Letná príprava: Skalopevná obrana, no strelecké trápenie

15/08/2014 20:36 // Mindrot & Sebyk // 1 100 zobrazení
Gabi s trofejí pro vítěze.

Atlético má za sebou první dvě utkání letošní letní přípravy. V prvním z nich se v městečku Burgo se Osma, rodišti (ne)chvalně proslulého bývalého prezidenta Jesúse Gila, utkalo právě o Trofeo Jesús Gil s druholigovou Numancií - a památku jedné z největších osobností v historii klubu uctili vítězstvím. Druhý zápas proti San José Earthquakes již Rojiblancos odehráli na americké půdě, kde se účastní mezinárodní soutěže Copa Euroamericana. O čtvrteční půlnoci pak tým čeká další klání též soutěže, v němž se utká s mexickou Américou. Následovat bude dvojutkání s istanbulským Galatasaray a německým Wolfsburgem. Letní přípravu Los Colchoneros zakončí soubojem v Cádizu o Trofeo Carranza, který poslouží jako generálka před Španělským superpohárem.

Numancia
Atlético Madrid - Numancia 1:0

Atléti dominovali v držaní lopty a kontrolovali hru, nedokázali však nijako výraznejšie ohroziť bránu Numancie. Až na dva momenty, v ktorých mal prsty Juanfran - v desiatej minúte našiel centrom hlavu Mandžukića, chorvátsky útočník však v dobrej pozícii mieril nad. O poznanie lepšie sa viedlo tesne pred prestávkou Héctorovi, ktorý v 31. minúte nahradil práve Mandžukića - aj na neho smeroval center práve z dielne Juanfrana a mladík sa z tesnej blízkosti nemohol pomýliť.  Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, svojimi šancami pohrdli Cebolla i Léo, výsledok 1:0 tak ostal v platnosti aj po konečnom hvizde.

Zostrih:

San José

Atlético Madrid - San José Earthquakes 0:0, 4:3 po pen.

V neskorých nočných hodinách nášho času nedokázal počas deväťdesiatich minút skórovať ani jeden zo súperov, najbližšie k tomu mal Raúl García v 40. minúte v podobe pokutového kopu, Navarrčan však svojou možnosťou trestuhodne pohrdol. Colchoneros o svojom víťazstve napokon rozhodli až v penaltovom rozstrele, ktorý vyhrali 4:3. Za Atlétov sa presadili Mario, Gabi, Siqueira a Saúl, v tretej sérii chytil debutant Moyà pokus Schulera, čo rozhodlo o víťazstve v Candlestick Parku.

Zostrih:

Penalty:

America
Atlético Madrid - Club América 0:0, 2:3 na pen.

Atlético uzavrelo svoje turné po severoamerickom kontinente ďalšou bezgólovou remízou, v penaltovom rozstrele však už Colchoneros nemali toľko šťastia ako proti San José. Na štadióne Azteca to boli domáci, kto mal po väčšinu času hernú prevahu, od čoho sa rodili aj šance, tú najväčšiu však Raúlovi Jiménezovi zlikvidoval Moyá. Atléti pôsobili nezohrato, jedinú väčšiu príležitosť spálil v druhom polčase Léo. Pochváliť možno len defenzívu Colchoneros, kde najmä mladý Lucas predviedol v dvojici s Mirandom vynikajúci výkon. Pri jedenástkovej lotérii to už bola one man show v podaní domáceho gólmana Huga Gonzáleza, ktorý pokusy Siqueiru a Kokeho skvelými zákrokmi chytil a rozhodujúcu jedenástku v piatej sérii sám premenil. Atléti sa vracajú na európsky kontinent, budúcu stredu sa stretnú s istanbulským Galatasarayom.

Zostrih:

Penalty:

Galatasaray
Atlético Madrid - Galatasaray SK 0:0

Atlético se v domovině Ardy Turana nepředstavilo ve špatném světle, opět však doplatilo na mizernou produktivitu. Obranná fáze fungovala dokonale, protivníci z Galatasaraye si za celé utkání nedokázali vypracovat větší příležitost. Směrem dopředu to však znatelně skřípalo, a to i za přítomnosti snajpra Mandžukiće. Ten hned dvakrát nepotvrdil svou pověst zabijáka: nejdříve jej na zteč vyslal Koke, ve druhé půli jej pěkným centrem vybídl pro změnu Ansaldi, chorvatský útočník však ani v jednom případě netrefil branku. A když povedenou střelu Maria a hlavičku Godína zlikvidoval Muslera, rozešli se oba soupeři bez branek.

