Neatraktívny zápas priniesol dve penalty a víťazstvo Atlética

31/10/2013 23:00 // Mindrot // 338 zobrazení
Hlavným strojcom víťazstva bol David Villa.

Atlético aj po jedenástom kole drží krok s prvou Barcelonou, o tom, že by to bol pevný krok, však možno polemizovať. Zápas v Granade vyhrali Colchoneros vďaka dvom premeneným penaltám, pričom minimálne o jednej sa môže a bude diskutovať. Obaja útočníci, tak Diego Costa ako aj David Villa možnosťou pokutového kopu nepohrdli, za domácich už len v samom závere znižoval Ighalo. V stretnutí mali Atléti v konečnom sumári viac možností na prekonanie Roberta v bráne, celkovo bol však duel svojou úrovňou sotva podpriemerný, a to pričinením obidvoch aktérov zápasu.

Po celý prvý polčas to boli domáci, kto bol aktívnejší, no šance na otvorenie skóre si vypracovali len v prvej štvrťhodine – Fran Rico napálil priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti len do múru, v 12. minúte Recio z uhla trafil len bočnú konštrukciu brány a po následnom rohu mu gólovú radosť po hlavičke zmaril skvelým zákrokom Courtois. Na druhej strane to hrmelo prvýkrát až v 18. minúte, to Juanfran vyslal po rýchlej akcii center, ktorý Diego Costa v ťažkej pozícii hlavou nasmeroval len do pripraveného Roberta. Obraz hry ostal nezmenený, akurát hostia pevnejšie zomkli zadné rady a Granada sa už pred ich bránu nedostávala, hoci jej hráči mali loptu prakticky permamentne vo svojej moci.

Sieť sa vlnila v 26. minúte po Mirandovej hlavičke, gól však nemohol platiť pre Brazílcov jasný ofsajd. Desať minút na to potiahol po ľavej strane rýchly útok Adrián, zacentroval a v domácej šestnástke bol zrazený k zemi Diego Costa, reakciu rozhodcu Gonzáleza si však vyslúžil až následný zákrok Mainza na Davida Villu, domáci kapitán naskočil El Guajemu na chrbát a poslal ho k zemi, hvizd rozhodcu oznámil pokutový kop, s ktorým Diego Costa naložil tak, ako sa na najlepšieho strelca patrí a hostia išli do vedenia. Do prestávky stojí za zmienku ešte prekrásna spolupráca Adriána, Kokeho a Villu, po ktorej sa prvý menovaný dostal do vyloženej šance, loptu však poslal vedľa domácej brány.

Druhý polčas poskytol takmer nezmenený obraz hry, pasívni hostia sa bez väčších problémov bránili domácim, ktorým čoraz viac dochádzali sily a prvých 25 minút po prestávke sa sotva dalo nazvať futbalom. Až 69. minúta konečne nejakým spôsobom ovplyvnila štatistiky, Villa vysunul Diega Costu do tutovky, čerstvého reprezentanta La Rojy však Roberto vychytal. O sedem minút neskôr opäť zabojoval El Guaje, prezentujúc svoju narastajúcu formu, vysunul Kokeho, ktorý prestrčil na Costu do ďalšej gólovky, opäť však výborne zasiahol Roberto. Minútu na to sa však už skóre menilo a opäť bol v hlavnej úlohe David Villa.

Astúrijčan vyťažil zo skvelého pasu z polovice ihriska, z pravej strany sa rútil sám na bránu, vo veľkom vápne proti nemu vystúpil Murillo, ktorého si El Guaje skvelo zasekol a prakticky si vypýtal penaltu, i keď svojmu pádu poriadne pridal, Murillovo pričinenie bolo neodškriepiteľné a González González opäť ukázal na biely bod. Sám poškodený premenil nariadenú penaltu a zápas sa zdal byť rozhodnutý. V 82. minúte presvišťala dobrá strela Frana Rica tesne vedľa tyče, minútu pred koncom mal obrovskú šancu Raúl García, opäť však zaúradoval Roberto a navyše sa lopta obtrela o Filipeho ruku, prísna žltá bola pre ľavého beka druhou v tomto zápase a musel sa tak porúčať z ihriska. Domáci v poslednej minúte dokázali znížiť, Nyomov center hlavičkoval Ighalo k zadnej tyči a vykresal iskričku nádeje, hostia si však už tri body dokázali ustrážiť a do nedeľného súboja s Athleticom tak pôjdu so sériou troch víťazných zápasov.