Málaga CF – Atlético Madrid 2:2

10/04/2015 19:32 // Mindrot // 244 zobrazení

tiago_malAtlético sa s Málagou na jej štadióne rozišlo zmierlivo po remíze 2:2. Colchoneros viedli po darovanom góle Griezmanna 1:0, Torresov vlastenec však ešte do prestávky skóre vyrovnal. Po zmene strán pridali domáci vedúci gól, kto iný ako Griezmann ale vyrovnal, na víťazný zásah sa už Atléti nezmohli a na ťahu sú teraz Valencia a Sevilla, teda najväčší súperi červenobielych v tvrdom boji o tretie miesto ligovej tabuľky.

Úvodné minúty sa niesli v opatrnom tempe, smerom dopredu pôsobili nebezpečnejšie hostia, dvakrát však Torresa zradilo spracovanie, prvýkrát v možnosti potiahnuť rýchly brejk, v 5. minúte dokonca v 100% šanci po Kokeho akcii. Do tretice Nando zlyhal v 11. minúte, po skvelom centri Juanfrana ostal osamotený vnútri veľkého vápna a z voleja vypálil, loptu však poslal vysoko do nebies. Hra sa zvrhla na boj medzi šestnástkami a šance sa nerodili, prvý gól prišiel v 25. minúte znenazdajky – dlhočizný Gámezov out domáci gólman Kameni fatálne podbehol a pred Griezmannom bola už len prázdna brána. Hostia sa darovaným gólom dostali do vytúženého vedenia.

Opraty hry prebrala Málaga, domáci hráči pôsobili futbalovejším dojmom a neraz hosťom skomplikovali v okolí ich šestnástky život, k čistej šanci sa však nedokázali prepracovať. Aj tak boli odmenení gólom a to podobne lacným, Recio prudko zatočil roh do brány a vo vzniknutom zmätku tečoval loptu do vlastnej brány nešťastník Fernando Torres. Do prestávky sa nič nezmenilo, vcelku nezáživný priebeh prvého polčasu okorenili dva kuriózne góly, ani jeden zo súperov sa však s jedným bodom nemienil uspokojiť.

Po zmene strán sa pokračovalo v podobnom obraze hry, aktívnejší domáci prvýkrát zahrozili v 52. minúte, na Amrabatov center Juanmi v čistej šanci nedočiahol, o minútu neskôr však horelo aj na opačnej strane, Griezmannov center sklepol Torres Kokemu, ktorý v dobrej pozícii hlavičkoval nad. Následne tempo hry poriadne stúplo, gól mal na kopačke po kombinácii Juanfrana a Ardu Torres, jeho strelu z uhla mal ale Kameni pod kontrolou. Atléti v tejto fáze, teda okolo 60. minúty tlačili a na dlhé minúty často zamkli domácich vo vlastnej šestnástke.

Andalúzania v ničom nezaostávali, defenzíva Colchoneros zažívala nejednu ťažkú skúšku a Oblak musel hasiť požiar v 66. minúte po ďalšej peknej domácej akcii. O päť minút neskôr to však už domácim vyšlo, aktívny Amrabat aj so šťastím našiel v čistej šanci Samuela a ten ponad Oblaka poslal Málagu do vedenia. To vydržalo len do 78. minúty, Saúl naľavo zabojoval, centrom našiel Jiméneza, ten sklepol na Griezmanna a Francúz prepálil Kameniho. Domáci reklamovali ofsajd, arbitri však správne postrehli zabudnutého Rosalesa pri postrannej čiare a gól správne uznali. Začínalo sa znovu od nuly.

Sedem minút pred koncom pálil nebezpečne Amrabat, Jan Oblak vynikajúco zasiahol, rovnako však predtým aj Kameni proti strele Saúla, ktorý sa vnútri veľkého vápna ocitol úplne voľný. Na trávniku sa tvrdo bojovalo až do poslednej sekundy, nestalo sa však už nič, čo by mohlo ovplyvniť zmenu skóre. Atlético si vezie z Málagy bod, a hoci môže mať trpkú príchuť, keďže pri oboch domácich góloch červenobieli výrazne pomohli, Andalúzania podali skvelý výkon. Teraz sa môžu Atléti pripravovať na očakávané štvrťfinále Ligy majstrov proti mestskému rivalovi Realu Madrid.

