Atlético Madrid CZ/SK

Lednový přestupový bulvárník

09/01/2012 18:53 // Sebyk // 1 546 zobrazení

Lednové přestupové okno je již týden otevřeno a nejrůznější spekulace o tom, kdo posílí, či opustí Atlético, jsou v plném proudu. Teď vám přinášíme dokonalý přehled všeho, co se na přestupovém trhu šustne, který budeme každých několik dní aktualizovat.

30. ledna
V posledních dnech lednového přestupového okna se nám začíná rýsovat jeden možný zajímavý tah Atlética. Madrid by totiž mohl opustit argentinský křídelník Eduardo Salvio, o kterého má stále zájem lisabonská Benfica. Jejím primárním cílem je sice Yannick Djaló z konkurenčního Sportingu, v případě, že se jí však portugalského reprezentanta získat nepodaří, přijde na řadu vyjednávání o Salviovi. V úvahu prý nepřipadá hostování, o které by Benfica stála nejvíce, ale pouze přestup. Atlético i sám hráč se transferu údajně zcela nebrání, k dotažení celé operaci by mohly pomoci i nadstandardní vztahy obou klubů a zákulisní machinace superagenta Jorge Mendese.

Odchod Eduarda Salvia by navíc na soupisce Atlética uvolnil jedno místo pro cizince, které by vzápětí mohla obsadit Simeoneho vysněná posila José Ernesto Sosa. Argentinský reprezentant stále zůstává primárním cílem Rojiblancos a ač se Sosův stávající klub Metalist Charkov prodeji své hvězdy zuby nehty brání, nechce ve svém středu držet hráče proti své vůli. Šestadvacetiletý ofenzivní záložník se již dříve nechal slyšet, že hrát za Atlética by byl pro něj splněným snem. V případě prodeje Salvia by se Madriďané snažili o získání Sosy do poslední minuty.

26. ledna
Jedním z hráčů, který by v budoucnu mohl obléknout červenobílý dres Atlética Madrid, je údajně Abdel Barrada ze sousedního Getafe. Marocký playmaker patří k nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu La Ligy a v létě o něj bude jistě velký zájem. Vynikající zápas sehrál především při domácím vítězství Getafe na Atléticem, kde jej blíže zaznamenalo i vedení Rojiblancos, které se prý na dvaadvacetiletého Afričana v uplynulých dnech vyptávalo. Pomoci při případném přestupu by mohl fakt, že část Barradových práv vlastní investiční společnost Doyen Group superagenta Jorge Mendese.

24. ledna
Dvojice CamineroSimeone se sice dnes nechala slyšet, že je spokojena s tím, co má v tuto chvíli k dispozici, a že na lednovém přestupovém trhu neplánuje žádné větší kroky, přesto by však ještě k jedné změně v kádru Rojiblancos mohlo dojít. Jedná se o mladého stopera Jorge Pulida, který letos nastoupil pouze k jednomu zápasu v Copa del Rey, další rozvoj jeho fotbalového talentu však vyžaduje pravidelnou herní zátěž.

Tu by odchovanec Atlética mohl naleznout u sousedů z Raya Vallecano, kam by tak jako jeho spoluhráč Diego Costa zamířil na hostování do konce sezony. Franjirojos totiž před několika dny ztratili oporu zadních řad Jordiho, kterého jeho mateřský Rubin Kazaň prodal do FC Bruggy, a narychlo teď shání alespoň nějakou alternativu na post stopera. Mimo Raya má o Pulida údajně zájem i druholigová Celta Vigo, která se na jaře bude chtít poprat o postup do Primera División.

23. ledna
O záložníka Tiaga Mendese je údajně velký zájem v anglické Premier League. Bývalého portugalského reprezentanta sleduje hned několik klubů, které by chtěly využít toho, že Tiago na hřišti nedostává tolik herního prostoru, kolik si představuje. Vzhledem k nové a ústřední roli, kterou středopolař dostal pod novým koučem Diegem Simeonem, však jeho odchod vypadá nepravděpodobně.

Vypadá to, že v posledních dnech přestupového okna by se Atlético přece jen mohlo zapojit do dění, i když pouze nepřímo. O defenzivního záložníka Wellingtona Aparecida Martinse z brazilského São Paula, ze kterého Rojiblancos vlastní 25 % práv, se totiž zajímá konkurenční Villarreal. Práva na brazilského talenta Madriďané získali výměnou za Clébera Santana, který domů do Brazílie zamířil před dvěma lety. Mimo části práv na Wellingtona tehdy Atlético získalo i předkupní právo na Joãa Mirandu, který nakonec do hlavního města Španělska opravdu zamířil.

