Atlético Madrid CZ/SK

‚Manzano odejdi, chceme Luíse!‘

01/11/2011 13:36 // Andres // 1 356 zobrazení // zdroj: as.com, mundodeportivo.com

Přes vítězství nad Zaragozou si Gregorio Manzano neudobřil všechny fanoušky. Za stavu 2:0 pro domácí někteří diváci začali vyvolávat jména osob, která by u kormidla viděli raději, doprovázené pokřikem „Manzano odejdi!“. Sami fanoušci by si nejvíce přáli návrat legendárního Luíse Aragonése. Kabina naproti tomu stojí za El Profesorem.

Atléticu Madrid se poslední měsíc výsledkově vůbec nedařil a ochozy si tak našly svou oběť. Samozřejmě jí není žádný z miláčků, který dře na hřišti, ač poslední dobou velmi neefektivně, nýbrž je to nejsnadnější cíl – trenér. Kromě už známého „Manzano vete ya!“ se celým stadionem Vicente Calderóna nesly popěvky vyvolávající jména Luíse Aragonése, Chola Simeoneho nebo dokonce Quique Sáncheze Florese. Poslední jméno se se souhlasem celého stadionu nesetkalo a přehlušil ho obrovský pískot.

Podle samotných hráčů pokřiky, které iniciovali hlavně radikální El Frente, nejsou zrovna fér a ochotně se přihlašují k podílu na odpovědnosti za matné výkony. „Fanoušci mají samozřejmě právo protestovat, ale není to jen jeho vina, jsme odpovědni všichni,“ řekl po zápasu se Zaragozou Filipe Luís. Álvaro Domínguez je názoru, že takové pokřiky jsou normální a zmizí hned, jak začne tým vyhrávat: „Když vyhráváte, tak podobné pokřiky jsou v hledišti v menšině,“ řekl jeden z kapitánů týmu. Zároveň dodává, že v takových chvílích je nejjednodušší namířit prstem na lavičku: „Není jednoduché hrát, když vaši fanoušci pokřikují proti týmu, spoluhráči nebo trenérovi. Nejlehčí způsob jak protestovat proti týmu, je zpochybňování kouče.

A kdo že by tým trénoval, kdyby byli ve vedení fanoušci? Jejich jednoznačným favoritem je 73letý Luís Aragonés, pro nějž už by to bylo téměř neuvěřitelné šesté angažmá u Colchoneros! Za Atlético odehrál 10 let coby jeho hráč a na lavičce během čtyř angažmá strávil téměř 15 let. Není divu, že je tak pro fanoušky téměř mýtickou postavou. Sám Aragonés by se podle svých slov rád po dvouleté pauze k trénování vrátil. Na stole mu na přelomu září a října přistála nabídka na převzetí Mallorcy, jednání však údajně selhala na finančních nárocích bývalého kouče španělského národního týmu. Čeká na nabídku od svého milovaného klubu?

Komentáře (9)
  1. manzano vete ya, quiero luis! *BRAVO*

  2. Jestli Luis přijde, tak ho kurva chci vidět sedět na té lavičce aspoň 2 sezóny, už mě sere to neustále střídání trenérů… *CRAZY* [:-} *MONOKL* *DRINK* *WASSUP* 8-) @= :-* (vybral sem k tomuto komentu jen ty nejhezčejší smajlíky :-* )

  3. Zajimavý.. *BRAVO* Jinak trochu mimo téma, poslední dobou se snažím zjistit fakta o frenteatletico, kdo je teď vůdce, hisrorii a tak.. Napišu, sem o tom článek.. Ví o tom tady někdo bližšího, popř. nějáky zajímavý odkazy?

  4. No 73 let to je celkem ranec už, nevím jestli by to nechtělo někoho mladšího teda.. Výkony některých hráčů občas by taky mohlo byt to poslední co by viděl.. *DEATH*


Komentáře

No trackbacks yet.