Letná príprava: Crotone – Atlético 0:2

07/08/2016 13:28 // Mindrot & Andy Conceicao // 523 zobrazení
Gaitán okorenil svoj debut gólom, v ktorom mal prsty najmä Carrasco. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Další přípravný zápas zavedl Atlético na Stadio San Vito do italské Cosenzy. V sobotní večer se tu utkalo s nováčkem Serie A FC Crotone, který tento zápas nabídl Atléticu namísto jeho původně plánovanému utkání v Istanbulu proti nepoměrně známějšímu Galatasaray SK, který byl však zrušen kvůli chaotické politické situaci v Turecku. Současná kalábrijská provincie Crotone má slavné kořeny jako starověká řecká kolonie Krotón, která se dokonce v jednom období stala obchodním a kulturním střediskem expanzivního Velkého Řecka. Svou školu zde založil legendární filosof Pythágoras, po němž se dodnes hráčům FC Crotone přezdívá Pitagorici, tedy Pytagorejci. Pitagorici píšou historii i dnes, když se v minulé sezóně vůbec poprvé probojovali do Serie A. Dalšími symboly FC Crotone jsou kromě odkazu na slavnou kulturní minulost žraloci, které mají ve znaku a podle klubových barev se jim dále přezdívá Rossoblu, tedy červenomodří. V sousední provincii Cosenza na Stadio San Vito však proti Atléticu nastoupili ve fosforových dresech a přestože se prezentovali živelným výkonem, nebezpečnější bylo nakonec Atlético, které svého italského soupeře dvakrát pokousalo v podobě premiérových branek Nico Gaitána a Dioga Joty.

V prvním poločase se svěřenci Diega Simeoneho do útoku moc nehrnuli, vůbec obecně se asi dalo očekávat na góly chudé utkání. Atlético totiž letošní přípravu odehrává výsledkově veskrze minimalistickým způsobem, i proto, že na trip do Austrálie odletěla místo obvyklých útočných opor celá řada mladíků. V Cosenze už však Simeone postavil docela silnou základní jedenáctku, která by klidně mohla mít až na dvě jména za pár týdnů ostré ligové parametry. Nicméně i tak působilo Atlético směrem do zakončení líně a v prním poločase zahrozili pouze propagační střelou z dálky nezahrozivší Thomas Teye Partey a už o něco nebezpečnější Sime Vrsaljko, který hlavičkoval po rohovém kopu. Domácí brankář míč vyrazil, ale k dorážce už nedošlo.

Do druhého poločasu nastoupilo Atlético, jak to tak v přípravných zápasech bývá, v radikálně obměněném složení a především aktivněji. Bylo dominantní na míči a začalo si i vytvářet takové příležitosti, které opravdu mohly skončit gólem. Po agresivním presinku střílel těsně za šestnáctkou Saúl, italský brankář Alex Cordaz ale jeho střelu pohotově vyrazil. Atlético se vůbec celou druhou půli profilovalo výsokým represinkem a ihned po ztrátě míče jej opět získalo. FC Crotone se tak přiblížilo Oblakovi v druhé půli asi pouze třikrát, a to až v samotném závěru. Mezitím Carrasco jak je jeho zvykem potáhl dvacet metrů míč a citlivě jej předložil letní posile Gaitánovi, který bez skrupulí propálil Cordaze a mohl tak za Atlético slavit svůj premiérový gól. Do šance se dostali i Fernando Torres a Juanfran, ale ani jeden z nich z bezprostřední blízkosti branku vstřelit nedokázali. Při různých situacích na útočné půlce tou dobou vykazoval průzračnou herní inteligenci Nico Gaitán, ale přeháněl to s bohorovností na obranné půlce, za niž ho přísný Diego Simeone určitě nepochválí. To si také Gaitán uvědomil a bylo vidět, že po jedné svojí ztrátě, poté co chvíli nereagoval, ihned přepnul do snahy získat míč zpátky. Osvěžení představoval v dohrávajícím se závěru Diogo Jota, který byl neustále v pohybu a prezentoval se i skvělou technikou, kterou koneckonců zužitkoval v poslední akci zápasu, kdy intuitivně vytušil riskantní rozehrávku svého soupeře a cizelérskou brankou dotáhl zápas do konce. FC Crotone – Atlético Madrid 0:2. Za týden se Atlético tradičně zúčastní klání o Trofej Ramóna de Carranzy a to už by měla být podle kalendáře generálka na první ligový zápas proti Deportivu Alavés.