Letná príprava: Atlético v Austrálii s jednou výhrou a jednou prehrou

01/08/2016 14:23 // Mindrot // 333 zobrazení
Nando a Saúl s klokanmi v melbournskej ZOO (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Atlético má za sebou krátky trip v Austrálii, kde v rámci predsezónnej letnej prípravy odohrali dva prípravné zápasy. Zatiaľ čo so súperom zvučnejšieho mena, účastníkom Premier League Tottenhamom si červenobieli poradili 1:0, v nedeľu podľahli účastníkovi austrálskej A-league Melbourne Victory taktiež po jedinom góle 0:1. Poriadne prekvapivá prehra ani nestihla zarezonovať éterom, keďže všetko prehlušil humbuk okolo príchodu Kevina Gameira.

V súboji dvoch bývalých spoluhráčov argentínskej repre, teraz už na lavičkách, teda Simeoneho a Pochettina, boli v prvej polhodine oveľa aktívnejší hráči londýnskeho klubu. V 10. minúte sa triaslo brvno Oblakovej brány po Onomahovej dorážke, o dvanásť minút neskôr pre zmenu Lamela trafil tyč Slovincovej brány. Postupne sa hra vyrovnávala, vyzeralo to, akoby mladíci Spurs fyzicky odpadávali, a pred prestávkou Atléti udreli – Gabiho štandardku nadvihol jeden zo zadákov Spurs priamo na nekrytého Godína, ktorý pohodlne upratal loptu do siete.

Po zmene strán obraz hry pretrvával, Pochettinovi zverenci sa tlačili za vyrovnaním a Colchoneros môžu ďakovať najmä skvelému Oblakovi. Najprv v 100% šanci vychytal striedajúceho Masona, aby si následne lakonicky vychutnal i nebezpečný priamy kop Janssena, smerujúci presne k tyči. To všetko do uplynutia hodiny hry, po ktorej už Atléti vytlačili súpera spred svojej šestnástky a snažili sa rozhodnúť duel z niektorého z protiútokov. Najmä striedajúci Amath hýril aktivitou, do záverečného hvizdu sa už ale nič dramatickejšie neudialo a najťažšieho súpera letnej prípravy zdolali Atléti 1:0.

Tottenham Hotspur–Atlético Madrid

29.7.2016 12:00 Přípravný zápas (Melbourne)

Zostrih:

V nedeľu v Geelongu si Colchoneros zmerali sily s melbournským Victory. V prvom polčase Atléti dominovali a urodili sa aj šance, dvakrát zlyhal Amath, ďalekonosné pokusy Manquilla a Juana Morena sa taktiež neujali. Do tohto zápasu zvolil Cholo zostavu plnú mladíkov a to sa prejavilo v 44. minúte, domáci zahrali štandardku a nepokrytý Ansell hlavičkou poslal protinožcov do vedenia. Akákoľvek snaha Atlética o vyrovnanie sa po zvyšok zápasu podobala hádzaniu hrachu na stenu, červenbieli tak cestujú z Austrálie domov s bilanciou jednej výhry a jednej prehry.