Atlético Madrid CZ/SK

Kdo nahradí Thibauta Courtoise?

07/02/2014 13:39 // Sebyk // 2 193 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com, as.com
Courtois
Zůstane Thibaut Courtois v Atléticu?

Zůstane Thibaut Courtois v Atléticu?

Od svého příchodu do Atlética si Thibaut Courtois svými zákroky získal jak fanoušky, tak i odborníky. Během svého působení se ostatně tučným písmem podepsal pod tři týmové trofeje, do sbírky mu přibyla i prestižní Trofeo Zamora. Vše má však jeden háček: vytáhlý Belgičan v Madridu hostuje již třetím rokem a regule FIFA čtvrtý rok hostování po sobě nedovolují. Před zástupci Atlética tak momentálně leží jeden zapeklitý problém: buďto se pokusit získat Courtoise trvalou formou přestupu, nebo za něj najít plnohodnotnou náhradu. Ani jedno řešení však nebude tak jednoduché...

Klub samozřejmě preferuje první variantu, což ovšem vyžaduje domluvit se na Courtoisově přestupu s jeho kmenovou Chelsea. V Londýně samozřejmě o něčem podobném nechtějí ani slyšet: Belgičanovi je předpovídána velká budoucnost. Atlético však ve svých rukou třímá hned několik trumfů. Prvním z nich jsou Diego Costa a Filipe Luís, tedy dva hráči, po kterých Blues mocně touží. Anglická a španělská média již spekulují, že Rojblancos podmíní případný přestup těchto dvou hráčů právě zahrnutím Courtoise do celé operace.

Druhým trumfem je samotný Courtois. Tomu se totiž v příští sezoně vůbec nechce jen krýt záda Petru Čechovi. Jak ostatně před několika dny prohlásil jeho otec Thierry: "Nepřipadá v úvahu, aby Thibaut v příští sezoně hrál za klub, v němž bude dělat dvojku." Představa samotného hráče se tak rozchází s představou jeho klubu, čehož by mohlo využít právě Atlético, kde by talentovaného gólmana přivítali s otevřenou náručí. Chelsea se přesto své mladé hvězdičky nechce vzdát, což nedávno potvrdil i sám José Mourinho: "Courtois je hráč Chelsea a v příští sezoně dres Atlética oblékat nebude." Na toto prohlášení však velice trefně zareagoval ředitel Atlética Villaverde, který kontroverznímu kouči vzkázal: "O přestupu jednáme s klubem, nikoli s trenérem." 

Jedna událost posledních dnů by mohla navíc naznačovat, že tato jednání jsou na dobré cestě. Atlético totiž řeckému Olympiakosu za 6 milionů prodalo Roberta Jiméneze, se kterým se počítalo jako s první variantou v případě, že Courtois stadion Vicente Calderóna nadobro opustí. Odchod Roberta však může stejně dobře znamenat, že vedení má připravenou zcela jinou alternativu - nejvíce se mluví o následujících jménech. Které z nich byste preferovali vy?

Keylor Navas

Žhavě diskutovanou variantou za Thibauta Courtoise je Keylor Navas, jedna z komet letošní sezony. Na adresu kostarického reprezentanta, který hájí barvy Levante, se letos snáší chvála ze všech stran a není divu, že nezůstává stranou zájmu velkých klubů. Právě Keylor je podle všeho favoritem vedení Atlética a vzhledem k tomu, že mu v Levante v létě končí smlouva, získali by jej Rojiblancos jako volného hráče. Informace ze zákulisí tvrdí, že zástupci Atlética již mají s Keylorem dokonce ústní dohodu.

 

Asenjo

asenjo2Ano, i tato možnost stále existuje. Že Sergio Asenjo konečně naplní očekávání, se kterými přicházel, a stane se jedničkou Atlética. Na hostování ve Villarrealu ostatně podává poměrně spolehlivé výkony a Žlutá Ponorka se může pyšnit čtvrtou nejlepší obranou ligy, i když občasným zaváháním se Asenjo nevyvaruje. Klub z předměstí Castellónu nicméně na bývalý obrovský talent španělského fotbalu vlastní opci na trvalý přestup a bylo by poměrně zvláštní, kdyby ji na konci sezony neuplatnil.

Pepe Reina

Jednou z možností zůstává i zkušený Pepe Reina, s nímž už jeho Liverpool nepočítá a v létě mu nebude bránit v odchodu. Na hostování v Neapoli španělský reprezentant ukazuje, že do starého železa ještě ani náhodou nepatří, Reina se navíc svými sympatiemi k Atléticu nikdy netajil. Jeho otec Miguel úspěšně hájil branku Rojiblancos v sedmdesátých letech a sám Pepe se před několika lety nechal slyšet: "Jednou bych chtěl oblékat dres Atlética, tak jako můj otec." Jeho přestup by Atlético, které má s Liverpoolem stabilně dobré vztahy, neměl přijít draho. Překážkou by však mohl být jeho vyšší plat.

Andrés

Spekulace kolem Andrése Fernándeze v poslední době lehce utichly, to však nic nemění na tom, že Atlético kolem mladého gólmana v minulé době hned několikrát dlouhé měsíce kroužilo. Jednička pamplonské Osasuny se v posledních třech sezonách zařadila k nejvýše ceněným gólmanům Primery, pokud chce ovšem nadále růst, bude potřebovat přestup výše. Osasuna však za svůj klenot požaduje částku ve výši výkupní klauzule, tedy 9 milionů euro. Pořádně zamíchat kartami by mohl případný sestup pamplonských do druhé ligy, který letos vůbec není nemožný.

Moyà

Dlouhou dobu byl nejžhavějším kandidátem Miguel Ángel Moyà, gólman městských sousedů z Getafe, humbuk kolem něj však v poslední době trochu utichl. Na podzim se přitom ve španělských médiích dokonce objevilo, že jeho přestup do Atlética je už domluvený a pouze otázkou formalit, které se případně dořeší v létě. Od té doby je však kolem rodáka z baleárských ostrovů jak ticho po pěšině. Moyà patří sice i přes nepovedené angažmá ve Valencii k těm nejceněnějším brankářům Primery a měl být zejména Caminerovým favoritem, tato varianta je však v tuto chvíli asi nejméně pravděpodobná.

Komentáře (5)
  1. zo všetkých variánt by som samozrejme najradšej Tyba, ale asi úplne najsampopiči by bol ten Keylor :) fakt v tom Levante predvádza zázraky, bol by to win jak sviňa

  2. Podla formy jendoznacne Keylor, aj ked samozrejme, je to stale tak trochu volba naslepo. Tybo by bol idealne riesenie, keby ostal, ale to bude velmi tazke, takmer nemozne. Celkom sa mi paci aj Andrés F., ale je prilis drahy a mam taky pocit, ze by sa u nas moc nechytil… holt, bude to este rebus

  3. dneska zase napsali, ze po sezone prijde zadarmo moya, ze vsechny strany uz jsou dohodnuty :D uvidime…

    • ostatne i minule, kdyz sem psal podobnej clanek o falcaovi, tak nakonec dorazila varianta, kterou jsem tam oznacil za nejmin pravdepodobnou ze vsech – david villa. uvidime, jestli sebykdamus predvede sve umeni i tentokrat :D


Komentáře

No trackbacks yet.