Atlético Madrid CZ/SK

Letní příprava se rýsuje, zapojí se i Canteranos

13/06/2012 02:44 // Sebyk // 1 164 zobrazení // zdroj: as.com, mundodeportivo.com

Letní příprava Atlética na nadcházející sezonu začíná nabývat konkrétnějších rozměrů. Madridský tým nejprve čeká americké turné, během kterého navštíví tři země a odehraje celkem čtyři přátelská utkání. Celá šňůra začíná 25. července v Kostarice, načež se červenobílí přesunou jihovýchodně do Venezuely, kde je hned tři dny nato čeká další zápas. Následovat bude cesta na sever do Spojených států, kde Atlético odehraje poslední dva duely celé tour, a to 1. a 4. srpna. Za tuto desetidenní návštěvu amerického kontinentu klub vyinkasuje něco přes milion a půl euro.

Poté se Atlético přesune domů na španělskou půdu, kde se zúčastní jednoho z nejprestižnějších domácích letních turnajů Trofeo Teresa Herrera, který každoročně hostí galicíjské Deportivo La Coruña. Červenobílí, kteří jsou po domácích a Realu Madrid historicky třetím nejúspěšnějším účastníkem, se budou snažit navázat na svůj triumf z roku 2009. Ve finálovém utkání, které se odehraje 11. srpna, je vyzve právě domácí Deportivo. Pak již budou zbývat jen nějaké dva týdny do finále Evropského superpoháru, v němž se Atlético 31. srpna v Monaku postaví londýnské Chelsea. Velmi speciální příchuť bude mít toto klání pro odchovance a ikonu Rojiblancos Fernanda Torrese, který se představí v dresu soupeře.

Letní přípravy se kromě hráčů prvního týmu zúčastní i sedm fotbalistů z Cantery. Kouč Simeone hodlá na mladíky sázet: „Ve všech týmech, které jsem trénoval, jsem dával šanci odchovancům. Byl bych sám ze sebe zklamaný, kdybych tak nečinil i v Atléticu,“ řekl lodivod červenobílých. Na americké turné tak s týmem vyrazí útočník Pedro Martín, záložník Saúl Ñíguez a pravý bek Javi Manquillo, kteří již několikrát v prvním týmu figurovali v uplynulé sezoně. K nim se připojí i čtyři hráči z veleúspěšného Juvenilu – playmaker Óliver Torres, brankář David Gil a střední záložníci Dani Márquez a Thomas.

Komentáře (6)
  1. hm, superpohar az 31. – to uz budu bohuzel v letadle, takze ho ani neuvidim :(


Komentáře

No trackbacks yet.