Atlético Madrid CZ/SK

Manquillo: Byla to úžasná zkušenost

14/11/2011 23:28 // Andres // 690 zobrazení // zdroj: as.com

Novou politikou Atlética Madrid má být větší sázka na odchovance a my už pomalu můžeme zapracovávání některých jedinců sledovat. Jedním z nich může být i Javi Manquillo, který poté, co s A-týmem strávil část předsezonní přípravy, byl povolán také k přípravnému zápasu s egyptským Zamalekem a může být budoucím řešením pro nedostatečně pokrytý post pravého beka.

Jak jste se dostal do nominace na cestu do Egypta?

Věděl jsem o tom od mého trenéra z Juvenilu A, Óscara Meny. V pondělí, když jsem přišel za koučem, řekl mi, že mluvil s Aguilerou a že budu mít víc tréninků s prvním týmem. Pak se mě zeptal, jestli mám platný pas a já jsem si už domyslel, že by to mohlo být kvůli Egyptu. Krátce potom jsem už byl v kontaktu s Áčkem. Pro mě byla čest už jen trénovat s prvním týmem, jet s ním i do Egypta bylo úžasné!

Byl jste na předsezonním soustředění v Los Ángeles de San Rafael…

Ano, to byla fantastická zkušenost, tam jsem s nimi také měl pár tréninků. Ale jet do Egypta pro mě byla obrovská čest.

Pocházíte z akademie Atlética. Byl jste vždycky jejich fanoušek?

Bez pochyb, jsem Atlét už od dětství.

Manzano má problémy s pravou obranou, protože nemůže kvůli chronickým problémům s třísly počítat naplno se Sílviem a Pereův přirozený post to taky není. Věříte, že budete při jiné příležitosti povolán k soutěžnímu utkání?

Jsem teprve hráčem v kategorii Juvenil A. Takové rozhodnutí by bylo na kouči. Určitě bych z toho měl ovšem velkou radost.

Jak byste se popsal?

Od dětství jsem vždy hrál na pravém bekovi, takže moje role je pořád stejná. Pomoci všude, kde můžete a v prvním týmu by to bylo stejné.

A jak hodnotíte tu zkušenost?

Tým mě přijal jako jednoho ze svých. Hodně hráčů mě znalo už z předsezonní přípravy, takže to hodnotím skvěle. Atmosféra byla skvělá, takže bylo jednoduché se začlenit. Navíc Káhira je nádherné město. To, že jsem mohl sdílet tento zážitek s Áčkem bylo nezapomenutelné.

Komentáře (4)
  1. na svuj vek zahral slusne, ale na prvni tym to asi jeste par let nebude. pristi rok do becka a postupne nakukovat vic a vic do acka. je ale hrozne hezky, ze ho s sebou do toho egypta vzali :-)

  2. pri takych abseniach ake mame,ked miesto silvia na pravo alternuje perea alebo lopez(juanfran,salvio???)..tak ja by som si skor vedel predstavit v zaklade javiho,hoci ma 17 a skusenosti takmer ziadne..v Bcku tiez vyslovene praveho obrancu nemame kedze tam hrava kader,ktory obranca nie je a paco regalon,ktory sa da Atymu nikdy nedostane.. a ked mame tak talentovaneho praveho beka v juvenile tak by som ho dal do Acka nech sa uci a zbiera skusenosti..len tak dalej javi *VICTORY*

  3. Já bych mu taky dal šanci klidně už teď v lehčích zápasech jako doma proti Levante…
    Jo a s týmem celý týden trénuje Javi Cantero, že by Manzano začínal nějak sázet na odchovance? :D


Komentáře

No trackbacks yet.