Atlético Madrid CZ/SK

Manzano dostal poslední šanci

13/12/2011 12:07 // Sebyk // 720 zobrazení // zdroj: as.com

Po sobotní trapné prohře s Espanyolem a tragickému pohárovému výkonu v Albacete se odvolání Gregoria Manzana z funkce hlavního kouče Atlética Madrid začalo brát skoro jako samozřejmost. Většina španělských médií vysílala do světa, že konec El Profesora je otázkou hodin, Cadena COPE přinesla i informaci, že během posledních tří týdnů Caminero vytrvale hledá nového trenéra. Lodivod Los Colchoneros však přežil svou klinickou smrt a ve funkci nadále zůstává.

Podle deníku AS se včera sešla „velká čtyřka“ Atlética Madrid Enrique Cerezo, Miguel Ángel Gil Marín, José Luis Caminero a Carlos Aguilera, která se shodla na tom, že Manzano i přes sílící volání po odvolání ze strany dozorčí rady klubu dostane poslední šanci. Harry Potter povede tým minimálně ještě v následujících třech zápasech, ve kterých bude mít prostor ukázat, jestli mu v zásobě zbylo nějaké to z jeho kouzel. Vedení klubu se pak rozhodne, zdali dá Manzanovi důvěru i v novém roce.

Osud byl Goyovi tentokrát více než nakloněn. Ve zmíněných třech zápasech se totiž Atlético utká s trojicí slabších protivníků – Rennes, Betis a Albacete – a všechny navíc bude hostit na vlastním stadionu, který je letos nedobytnou tvrzí. Vyhne se tak venkovní půdě, která je letos pro Atlético více než horká – z jedenácti zápasů má na kontě remízy v Rennes a Granadě a vítězství v Celtic Parku, jinak osm porážek, mezi nimi i blamáže s třetiligovým Albacete nebo s oslabeným Getafe.

Kromě výkonů týmu by mohli vedení k odvolání Manzana přimět i fanoušci a členové dozorčí rady, kteří stále hlasitěji volají po hlavě stratéga z Jaénu. Otázkou také bude fakt, jestli se Caminerovi a spol. povede naít vhodnou náhradu na trenérský post, který by se s odchodem Goya uvolnil. Favority jsou prý v tuto chvíli volný Rafael Benítez a stávající kouč argentinského Racingu Diego Simeone. Na druhou stranu však kolují zvěsti, že klub je momentálně ve finanční tísni a nemůže si zkrátka dovolit vyplatit Manzanovi odstupné za vyhazov.

Komentáře (4)
  1. Harry Potter som ešte predýchal, ale popis fotky ma zrovnal úplne *ROFL* inak tie tri nasledovné zápasy je fakt ťažké nedoj*bať, ak ich zvládne, bude to voda na mlyn pre tých, čo goya chcú pri mužstve….

    • harry potter se mu vazne ve spanelsku prezdiva O:-)
      a u fotky jsem se inspiroval na atleticofans, kde je ta sama s popiskem „I’m still here motherfuckers!“ :D takze credit jde spis jim :-[

  2. aha, takze uz asi vime, odkud vitr fouka – ten curak quillon jiste manzanovi do smlouvy zakotvil velky odstupny, ktery si ty kaspari v cele s gil marinem nemuzou dovolit zaplatit %-)
    ten tym je proste v prdeli – financne, mentalne, trenersky i co se vedeni tyce… *MONOKL*


Komentáře

No trackbacks yet.