19. ledna
Mundo Deportivo dnes napsalo, že jistou budoucnost v Atléticu nemá dvojice stoperů João Miranda a Luis Perea, druhému jmenovanému pravděpodobně nebude prodloužen kontrakt a odejde v létě jako volný hráč. Zájem již projevil náš madridský soused z Getafe. Náhradou za odchozího Kolumbijce by se mohl podle všeho stát Alberto Botía ze Sportingu Gijón.

Trojice vyhlášených anglických zlodějů talentů – tedy Arsenal, Liverpool a Manchester United – by si ráda zarabovala i v juniorských týmech Atlética. Zmíněné velkokluby detailně sledují jedny z našich nejnaděnějších mladíků z akademie – brankáře Davida Gila, záložníky Ólivera Torrese a Dani Márqueze, útočníka Ivana Calera a také obránce Javi Manquilla, který si v této sezoně odbyl i oficiální debut za první tým Colchoneros. Zmíněná pětice nastupuje za náš Juvenil A, který v této sezoně drtí své soupeře a ještě nepoznal hořkost porážky.

Na závěr novinka z rezervního týmu, který v tomto týdnu přišel o dva hráče. Mladý záložník Carlitos byl odeslán na hostování do konkurenčního CD Toledo, kde by se mu mělo dostat většího herního vytížení, útočník José Collado pak zamířil do druholigové Guadalajary. Vytáhlý forvard, který byl v Atléticu na hostování ze Sportingu Braga, zakončil minulou sezonu jako nejlepší střelec B-týmu, v této sezoně však Milinko Pantić preferoval dvojici Pedro a Gerard.

17. ledna
Po dvou ospalejších dnech se na přestupovém trhu opět začíná něco dít. Deník AS píše o přestupu Borjy Valera do Atlética, ke kterému však nedojde dříve než v létě. Villarrealský playmaker je pro Rojiblancos dlouhodobě jedním z hlavních cílů, do hlavního města Madridu to navíc táhne i samotného hráče. Při stávající pozici Žluté ponorky, která se topí v sestupovém bahně, zřejmě nebude mít castellónský klub jinou možnost než se své perly v létě vzdát. Velkým obdivovatelem Borjy je údajně prezident červenobílých Enrique Cerezo, který se nechal slyšet, že „udělá cokoliv, aby dostal hráče do Madridu“.

Z londýnské Chelsea se mezitím linou hlasy, že jsou nadmíru spokojeni s tím, jaký pokrok udělal jejich Thibaut Courtois na hostování v Atléticu. Christophe Lollichon, veleznámý hlavní trenér brankářů Blues, osobně sleduje každý Belgičanův zápas v červenobílém dresu a každý týden se mu ozývá s případnými radami, pochvalami či výtkami. Vzhledem k tomu, jak se Courtoisovi v hlavním městě Španělska daří, by se Chelsea nebránila tomu, aby se gólmanovo hostování prodloužilo ještě o jeden rok, zvlášť když brance Londýňanů neohroženě vládne Petr Čech.

Stoper Miranda, který je v posledních dnech spojován s odchodem z Atlética, se nechal slyšet, že Rojiblancos opustit neplánuje. „Chtěl bych zůstat a hrát, získat si své místo,“ prohlásil Brazilec. Mimo plánovaného hostování Diega Costy u sousedů z Vallecas, které by mělo být oznámeno během nejbližších dnů, by tak tým Los Colchoneros pro leden mohl zůstat nezměněný. Tréner Simeone je víceméně spokojený s tím, co mu stávající kádr nabízí, a sportovnímu řediteli Caminerovi se na přestupovém trhu nepodařilo najít žádného dostatečně zajímavého laciného hráče. Ta pravá přestupová honička by se tak měla spustit až v létě.

14. ledna
Brazilec Diego Costa by měl nakonec zamířit na půlroční hostování k sousedům z Vallecas, s mohutným forvardem již prý naplno počítá trenér Raya José Ramón Sandoval. Opačným směrem by pak měl v létě zamířit mladý křídelník Lass, jehož služby si však Atlético chce zajistit již teď v lednu. Nechce totiž riskovat, že cena za talentovaného Ghaňana vzroste po jeho představení na Poháru afrických národů, a Rayu v tuto chvíli údajně nabízí 6 milionů euro.

