Atlético Madrid CZ/SK

Mladíci jdou do světa

01/09/2011 16:42 // Andres // 702 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, atleticofans.com

Včera jsme oznámili příchod Diega Ribase, v posledních hodinách přestupního termínu se toho však dělo mnohem víc. Žádným velkým přestupem vás však nepřekvapíme, jednalo se pouze o poslední dolaďování soupisek áčka a béčka Atlética Madrid.

Gregorio Manzano se rozhodl, že sezónu odehraje s pouhými dvěma klasickými hrotovými útočníky. Vyplývá to z toho, že jediná další náhrada Falcaa a Adriána, Borja González, byl odeslán na roční hostování do Segundy. Jeho domovem pro příští sezonu se zde stane Real Murcia.

Dalším mladíkem, který opustil první tým Atlética a zamířil na hostování, je Leandro Cabrera. 20letý Uruguayec není držitelem občanství některého ze států Evropské unie, klub tak vůbec s hráčem, který minulou sezónu strávil rovněž na hostování – V Recreativu Huelva, nepočítal. Příští sezónu bude působit opět ve druhé španělské lize, tentokrát však v CD Numancia.

Novou posilu, která působila v B-týmu Atlética hlásí CD Alcoyano. Je jím 25letý Roberto Batres, který dříve platil za talentovaného hráče. Jeho kariéru však velmi zbrzdilo vážné zranění kolene z roku 2007. Po něm se ofenzivní záložník už nikdy nedokázal dostat do formy a poslední roky strávil na hostování v Albacete a a Shanghai. V novém působišti podepsal smlouvu na jeden rok.

K vcelku kurióznímu přestupu došlo včera, když Atlético Madrid oznámilo, že Júlio Alves odchází do Besiktase Istanbul. Do včerejška totiž ani nebylo úplně jasné, zda je Júlio Alves opravdu hráčem Atlética. Hráč, který s portugalskou dvacítkou získal na letošním mistrovství světa stříbro, je další z machinací agenta Jorgeho Mendese.

Do Atlética toto léto přestoupil údajně za 2,5 milionu euro. Za kolik jde do Besiktase? Podle médií Besiktas odkoupil 50 % práv Júlia Alvese, za které během 4 ročních splátek zaplatí celkově 1,4 milionu euro. Není jasné kdo vlastní druhou polovinu, zda Atlético nebo investiční fond Jorgeho Mendese a Petera Kenyona, (ten se například velkou měrou podílel na šíleném přestupu Roberta do Zaragozy za 8,6 milionu eur, z nich sama Zaragoza zaplatila asi setinu, jejich prací je zřejmě i transfer Falcaa), druhá varianta se však zdá pravděpodobnější.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.