Na úvod sezóny cenné víťazstvo v Seville!

19/08/2013 12:01 // Mindrot // 429 zobrazení
Radosť Diega Costu po víťaznom góle

Výborný úvod novej sezóny, Atlético opäť vylúpilo štadión Sánchez-Pizjuán a z doslova horúcej Andalúzie si vezie cenné tri body. Zápas sa musel páčiť každému, po opatrnosti a oťukávaní sa, typickom pre štart sezóny, nebolo ani stopy, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Víťazstvo zariadil dvomi presnými zásahmi Diego Costa, na jeho úvodnú trefu síce domáci dokázali vzápätí odpovedať, na druhý gól Beštie však už nedokázali násjť odpoveď a v samom závere pečatil víťazstvo po nádhernej individuálnej akcii striedajúci Cebolla.

Sevilla, nabitá novými tvárami sa od prvých sekúnd snažila dostať hostí pod tlak a vybičovať tempo na maximum, z čoho rezultoval priamy kop po Ardovej ruke bez väčšieho nebezpečenstva. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo zo strany Marka Marina, nemecký šikula prirobil obrane hostí nejednu vrásku. Hostia hľadali cestu k domácej bráne postupnými útokmi, pričom aktivitou vynikala ľavá strana, v 10. minúte sa prezentoval Arda peknou akciou zakončenou centrom, Diego Costa bol však odstavený dvojicou protihráčov. Štyri minúty na to po krátkom obliehaní vyslal Juanfran ľahký oblúčik pred bránu, nabiehajúcemu Ardovi chýbali milimetre. V tejto fáze hry už na trávniku panovali hostia, viac ako sériu rohov však nevyťažili.

Po zhruba dvadsiatich minútach sa hra otvorila na oboch stranách, tempo sa zvýšilo a rodili sa aj šance, najväčšiu z pohľadu domácich mal v 21. minúte Bacca po nádhernom centri z hĺbky poľa, Kolumbijčan hlavou napálil loptu len do brvna. O tri minúty neskôr kontrovali hostia nádhernou akciou Costu a Juanfrana, z čoho ťažil Villa, jeho bombu z hranice veľkého vápna Beto vynikajúcim zákrokom vyrazil na tyč. Atléti prenikali k domácej bráne predovšetkým po ľavej strane, pre výraznejšie ohrozenie Betovej brány však chýbala presnosť, čo sa dá povedať aj o snahe domácich. V 35. minúte sa však už skóre menilo – Koke rozohral rohový kop na vzdialenejšiu tyč a odkrytý Diego Costa akrobaticky zavesil, 0:1. Obrovský kus práce však odviedol Miranda, ktorý naviazal viacero brániacich protihráčov, Costa mal tak uľahčenú prácu.

Domácich tento úder nezlomil a odpovedali tým najlepším spôsobom, Marin svojou technikou opäť zamotal hosťujúcich zadákov, prihral voľnému Perottimu a ten sa nerozpakoval, z 30 metrov vyslal bombu, lopta sa stočila presne do ľavého horného rohu Courtoisovej brány, takmer dvojmetrový belgický brankár sa naťahoval márne. Hostia mohli po ďalších dvoch minútach odpovedať ďalším gólom, Diego Costa prešiel po ľavej strane až ku hranici šestnástky, oklamal Pareju a ponúkol výbornú možnosť dobiehajúcemu Gabimu, ten však v ideálnej pozícii vyslal len slabú strelu, ktorú domáci zadáci zblokovali. Do konca polčasu sa ešte domáci snažili dostať hostí pod tlak, defenzíva Colchoneros však všetky pokusy ustála na jednotku.

Úvod druhého dejstva zastihol Simeoneho zverencov vo veľkom kŕči, prvých pätnásť minút bolo skutočným utrpením, no domáci to nedokázali potrestať. To už bol na trávniku aj Kondogbia, ktorý, keď si splnil “povinnosť” v podobe surového skopnutia Diega Costu za cenu žltej karty, ukazoval hlavne svoju futbalovú tvár a bolo ho plné ihrisko. Najväčšiu šancu si domáci vypracovali v 54. minúte, z Marinovej skvelej akcie ťažil Vitolo, ktorý však zoči – voči Courtoisovi zlyhal a loptu napálil len do bočnej siete. O čosi neskôr to skúšal bombou z veľkej diaľky Rakitic, Courtois len vyrazil pred seba, Bacca však nedokázal dorážku umiestniť presnejšie. Simeone sa pokúsil upadajúcu hru svojich ovečiek oživiť striedaniami, nevýrazného Ardu nahradil po hodine hry Óliver a mladík sa za dôveru odvďačil perfektným výkonom.

Bolo to práve v 60. minúte, kedy Koke rozohral ďalšiu zo štandardiek, jeho center domáci odvrátili len k Filipemu, ktorý z prvej vypálil, Beto bol však na mieste. Atléti sa oklepali z letargie a začali výraznejšie podkurovať pred domácou bránou, v 72. minúte po dlhom obliehaní veľkého vápna sa Diego Costa drzo predral z ľavej strany až k rohu päťky, vylákal Beta von z brány, jeho prihrávku pred opustenú svätyňu však zadáci zblokovali. Zahrmelo však takmer na druhej strane, opäť nezastaviteľný Marin sa pohral s obranou hostí a vypálil krížnu strelu, Courtois bol však pozorný a znemožnil aj dorážku dobiedzajúcemu Gameirovi, ktorý medzitým naskočil do hry. Zároveň s ním prišiel na trávnik aj Léo Baptistão, mladý Brazílčan taktiež hru výrazne oživil.

Nerozhodný stav platil do 79. minúty, Gabi z polovice ihriska nádhernou kolmicou našiel Diega Costu, toho mimoriadne nedôrazne bránil Fazio a Beštia trestala – krížnou strelou prestrelil Beta a poslal hostí do vedenia. Domáci vrhli všetky sily do honby za vyrovnaním a takmer sa im to podarilo v 82. minúte, Gameirova svkelá akcia skončila prihrávkou na voľného Perotiiho, jeho strelu hosťujúci zadáci zblokovali. Dobrú možnosť mal aj Rakitic dve minúty pred koncom, s jeho nebezpečným priamym kopom si Courtois poradil, ešte predtým však protiútok hostí zakončil nedôrazne Léo, s jeho strelou nemal Beto žiadny problém.

A tak hostia pridali ešte jeden klinec do rakvy domácich, v samom závere sa predviedol Cebolla. Uruguajský ľavák si z prípravy priniesol skvelú formu, v druhej minúte nastaveného času vybojoval na pravom krídle zdanlivo stratenú loptu, zbavil sa protihráča a prepracoval sa až k bráne, kde si mohol vybrať z trojice spoluhráčov, komu ponúkne gól, svojou kľučkou smerom k bráne však prekvapil nielen ich, ale aj brániaceho nešťastníka Fazia a k bližšej tyči prestrelil Beta po tretíkrát. Skvostné zakončenie nádhernej akcie, Cholovi zverenci začali sezónu na jednotku a v stredu večer ich už čaká prvý z dvojice zápasov španielskeho Superpohára, kedy na Calderóne privítajú Barcelonu.

73. Gameiro ↑↓ Bacca 81. Cebolla ↑↓ Koke

37. Perotti (Marin) 35. Diego Costa (Miranda)