Atlético Madrid CZ/SK

Manzano počítá s mladíky Kokem i Pulidem

10/08/2011 20:12 // Sebyk // 632 zobrazení // zdroj: as.com, mundodeportivo.com

Koke Merodio a Jorge Pulido, dva odchovanci Atlética Madrid, kteří v tuto chvíli reprezentují Španělsko na mistrovství světa do 20 let v Kolumbii, se dnes od trenéra Gregoria Manzana dočkali hřejivého ujištění, že s nimi pro příští sezonu počítá v prvním týmu. Zatímco u objevu minulé sezony Kokeho se podobný postup tak trochu očekával, jeho kamarád Pulido mohl být z Manzanova prohlášení možná trochu překvapený, ale o to víc asi i potěšený. Očekávalo se totiž, že mladý stoper odejde v nadcházející sezoně spíše hostovat do některého z prvoligových celků, největší zájem měly týmy Raya Vallecana a Betisu Sevilla.

Přetlak na soupisce Atlética tak pravděpodobně odnese jiný obránce – poctivý a tichý služebník Juan Valera. O toto pravé křídlo má totiž velký zájem Getafe, v úvahu prý připadá i jeho přestup do Realu Sociedad jako součást Griezmannova transferu opačným směrem. Ač se může zdát, že tímto krokem by silně utrpěla pravá strana obrany, na kterou by v kádru zůstal pouze Sílvio, není tomu tak. Na toto místo totiž Manzano údajně počítá s Luisem Pereou, který poslední tři sezony sice odehrál spíše na postu stopera, na pravém beku ale dříve také nastupoval.

Zatímco Pulido zjevně vyhrál svůj minisouboj s Valerou, Kokeho setrvání v týmu pravděpodobně odnese jeden z dvojice Elias Mendes a Paulo Assunção. Prvního jmenovaného by si Manzano sice asi rád ponechal, na soupisce ale pro něj těžko bude hledat místo. Elias se také možná stane protiváhou při přestupu Falcaa do Atlética, což by celý problém vyřešilo. O našeho druhého brazilského středopolaře, Paula Assunçãa, údajně projevil zájem řecký Olympiakos. Neoblíbený a nechtěný Raúl García má potom namířeno do Osasuny.

Ani další střední záložník Fran Mérida si nemůže být svou pozicí v týmu příliš jistý; v jeho případě však připadá v úvahu spíše hostování, případně role hráčské kompenzace při přestupu Antoina Griezmanna. Každopádně trenér Manzano bude muset ještě tyto odchody dořešit, aby mu v kádru zbyl ideální počet šesti středních záložníků namísto současných osmi, pravděpodobnou posilu Diega Ribase přitom nepočítaje.

Jak byste vyřešili přetlak v kádru Atlética vy?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.