Plánované hostování mladého brankáře Joela Roblese se prý konat nebude. Klub i talentovaný odchovanec Atlética by sice preferovali, kdyby Joel zamířil do některého týmu Segundy či Primery, kde by se mu dostalo pravidelné zápasové zátěže, celou operaci však utnul nový hlavní kouč Diego Simeone. Ten si prý vyžádal setrvání Joela v kádru, protože nechce před náročným jarem riskovat a rád by měl k dispozici tři brankáře schopné nastoupit v základní sestavě.

13. leden
S Atléticem je v tomto přestupovém období znovu spojováno jméno Borjy Valera, na playmakera Villarrealu se již prý vyptávalo vedení madridských. Samotný záložník by se přestupu vůbec nebránil, ba naopak, celou operaci však komplikuje jeho vysoká cena.

Španělská média v uplynulých dnech začala s Atléticem spojovat i jedno další zajímavé jméno – Alberta Botíu ze Sportingu Gijón. Jednání o přestupu tohoto talentovaného stopera, který již nakoukl i do španělské reprezentace, jsou prý v plném proudu. Celou operaci však komplikuje jeden zásadní fakt – přednostní práva na Botíův odkup vlastní jeho mateřská Barcelona. Platnost této klauzule vyprší letos v létě a Katalánci by se jí museli vzdát nebo ji nechat propadnout, aby Botía mohl zamířit do Atlética.

Operace Rayo, jak španělští novináři trefně pojmenovali plánovanou výměnu Diega Costy za předkupní práva na dvojici hráčů Vallecana José Casado a Lass, se začíná komplikovat. Atlético má totiž zájem přivést zmíněné hráče již teď v lednu, Rayo má pak zájem pouze o hostování brazilského útočníka. O dalším vývoji celé operace vás budeme informovat.

Costův případný přesun do Raya navíc komplikuje ještě jeden fakt – o Brazilcovy služby se začal zajímat další klub – Levante. „Ten menší“ tým z Valencie měl o Diega Costu zájem již v létě, plánovanou nabídku na přestup však zhatilo útočníkovo těžké zranění kolene. O obnovení spolupráce s Costou má prý veliký zájem kouč Levante Juan Ignacio Martínez, který jej kdysi trénoval v Albacete a při vzájemném působení si oba padli do oka.

12. leden
Přestup José Ernesta Sosy se konat nebude – minimálně v lednu ne. Přesun argentinského záložníka do Madridu označil za velmi nepravděpodobný jeho agent Carlos Bilardo. Podle něj Metallist Charkov, Sosův stávající zaměstnavatel, nehodlá svou hvězdu pustit v polovině sezony. Bilardo však zároveň nevyloučil pokračování námluv v létě, ba naopak.

11. leden
K velmi zajímavé operaci se schyluje mezi Atléticem Madrid a jeho madridským sousedem Rayo Vallecano. Tým Rojiblancos by měl teď v lednu opustit útočník Diego Costa a zamířit právě do Vallecas, výměnou za něj by Atlético získalo předkupní právo na dva hráče Bukanýrů – José Casada a Alhassane Bangouru známějšího pod přezdívkou „Lass„.

Oba zmínění hráči Raya by s patřičnou cenovou srážkou do Atlética zamířili v létě. Levý bek Casado by přišel jako náhrada za kapitána Antonia Lópeze, kterému sice bude nabídnuto prodloužení smlouvy, která vyprší letos v červnu, ta však údajně bude obsahovat takovou srážku na gáži, že bude pro ikonu stávajícího týmu Colchoneros neakceptovatelná. Příchod Lasse, jehož primárním postem je pravé křídlo, ale dokáže zaskočit i v útoku, by pak zvýšil už tak vysokou konkurenci mezi ofenzivními hráči Atlética.

Dnešek přinesl i jednu příjemnější zprávu – vedení se po vyjednávání s Mahamodou Diarrou rozhodlo, že tohoto bývalého hráče Realu Madrid pravděpodobně neangažuje. Malijský reprezentant by sice do týmu Rojiblancos rád zamířil, proti však hovoří hlavně fakt, že přes půl roku nehrál ligový fotbal. Atlético se teď zaměří na jiné defenzivní záložníky, které by mohlo získat za nízkou částku, nejlépe však zadarmo.

10. leden
Dnešní den přinesl jednu zajímavou spekulaci. Kufry by si po pouhém půl roce v Atléticu mohl balit stoper Miranda, o kterého projevil zájem brazilský Internacional Porto Allegre. Brazilský obránce se podle všeho ve Španělsku neaklimatizoval podle svých představ a návratu do své domoviny by se nebránil.

