Atlético Madrid CZ/SK

Miranda: Jsem velmi šťastný a doufám, že vás nezklamu

12/07/2011 16:14 // Andres // 459 zobrazení // zdroj: marca.com

João Miranda byl dnes ve VIP místnosti stadionu Vicente Calderóna představen jako nová posila Atlética Madrid. Střední obránce brazilské národnosti byl doprovázen sportovním ředitelem Caminerem a bývalým brazilským stoperem Los ColchonerosLuizem Pereirou, dnes členem představenstva Atlética Madrid B.

Jsem velmi šťastný. Doufám, že mi věříte a že vás nezklamu,“ byla první slova obránce, který začínal svou kariéru v brazilské Coritibě. Odtud se v roce 2005 vydal hledat štěstí do francouzského Sochaux, ale zde vydržel jen pouhý rok, přestože většinu zápasů odehrál coby člen základní sestavy. Po krátkém evropském dobrodružství se Miranda rozhodl vrátit do rodné Brazílie, kde po něm sáhlo São Paulo. „Jsem rychlý, technický hráč a mám dostatek zkušeností. Hrát za Atlético mi pomůže dále růst.

Problémem však je, že Brazilec nevlastní pas žádného ze států Evropské unie, takže se stal již pátým „extracomunitariem“ v klubu, z nichž však Atlético bude moci zapsat na soupisku pouze tři. „Vydám ze sebe to nejlepší a budu doufat, že zde zůstanu dlouho,“ řekl Miranda, který věří, že se právě on nestane obětí nerozvážné přestupové politiky.

Na adresu obránce, který vyhrál se São Paulem v letech 2006, 2007 a 2008 brazilský titul se také vyjádřili Caminero Pereira. „Je to velmi soutěživý hráč, má dobrou techniku a je to vůdčí typ, jaký potřebujeme,“ řekl sportovní ředitel Atlética José Luis Caminero. „Je to fotbalista, který ví co s míčem a to je základ,“ pověděl zase Luiz Pereira, který asi tedy nebude příliš velkým fanouškem Luise Perey.

Miranda, o kterého se dříve zajímal i Tottenham nebo Manchester United, má zkušenosti i na mezinárodním poli. Za brazilský národní tým odehrál 6 zápasů, přičemž debut si odbyl v roce 2009 v kvalifikaci na Mistrovství světa 2010 proti Peru.

Střední obránce, který byl poslední čtyři sezóny pokaždé součástí nejllepšího týmu roku brazilské Serie A, se ještě dnes má připojit ke zbytku týmu na soustředění v Los Ángeles de San Rafael.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.