Levante ukončilo víťaznú sériu Atlética

05/05/2014 08:36 // Mindrot // 302 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Keylor Navas vyčnieval nad ostatnými.

Druhá cesta Atlética do Valencie v priebehu jedného týždňa sa skončila prehrou s domácim Levante, prvou po deväťzápasovej ligovej víťaznej šnúre. V prvú májovú nedeľu si Colchoneros vybrali deň blbec, keďže Granotes neboli zvlášť nebezpeční, o všetkom rozhodol neuveriteľný Filipeho vlastenec a neschopnosť hostí premeniť čo i len jednu z obrovského množstva šancí.

Diego Simeone nasadil namiesto vykartovaného Juanfrana na pravú stranu obrany Tobyho Alderweirelda. Na Ciutat de Valencia bolo prítomných vyše 9000 priaznivcov hostí, ktorí o sebe dávali počas celého zápasu vedieť, no aj oni úplne stratili reč v 8. minúte, keď po domácom rohu trafila lopta Filipeho do hrude a odrazila sa priamo do brány - prekvapený Courtois bol bezmocný.

Atléti mali zápas pevne v rukách, domáci síce spôsobovali množstvo komplikácií vysokým napádaním a obetavým bránením, predsa však nezabránili nebezpečným situáciám pred Keylorom. Najbližšie k vyrovnaniu boli hostia po strele Raúla Garcíu, ktorú kostarický gólman vyrazil len na Villu, El Guaje z dorážky do odkrytej brány poslal loptu na tribúnu.

Do prestávky ešte dvakrát sklapla domáca ofsajdová pasca naprázdno a Diego Costa sa rútil sám na bránu - postranní však mali iný názor a odmávali neexistujúce postavenie mimo hry. Do konca prvého polčasu zaujal ešte Toby Alderweireld tvrdou strelou z krídla, Keylor Navas bol ale pripravený. Do šatní sa tak šlo za jednogólového rozdielu, ambície na titul sa začali otriasať.

Cez polčas urobil Cholo dve zmeny, na trávnik sa dostali Arda a Adrián, čo hre hostí pomohlo, vytvorili si obrovské množstvo šancí. Len samotný Arda mal v priebehu jedinej minúty tri možnosti skórovať, dvakrát jeho strelu domáci zblokovali a tretí raz mieril hlavou mimo Keylorovej brány. Ani Filipeho strela o niečo neskôr nemala úspech, tentoraz zasiahol David Navarro.

Festival zahodených šancí pokračoval priamym kopom striedajúceho Diega, na zadnej tyči hľadal Diega Costu, tomu chýbali milimetre. A keď už hostia vyslali loptu, ktorá mierila medzi tri tyče, v tomto prípade opäť strela Alderweirelda, lietajúci Kostaričan Keylor Navas vytiahol excelentný zákrok. 20 minút pred koncom tak domáci trestali - Barral zakombinoval s Casadesúsom a sám pred Courtoisom nezaváhal - Levante sa radovalo druhýkrát.

Colchoneros sa nevzdávali, no na Ciutat de Valencia im to jednoducho nebolo súdené. Arda aj Diego stroskotali na Keylorovi, najväčšiu šancu mal Adrián, vo vynikajúcej pozícii obstrelil brankára, no radosť mu zhatila ľavá tyč domácej brány. A keď si cestu do siete nenašiel ani Tiagova strela, Atléti zvesili hlavy smútkom a z Valencie si vezú prehru 0:2. Do konca ligy ostávajú dve kolá a táto prehra ambície Atlética mohla naštrbiť aj výraznejšie, pomoc však prišla neskôr večer a neočakávane opäť z Valencie - druhý klub z tohto mesta obral Real o dva body na jeho vlastnom štadióne a možnosť titulu majú Atléti stále vo svojich rukách.