. Zatímco hráči jako Adrián, Gabi nebo Miranda byli přivedeni ještě starým sportovním ředitelem, Jesúsem Garcíou Pitarchem, nyní je klub pod palcem dvou hráčských agentů. Jedním z nich je Manuel García Quilón, jeden z nejvlivnějších agentů ve Španělsku, pod jehož křídly je kromě několika hráčů Atlética také Caminero, Llorente a Manzano. Druhým je pak nechvalně známý Jorge Mendes, který zařídil přestupy Falcaa nebo Sílvia.

Nabízí se otázka, jakou práci vlastně Caminero nezvládá, když minimálně přestupy za něj vyřizuje dvojice fotbalových polomafiánů. Je bývalý záložník Atlética tím pravým na své pozici, když i k takové práci potřebuje asistenta nebo je jedno, kdo bude za současného vedení na postu sportovního ředitele loutkou Gila a jeho známých?

Komentáře (3)
  1. dobry clanok..toni munoz asi vedel preco sa nevratit..pocas celej kariery v cerveno bielom drese vedel co za pikle kuje nase vedenie :| ..a pitarch na odchod nam pribalil troch najlepsich hracov vzhladom k cene za aku prisli..a pride mi dost zvlastne ze treneri alebo manageri maju svojich agentov.. %-) situacia v atleticu=zacarovany kruh..

  2. llorente je navic silne napojenej na quilona, takze ten muze slavit – do vedeni atletica propasoval dalsiho svyho kone. tohle je k zbliti, vsechny agenty bych nejradsi zrusil. nici fotbal :-!

  3. Na toto je trošku skoro podľa mňa. Ale tak mne sa nepáčilo už len, že ako športový riaditeľ bude niekto s kontaktmi na mafiu s bielymi nosmi. Cez leto v podstate nemal čas nič pripraviť a výsledkom štyroch mesiacov jeho práce boli dva neúspešné pokusy získať hlavného kouča a dotiahol dve hosťovačky. No uvidíme januárový transfer window.


Komentáře

No trackbacks yet.