Wolfsburg
Atlético Madrid - VfL Wolfsburg 5:1

Po trojzápasových streleckých suchotách to Atléticu konečne začalo padať - a nie hocijako, vo Wolfsburgu sa predstavili ako nevďační hostia a domácim nasúkali hneď päticu gólov. V prvom polčase to však na debakel rozhodne nevyzeralo - domáci Vlci boli lepší snáď v každom aspekte hry - okrem defenzívy. Atléti pokračovali v nemastnej neslanej hre bez akejkoľvek tváre, Mandžukić s Raúlom Garcíom na hrote boli úplne odrezaní. No napriek tomu sa dokázali presadiť, Gabiho roh zakončil hlavou do siete Raúl García. Mandžukić si pripísal dve čisté šance, Raúl tesne pred prestávkou spálil ďalšiu tutovku, na druhej strane sa v troch prípadoch zaskvel aj Moyá, každopádne však výkon Colchoneros v prvom polčase bol prinajmenšom rozpačitý. To po zmene strán to bolo o niečom úplne inom a príčinu možno zhrnúť do jediného slova - Koke. Odchovanec Colchoneros rozprúdil hru a spojil zálohu so strateným útokom. Na 2:0 zvyšoval Raúl García práve po Kokeho nezištnej prihrávke. Následne si svoj debut v červenobielych farbách pripísal aj Griezmann, aby bol svedkom Mandžukićovho prieniku, ktorý bol na dvakrát zastavený nedovolene, z čoho rezultovala penalta - a Chorvát si konečne otvoril strelecký účet v Atléticu. Vzápätí odpovedali domáci a z priameho kopu, ktorý do vlastnej brány tečoval Griezmann, strelili vôbec prvý gól, ktorý Atlético v tejto príprave obdržalo. Nijako to však červenobielych nezlomilo a už o minútu neskôr nádhernou technickou krížnou strelou zvyšoval na 4:1 Koke. Konečný stav zabezpečil striedajúci Héctor, keď zakončil nádhernú akciu, na gól mu prihrával Griezmann.

Cádiz
Atlético Madrid - Cádiz CF 1:0

Atlético zvládlo semifinále 60. ročníka Trofeo Carranza, keď domáci Cádiz porazilo najtesnejším rozdielom 1:0. Hra Colchoneros však opäť škrípala, a to predovšetkým smerom dopredu. V prvom polčase si Atléti vytvorili drvivý tlak, no Mandžukićovo akrobatické zakončenie gólom neskončilo, podobne ako hlavičky Raúla Garcíu a Griezmanna. Godín po rohu opečiatkoval brvno, následnej Tiagovej bombe chýbali milimetre, na opačnej strane si Moyá bez problémov poradil s Villarovým priamym kopom. Podobný obraz hry bol k videniu aj po zmene strán, Aulestia v domácej bráne vydržal odolávať do 59. minúty, keď center Raúla Garcíu doplachtil až za jeho chrbát. Záverečný tlak domácich už veľa vody nenamútil, Atléti tak zajtra o 22:00 odohrajú finále tradičného miniturnaja v Cádize, meno súpera vzíde dnes okolo polnoci z dvojice Sevilla - Sampdoria.

Sampdoria
Atlético Madrid - Sampdoria 2:0

Aj poslednú previerku pred Supercopou zvládlo Atlético víťazne, vo finále Trofeo Carranza porazilo so zostavou plnou náhradníkov janovskú Sampdoriu 2:0. Počas celej letnej prípravy tak Colchoneros inkasovali len jeden jediný gól, ako varovný prst však možno brať fakt, že v troch zápasoch po sebe nedokázali zaznamenať ani jediný presný zásah. V sobotný večer tak v červenobielych farbách debutovali letné posily Jan Oblak a Raúl Jiménez. Prvý menovaný veľa práce nemal, obranná štvorica Gámez, Alderweireld, Giménez a Insúa dovolili hráčom Sampdorie vystreliť na Slovinca len jeden jediný krát. To mexický útočník hýril aktivitou a najmä v prvom polčase ho bolo pred bránou súpera poriadne cítiť. Skóre otvoril po polhodine hry Saúl, keď doklepol loptu, ktorá sa po Héctorovej strele odrazila od brvna. Saúl počas celého zápasu dirigoval najmä ofenzívnu činnosť, stredová dvojka Mario - Carlos Ramos nedala pre zmenu ani na chvíľku najavo akúkoľvek známku nezohratosti a výborne sa dopĺňali. Po zmene strán si Colchoneros vytvorili viacero šancí, hrozbou boli najmä štandardky z dielne kapitána C-mužstva Atlética, Carlosa Ramosa. Po jednom z jeho rohov v 70. minúte lopta prepadla až k José Maria Giménezovi a mladučký Uruguajčan si otvoril strelecký účet v Atléticu. Stav 2:0 ostal nezmenený aj po záverečnom hvizde rozhodcu, Atléti tak získali Trofeo Carranza po deviaty raz, čím sa stali rekordérmi tohto turnaja.