Atlético Madrid CZ/SK

Manzano chce Borju Valera, na radaru Atlética se ocitl i Rondón

09/06/2011 14:47 // Sebyk // 481 zobrazení // zdroj: as.com

Není žádným tajemstvím, že Atlético Madrid hledá kvalitního playmakera, který by dal jeho hře konečně nějakou myšlenku. Vždyť pořádný tvůrce hry madridskému týmu chybí snad od dob Pantiće! Vedení Los Colchoneros tento typ hráče původně našlo v Danielu Parejovi, špílmachr Getafe dal ale přednost konkurenční Valencii. Pozornost Atlética se tak obrátila na vycházející hvězdu španělského fotbalu Borju Valera. Záložník Villarrealu si minulý týden odbyl debut v reprezentaci a uvedl se povedenou asistencí na gól Fernandu Torresovi.

O šestadvacetiletého borce má zájem zejména nový trenér Atlética Gregorio Manzano, se kterým se Borja velmi dobře zná ze společného působení na Mallorce. Pětapadesátiletý stratég má se svým bývalým svěřencem vynikající vztah a je všeobecně známo, že mezi nimi panuje vzájemný respekt. Alejandro Camacho, agent samotného hráče, však prohlásil, že jej Atlético zatím nekontaktovalo. Borja Valero by byl také o poznání dražší než Dani Parejo a vedení madridského klubu by při jeho koupi muselo sáhnout pořádně hluboko do své peněžky.

Na radaru Atlética se kromě Borjy Valera ocitlo i jedno z největších překvapení letošní sezony Salomón Rondón. Přestup Pabla Daniela Osvalda z Espanyolu se komplikuje, příchod Adriána Lópeze je v nedohlednu, a Atlético tak za své ofenzivní hvězdy Diega Forlána Sergia Agüera, kteří jsou na odchodu, hledá jiné alternativy. Jednadvacetiletý útočník Málagy by byl podle vedení i Manzana pro Los Colchoneros ideální posilou. Mladý Venezuelan, jehož kariéra tuto sezonu nabrala raketového tempa, však zatím nemá španělský pas, a proti jeho angažování tak hovoří komplikovaná situace v Atléticu okolo tzv. extracomunitarios (hráčů bez pasu země EU).

Umíte si Borju či Rondóna představit v dresu Atlética?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.