Atlético Madrid CZ/SK

Manzano: Jsme úplně na dně. López: Bylo to neomluvitelné selhání.

22/12/2011 15:09 // Sebyk // 946 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Atlético Madrid má za sebou další velký výbuch, po včerejší domácí prohře s Albacete totiž vypadlo ze španělského poháru. „Jsem z toho zničený. Jsme úplně na dně,“ řekl po včerejšku stále ještě hlavní kouč Rojiblancos Gregorio Manzano. „Tohle je velmi špatný den, zklamali jsme všechny naše fanoušky. Chtěl bych se všem hluboce omluvit,“ žádá El Profesor opět o prominutí.

„Nenalézám slova. Je to naprosté selhání. Cítím se za to vypadnutí plně odpovědný,“ soukal ze sebe notně zdrcený trenér, který v posledních dnech připomíná spíše chodící mrtvolu. Prohra s Albacete byla zřejmě ta poslední kapka, o kterou přetekl pohár trpělivosti vedení Los Colchoneros a je v podstatě jisté, že Manzano dnes nebo zítra ve své funkci skončí.

„Žádné prohlášení učiněno nebylo, v tuto chvíli jsem ještě stále trenérem Atlética. Stát se ale může cokoliv. Je pravda, že jsem po zápase mluvil s Cerezem a Caminerem, ale řeč se točila pouze kolem utkání a naší hry, nikoliv mojí pozice,“ řekl Manzano ke svému blížícímu se konci. „Teď musíme získat zpátky ztracené sebevědomí, probudit se z klinické smrti a pokusit se v novém roce splnit naše cíle v Primeře a Evropské lize,“ plánuje El Profesor. Otázkou však je, zdali on bude u toho.

Slova těžko nalézali i hráči, nezáviděníhodnou roli předstoupit před fanoušky dostal ten nejzkušenější – tedy kapitán Antonio López. „Bylo to neomluvitelné selhání, za které jsme plně odpovědni my – hráči. Na hřišti jsme předvedli naprostou hrůzu,“ řekl. „Mrzí nás to zejména kvůli našim fanouškům. Mají právo být naštvaní a my musíme jejich emocím čelit, protože jsme za to zodpovědní,“ omlouval se značně zničený kapitán.

Řeč samozřejmě přišla i na Gregoria Manzana. „Je pravda, že potřebujeme změnit mnoho věcí, ale hlavně co se týče nás – hráčů. Změna není potřeba na pozici kouče. My jsme zodpovědní za tu prohru, to my jsme hráli na trávníku,“ sypal si López popel na hlavu. „Manzano je stále naším trenérem a společně se musíme pokusit naplnit naše cíle,“ vyjádřil kapitán stále trvající důvěru týmu ve schopnosti jejich kormidelníka.

Novináři se také zeptali, co bylo náplní návštěvy prezidenta Cereza v kabině Atlética ihned po skončení zápasu. „Tohle musí zůstat v kabině. Podobných sezení jsme ale měli v této sezoně několik,“ pokusil se López vysvětlit novinářům, aby za zmíněnou poradou nehledali nic hlubšího. „Teď musíme zvednout hlavy a dostat se z krize. Nalézt řešení našich problémů. Změnit to, co děláme špatně. Není čas spekulovat o tom, kdo u týmu skončí a kdo ne,“ uzavřel kapitán.

Komentáře (6)
  1. mensi poznamka – prekladal jsem to jeste docela slusne, manzano i lopez volili jadrnejsi slova. vsechny ty prdele a hovna se mi ale zminovat nechtelo…

    ta duvera hracu v manzana me fakt udivuje. nechapu…

  2. Manzano prý byl včera na té tiskovce skoro na pokraji zhroucení…Vicente Calderon a Cerro del Espino snad leží na nějakém nalezišti azbestu nebo něčeho, že snad každého kromě Kuna pobyt v Atléticu úplně zničí…

    A Lópeze teda moc nechápu..jako je to samozřejmě i vina hráčů…ale ty musí asi nějak namotivovat trenér…

  3. Kurva Gregorio buď trochu soudnej a už to konečně slož a vypadni..

  4. píča jedna fakt dement si nevidi do huby? to uz jinak nejde rict,citi se odpovednej ale respekt u hracu proste nema,stridat neumi tak co jako chce.

  5. ježiš až teď jsem si všiml toho popisku :D


Komentáře

No trackbacks yet.