Poněkud smutná zpráva, která se však přímo netýká Atlética, pak přišla z Itálie – odchovanec Rojiblancos a jeden z jeho velkých bývalých talentů Keko Gontán rozvázal smlouvu v Catanii, kam v létě z Madridu jako volný hráč zamířil, a upsal se tamějšímu druholigovému Grossetu.

9. leden
Obrana
V posledních letech Achillova pata Atlética, která si vyžadovala opakované posilování. V tuto chvíli se však zdá, že vedení madridského klubu je s obsazením obranných pozic v týmu konečně spokojeno – žádný tisk se o nových hráčích na defenzivní posty nezmiňuje.

Atlético by však naopak mohli někteří jeho obránci opustit – již delší dobu se hovoří o hostování mladíka Jorge Pulida, který v prvním týmu jistě nedostává tolik prostoru, kolik by potřeboval. Pro jeho další fotbalový růst je nezbytná pravidelná herní zátěž, kterou by mohl naleznout u sousedů z Getafe či Vallecas.

Otazníky také visí nad budoucností dvou ikon Atlética – Luise Perey a Antonia Lópeze. Nehrozí sice, že by tito hráči opustili Rojiblancos už teď v lednu, na konci června jim však v Madridu vyprší smlouvy, a již teď tak mohou oba vyjednávat o angažmá v nějakém jiném týmu, kam by zamířili po sezoně jako volní hráči. U kapitána Lópeze se počítá s prodloužením smlouvy, jejíž součástí bude však drastické snížení platu, Pereova budoucnost je pak nejistá.

Záloha
Spekulace ohledně záložních řad se nesou hlavně ve spojitosti s náhradou za odchozího Reyese a posilou na současnou velkou slabinu Atlética, totiž post defenzivního záložníka. Jedním ze jmen, o kterých se hovoří v souvisloti s náhradou za Reyese, je Jefferson Farfán z německého Schalke 04. O fousatosti této spekulace však hovoří zejména fakt, že peruánský míčový kouzelník nevlastní pas země EU, a nebylo by tak pro něj místo na soupisce Atlética.

V souvislosti s červenobílým dresem byl v uplynulých dnech často spojován i José Ernesto Sosa, bývalý svěřenec Diega Simeoneho z Estudiantes a jeho velký oblíbenec. Argentinský reprezentant v tuto chvíli válí na Ukrajině za Metalist a přestupu do Atlética by se nebránil, vzhledem k tomu, že však nevlastní pas země EU, by pro něj stejně jako pro Farfána nebylo místo na soupisce.

To by však teoreticky mohl uvolnit Eduardo Salvio, o jehož půlroční hostování projevila zájem portugalská Benfica. Toto nemá v Atléticu záruku základní sestavy a návrat do starých známých končin, kde minulý rok zářil, by se mu mohl zamlouvat, vedení Rojiblancos i on sám by prý ale byli radši, kdyby Argentinec pokračoval ve své kariéře v Atléticu.

Na řadu tak přichází jiný Simeoneho starý známý – Diego Buonanotte. Tento Argentinec narozdíl od svého krajana Sosy vlastní italský pas, a na soupisce Atlética by se tak pro něj místo našlo. Po vzájemném shledání navíc podle všeho touží jak on, tak i nový kouč Simeone – pro Rojiblancos je v tuto chvíli Buonanotte údajně cílem číslo jedna. Sportovní ředitel Caminero prý dokonce již vyjednával s agentem malého argentinského záložníka.

Simeone by však rád přivedl i posilu na chabě obsazený post defenzivního záložníka, se kterým bylo v uplynulých dnech spojováno hned několik jmen. Z Ukrajiny by se do Španělska mohl vrátit bývalý hráč Getafe a ghanský internacionál Derek Boateng. Hovoří se také o Gabym Mudingayiovi, belgickém reprezentantovi a opoře italské Boloňi.

Fanoušky Rojiblancos asi příliš nepotěší, že s jejich týmem jsou spojováni i dva Madridisté. Prvním z nich je Mahamodou Diarra, který je poté, co mu v létě skončila smlouva v knížecím Monaku, volným hráčem. Tím druhým je Fernando Gago, po kterém prý touží kouč Simeone. Argentinský reprezentant je v tuto chvíli stále hráčem Realu Madrid, hostuje však do konce sezony v AS Řím. To má na bývalého supertalenta sice opci, pravděpodobně ji však neuplatní. Gago by ale červenobílý dres oblékl nejdříve v příští sezoně.

