Atlético Madrid CZ/SK

Ndoye: Kdybych dostal nějaké minuty, vytěžil bych z nich maximum

05/04/2012 15:56 // Andres // 654 zobrazení // zdroj: marca.com

Vypadalo to, že kariéra Momara Ndoyeho pomalu spěje k neslavnému konci, když kvůli potrhaným vazům v koleni strávil téměř dva roky bez fotbalu. Těžké zranění je však nyní historií, a přestože senegalský útočník odehrál letos za B tým pouhé čtyři zápasy, výkony mu dopomohly k nominaci k dnešnímu zápasu s Hannoverem 96.

V rozhovoru pro klub Ndoye neskrýval nadšení z nominace, která je snem snad každého hráče v akademii Atlética. „Bylo by skvělé, kdybych si odbyl debut za první tým. Kdybych dostal tu příležitost, využil bych jí,“ říká útočník či křídelník, který do mládežnického systému přišel v sezoně 2007/08, kdy se připojil ke kategorii cadete. Je si zároveň dobře vědom konkurence mezi dalšími odchovanci. „Vím, že to nebude jednoduché, protože v canteře je plno dobrých hráčů, ale pokud dostanete nějaké minuty, musíte z nich vytěžit maximum,“ dodal Ndoye.

Ten také ukázal stinnou stránku toho, že odešel hrát fotbal do Evropy a v rodném Senegalu nechal matku a pět sourozenců. „Je to těžké. Vidím je jednou za rok, bojuju a snažím se pro ně zlepšovat, abych jim pomohl. Posílilo mě to a pomohlo mi to překonat nesnáze,“ popisuje hráč, který nedávno oslavil 20. narozeniny. Jedním dechem dodává, komu by svůj debut věnoval. „Mé rodině, hlavně mojí matce a vzpomínce na mého otce. Když jsem rodině volal a říkal jim, že jedu s prvním týmem do Německa, byli všichni velmi šťastní, ale hlavně mé matce, který mi řekla, aby dále na sobě pracoval a toužil po věcech, protože pak určitě přijdou.

Pro mě je odměna už jen být v nominaci prvního týmu. Děkuji Simeonemu, že mě povolal. Tohle je úplně jiný svět. Budu dál pracovat, abych něčeho dosáhl.

Komentáře (2)
  1. Stejně žádnou šanci nedostane :D O:-) Ale tak jestli má být aspoň nominace odměna za to, jak to měl teďka těžké, tak budiž :-)
    Mohl ale spíš povolat Kadera nebo Pedra, jak už psal i Billy Edwards…


Komentáře

No trackbacks yet.