Atlético Madrid CZ/SK

Manzano chce hrát s Atléticem systémem 4-3-3

12/07/2011 11:46 // Sebyk // 451 zobrazení

Na včerejším tréninku Atlética byla, zdá se, rozlousknuta hádanka, jaké rozestavení plánuje v nadcházející sezoně praktikovat nový kouč Gregorio ManzanoEl Profesorsvé hráče zasvětil do tajů formace 4-3-3, kterou podle svých vlastních slov zamýšlí svému týmu vtisknout. Polovina týmu si tento nový styl hry následně vyzkoušela i v praxi – Manzano totiž postavil dvě sestavy hrající různým stylem.

Na jedné straně nastoupil tým praktikující rozestavení 4-4-2 ve složení Joel – Valera, Manquillo, Regalón, FilipeJuanfran, Koke, Raúl GarcíaReyes – Collado, Pedro s volně se pohybujícím Josém Antoniem Reyesem. Naproti tomu jejich protějšci si vyzkoušeli nový systém 4-3-3, a to konkrétně Iago – Sílvio, Ortiz, Pulido, Antonio LópezGabi, Assunção, Fran Mérida – Saúl, Diego Costa, Noguera.

Manzano si mnohem více všímal hry druhé jmenované formace – neustále si dělal poznámky a velmi často dokonce hru dočasně zastavoval a udílel hráčům osobní pokyny. El Profesortrval zvláště na tom, aby se jednotlivé řady posunovaly v blocích a držely dohodnutý tvar. Z vítězství se nakonec radovalo právě rozestavení 4-3-3, když vítězný gól tohoto týmu vstřelil Diego Costa, který po dlouhém výkopu Iaga sám před Joelem nezaváhal.

Gregorio Manzano postupně plánuje tým s novou formací 4-3-3 seznamovat, ale až na základě svých dalších pozorování bude schopen určit, jestli právě tímto stylem bude jeho Atlético v příští sezoně hrát. Jakou formaci byste na místě trenéra praktikovali vy?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.