Na závěr ještě jedna spekulace o odchodu – záložní řady Atlética by mohl opustit jeho největší současný talent Koke Merodio, kterému se nedostává na hřišti dostatečného herního vytížení. Zájem o hostování do konce sezony již projevilo Rayo Vallecano a Getafe.

Útok
Atlético v tuto chvíli ve svých řadách nemá třetího útočníka, čehož se chytají i média a přichází s nejrůznějšími spekulacemi. Podle skotských novinářů se Atlético vyptávalo na tahouna glasgowských Rangers Nikicu Jelaviće, proti angažmá vytáhlého Chorvata však hovoří fakt, že nevlastní pas země EU.

Nejaktuálnější horkou novinkou je pak zpráva, že Atlético stojí před podpisem s Brazilcem Nilmarem z konkurenčního Villarrealu. Vzhledem k jeho důležitosti pro tým Žluté ponorky, prázdnotě, která zeje v klubové kase Atlética a jeho statutu cizince je však tento přestup velmi nepravděpodobný.

Ofenzivní řady Atlética naopak pravděpodobně opustí jiný Brazilec – Diego Costa. Někdejší talent, který se na jaře blýskl v dresu Atlética slušnými výkony, doplácí na své dlouhodobé zranění kolenních vazů i na svůj statut cizince, kvůli němuž pro něj není místo na soupisce. V úvahu přichází jarní hostování v některém z klubů Primery, zájem má údajně sevillský Betis.

Komentáře (15)
 1. chapu, ze vetsina z toho budou jen spekulace, ale nezamlouva se mi jediny jmeno, ktery je s nama spojovany %-) naopak bych vetsinu z nich oznacil snad za aprilovy pozdravy novinaru…

 2. Atlético by malo kúpiť Miňa Stocha z Fenerbahce. Seriózne, bez nacionalistického podtónu :)

 3. nevim, jestli je zapotrebi privest novy kridlo – salvio a arda to zvladnou, juanfran a adrian jako nahrady, klidne bych i vyzkousel spis saula, nez davat zase miliony za nejakyho nahradnika…
  DMko nutne potrebujeme, jenze oni nebudou prachy. tiago a gabi tam proti malaze odehrali solidni zapas, pripravenej je assuncao…ja si nemuzu pomoct, ja bych sezonu dohral s tim, co mame a posilil proste v lete

 4. Na margo poslednych informacii, Miranda asi naozaj nemoze hrat mimo Brazilie, ked sa opat nevie aklimatizovat, ale uz sa treba poucit, ze vacsina brazilskych hracov u nas skonci fiaskom, naposledy elias, aj ked to zdaleka nebola len jeho chyba. A Aguilera asi predsa v lete vedel preco rozviazal zmluvu s Kekom *TIRED*

 5. nevim, co si mam myslet o tom lopezovi, to ho vazne vedeni necha jit? tonda se na atletico nevysral, kdyz ho lanarily barcelona nebo valencie, ale atletico se ted vysere na nej? to snad ne :-!
  casado je sice solidni hrac, ale tonik si vzdycky odehral svoje a v atleticu by mel dostat sanci ukoncit karieru uz jen pro to, co vsechno pro nej udelal…
  lasse proc ne, na zacatku sezony se o nej prej zajimal real a hrac je to sikovnej, ale stejne mi prijde, ze zbytecnej, kdyz napravo mame juanfrana, salvia a pripadne adriana… %-)

 6. 6 mega za lasse jsou podle me vyhozeny prachy, ja pocital s castkou nekde kolem 3 mio %-)
  tesi me zajem o botiu, toho bych si moc moc pral O:-)

 7. Co je Juvenil A ??

 8. To me vomrdej, jestli místo Tota, který má aspoň talent když už nic, přijde nějaký průměrák z Ukrajiny :-!

  • jo, to by byla parada %-) tedka jsem ale zase cetl, ze caminero prodej salvia vyloucil, tak snad zustane…

   • ja som od tota cakal ovela viac…z argentiny pred rokom na neho chodily chvalospevy,ale velmi ma nepresvedcil…

    • coz byla prave chyba. vsichni od nej cekali divy, jenze od mladyho kluka, kterej prijde do novy zeme, ligy, ktera je o uroven vys, tohle cekat nemuzes. kazdej hrac potrebuje cas na adaptaci a cim je mladsi, tim delsi doba to je. misto toho, aby toto citil duveru klubu a pomalu si zvykal, tak ho atletico poslalo do benficy jako nepotrebnyho. to ti na nalade neprida…
     ale mas pravdu, me taky zklamal a cekal jsem od nej vic…


Komentáře

No trackbacks yet.