37. Torres (vlastný gól) 25. Griezmann
72. Samuel (Amrabat) 78. Griezmann (Raúl Jiménez)

Na jeseň Atlético zdolalo Málagu 3:1.

Nahustený program Atlétov pokračuje 31. kolom La Ligy, v ktorom cestuje výprava červenobielych do Málagy, aby sa na horúcej pôde La Rosaledy pokúsili pokračovať v prebiehajúcej sérii víťazstiev. Cez týždeň Colchoneros zvíťazili nad Errealou na domácej pôde, udržali si tretie miesto a čakali, ako sa s tým vysporiada hlavný rival na bronzovú priečku Valencia, Netopiere remízou na San Mamés dopriali Atlétom luxus trojbodového náskoku. Ten však môže byť zradný a je jasné, že iný výsledok, než tri body z Andalúzie nemôžu Cholovi zverenci akceptovať.

Do Málagy cestovalo 18 hráčov, potešujúce sú návraty Juanfrana po odsedenom jednozápasovom treste a Godína po drobných zdravotných peripetiách, vracia sa aj gólman Miguel Ángel Moyà, prvýkrát od odvetného zápasu s Leverkusenom v Lige majstrov. Jeho náhradník Jan Oblak sa počas Baleárcovej neprítomnosti naplno chopil ponúknutej príležitosti a Simeone má tak vcelku príjemné starosti, koho z dvojice kvalitných brankárov nasadí, podľa zostavy, skúšanej na tréningu to vyzerá, že prednosť opäť dostane slovinský talent. Na juh Španielska necestovali zranení Mandžukić a Raúl García a tradične bez udania dôvodu ani Ansaldi. Útok s veľkou pravdepodobnosťou obstará rovnaká dvojica, ako proti Erreale, teda Griezmann a Torres.

Na La Rosalede nečaká jeho zverencov nič jednoduché, toho si je Diego Simeone vedomý: „Vieme, že v Málage nás čaká zápas mimoriadnej dôležitosti. V tejto fáze sezóny sú všetky zápasy veľmi náročné. Musíme byť silní, veľmi intenzívni a predovšetkým musíme využiť našu rýchlosť v ofenzíve a dostať zápas tam, kde ho chceme mať. Oni majú veľmi dobré štandardky a hrajú pekný futbal, čo od nás vyžaduje, aby sme odohrali veľký zápas. A o to sa budeme snažiť,“ uviedol argentínsky kouč. Na známe miesta sa vracia odchovanec a dlhoročný kapitán Málagy, Jesús Gámez: „Vidíme, ako sa Málage v tejto sezóne darí. Musíme byť opatrní. Vieme, že musíme získavať body v každom zápase, sme ambiciózny tím.“

Domáci môžu v zápase s obhajcom titulu počítať s navrátivšou sa dvojicou Sergio Sánchez a Samu Castillejo, ktorí si odpykali svoj trest v minulom kole proti Eibaru. Kvôli zraneniu nebude môcť zasiahnuť odchovanec Atlética, Nacho Camacho. Los Boquerones zažívajú vydarenú sezónu, pod vedením Javi Graciu okupujú v súčasnosti siedmu priečku, no v posledných týždňoch im akoby dochádzal dych. Po slávnom víťazstve na Camp Nou zdolali ešte priemerné Getafe a beznádejne poslednú Córdobu, ostatné výsledky modrobielym radosť nepriniesli. Každopádne sa však proti favoritom vedia vypnúť k ohromným výkonom a Atlético čaká v Andalúzii mimoriadne náročná úloha. Zápas 31. kola Primera División sa odohrá v sobotu, 11. apríla s úvodným výkopom od 18:00, na pravidlá dohliadne baskický Iñaki Vicandi (Bikandi) Garrido.

Nominace

Carlos Kameni, Guillermo Ochoa; Weligton Róbson, Marcos Angeleri, Roberto Rosales, Arthur Boka, Sergio Sánchez, Miguel Torres; Samuel Sánchez, Ricardo Horta, Fernando Tissone, Recio García, Duda Valente, Samu Castillejo, Sergi Darder; Nordin Amrabat, Javi Guerra, Juanmi Jiménez.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Guilherme Siqueira, Jesús Gámez, Juanfran Torres, João Miranda, Josema Giménez; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Resurrección, Arda Turan, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Raúl Jiménez, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body