Atlético Madrid CZ/SK

Manzano: “Důvěřujte mi, nezklamu vás”

11/06/2011 19:41 // Sebyk // 1 841 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Včera v jednu hodinu odpoledne byl na stadionu Vicente Calderóna v Madridu oficiálně představen nový trenér Atlética Gregorio Manzano. Andaluský stratég v novém působišti podepsal roční kontrakt, jeho nejbližšími spolupracovníky budou bývalí hráči Atlética Juan Vizcaíno Rubén Baraja. Zatímco prvně jmenovaný bude Manzanovým hlavním asistentem, Baraja bude mít na starosti spíše technickou stránku věci. Na pozici hlavního fyzioterapeuta pak zůsává Toni Servera, trenérský tým doplňuje Joan Mesquida jako hlavní kouč brankářů. Při své prezentaci se Manzano rozpovídal zejména o svých cílech a momentální situaci v Atléticu.

I přes to, že uplynulá sezona se Atlétům příliš nepodařila a i v přípravě na tu novou se objevují nemalé komplikace, Manzano zůstal ohledně své nové práce pozitivní: “Nemyslím si, že jsme ve složité situaci. Naopak bych pro sebe tento moment označil za příjemný, zajímavý a pozitivní. Startovní bod je sedmé místo, kterého klub dosáhl letos, a naší odpovědnotí je dosáhnout lepšího výsledku. Budeme se snažit uspět na všech frontách – nejen v lize, ale i v domácím a evropském poháru. Samozřejmě to nebude procházka růžovým sadem, ale věříme si.”

Na otázku, jaký výsledek by byl pro Atlético v příští sezoně zklamáním či selháním, Manzano odpověděl: “Selhání si nepřipouštíme. Jsem si jistý, že budeme konkurenceschopný tým a fanoušky budeme svým fotbalem bavit. Na nějaký pesimismus není čas ani prostor.” Kouč dále odmítl, že jeho poslední působení v Atléticu (sezona 2003/4) neskončilo nejlépe: “Z mého pohledu to nebyla špatná sezona. Klub se oproti té předchozí zlepšil o pět míst, posunul se z dvanácté příčky na sedmou. Nerozumím tedy, proč by se takový výsledek měl považovat za neúspěch – právě naopak.

Na poznámku, že většina fanoušků na internetu a sociálních sítích nebyla z jmenování Manzana příliš nadšena, El Profesor odpověděl: “Fanouškům bych chtěl pouze říci, aby důvěřovali mě a mému trenérskému týmu. Nezklameme je. Všechny týmy, které jsem koučoval, se postupem času zlepšovaly. Z Atlética chceme vybudovat silný tým, který by navícfanoušky bavil pohledným fotbalem. Začíná nová éra. Atlético vždy bylo a bude velkým týmem kvůli tomu, čeho dosáhlo. My ale věříme, že jsme schopni na tyto velké věci navázat.”

Při otázce na složení kádru a potenciální posily Manzano odpověděl, že “kádr je v základu prakticky kompletní – 80 % věcí je na svém místě. Samozřejmě se poohlédneme po posilách na patřičná místa, ale jádro týmu je připravené a to je velmi pozitivní.” Pravděpodobné odchody dvou největších hvězd týmu, Davida De Gey Sergia Agüera, okomentoval slovy: “V tuto chvíli máme brankářský post obsazen třemi velmi kvalitními hráči a není potřeba ho nijak posilovat. Pokud jeden z nich odejde, tak se samozřejmě poohlédneme po patřičné náhradě. V tuto chvíli ale není takových kroků třeba. Spekulace nikam nevedou. Stejně tak s Kunem – v tuto chvíli je to hráč Atlética. Vedení mi dnes navíc sdělilo, že za něj doteď neobdrželo žádné formální nabídky. Já sám jsem jim řekl, že během své dlouhé kariéry jsem měl tu příležitost pracovat s množstvím výjimečných hráčů jako Negredo, Kanouté, Güiza nebo Fernando Torres. Byl bych rád, kdybych dostal tu šanci spolupracovat i s Agüerem. Bylo by úžasné mít ho k dispozici a spolu s fanoušky si užívat jeho nesmírného talentu.

Myslíte si, že Harry Potter, jak se Manzanovi také přezdívá, předvede svá kouzla a posune Atlético někam dál?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.