Atlético Madrid CZ/SK

Manzano propuštěn a následovat ho může i Caminero

22/12/2011 21:47 // Andres // 752 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

Vedení Atlética Madrid se dnes s konečnou platností rozhodlo propustit trenéra Gregoria Manzana. Osud kouče byl nahnutý už delší dobu, definitivně zpečetěn byl ale až po nepovedeném třízápasovém ultimátu, ze kterého prohrál hned dva zápasy.

Klub dnes v podvečer po schůzi vedení s agentem El Profesora, Manuelem Garcíou Quilónem, dal o svém rozhodnutí vědět prostřednictvím oficiálních webových stránek: „Výkonný výbor klubu Atlético Madrid se sešel, aby projednal sportovní situaci, a jednomyslně rozhodl o propuštění Gregoria Manzana jako trenéra prvního týmu,“ říká oficiální prohlášení.

Klub Atlético Madrid děkuje Gregorio Manzanovi za odvedenou práci a přeje mu hodně štěstí do budoucna,“ pokračuje sdělení veřejnosti.

Nyní se vedení zaměří na dokončení najmutí nového kouče, který povede první tým,“ stálo závěrem v prohlášení klubu. Tím bude podle všeho Diego „El Cholo“ Simeone, který klub velmi dobře zná z dvou hráčských angažmá a už je na cestě do Madridu. Všechny spekulace odmítá s tím, že jede do Španělska na dovolenou.

To, že bývalý kapitán argentinské reprezentace má na stole nabídku na trénování Rojiblancos, ale prozradil sám prezident Enrique Cerezo: „Poslali jsme Cholovi nabídku a on je nadšený, že může přijet, teď nás ale čeká vyjednávání. Zítra budeme mít jeho odpověď,“ řekla hlava klubu. „Myslím, že je to dobrá volba zvláště kvůli tomu, jak jsou z něj lidé nadšení a jak ho mají rádi,“ přiznal Cerezo, na základě čeho vedení také vybíralo.

Spolu s Manzanem by údajně Vicente Calderón mohl opustit i sportovní ředitel José Luis Caminero, který za půlrok ve službách klubu odvedl jen velmi málo viditelné práce. Jeho odchodu navíc i zřejmě napomůže fakt, že Caminero měl v 90. letech aféru s manželkou Simeoneho, kvůli které nakonec nynější kandidát na trenérský post opustil Colchoneros. Prezident Cerezo tuto záležitost komentovat odmítl, přiznal však, že další změny mohou přijít: „Uvidíme. Zatím jsme učinili rozhodnutí ohledně Manzana, v příštích dnech však budeme muset udělat více rozhodnutí.

Atlético Madrid dnešním rozhodnutí zároveň potvrdilo pověst „mlýnku na maso“, když za vlády rodiny Gilů, která trvá už 24 let, se na trenérské stolici protočilo34 koučů. Někteří, jako například Luis Aragonés či právě Gregorio Manzano, však nebyli na lavičce pouze jednou, proto můžeme napočítat dokonce celkově 49 změn. Kuriózní sezonou v tomto ohledu byl zejména ročník 1993/94, kdy Colchoneros postupně vedlo hned šest lodivodů.

Komentáře (7)
  1. A čo tak namiesto Caminera ako náhrada Kiko Narvaez, náš bývalý strelec. Čo vy nato?

  2. adios el profesor…
    zvlastni. ze zacatku jsem mu fakt veril, tym slapal, predvadel slusnou hru, jenze pak prisla prohra s barcelonou a vsechno se otocilo o 180 stupnu. nevim, cim to je a manzana je mi trochu lito, ale on proste asi vazne neni trener pro velky klub…

  3. No…přijít to muselo, taky je mi ho nakonec docela líto, ale nedá se nic dělat…
    Jinak ty statistiky mě i docela zaskočily…myslel jsem že máme průměr max 1 kouč/sezóna…ale ve skutečnosti je to dvakrát víc :-O a ten rok 93/94, to je úplná komedie :D

    A jestli bude i Caminero, tak to bude taky dobrá maškaráda, ale je fakt, že ten chlap snad nic neudělal….k čemu ho máme, když jeho práci dělají Quilon s Mendesem?


Komentáře

No trackbacks yet.