Atlético Madrid CZ/SK

Lazio trápí zranění, využije toho Atlético?

15/02/2012 17:54 // Andres // 517 zobrazení // zdroj: as.com

Už zítra se Atlético Madrid poprvé střetne s Laziem, které španělskému klubu stojí v další cestě Evropskou ligou. Italský klub půjde do zápasu odpočatý, s téměř týdnem volna, protože zápas s Cesenou kvůli sobotnímu ragbyovému klání na Stadio Olimpico předehrával v pátek 23. kolo Serie A. Biancocelesti navíc tento víkend v tabulce předskočili Udinese a vyhoupli se na třetí příčku, morálka je proto vysoká. Klub ale taky trápí několik problémů…

Zranění

Náročný zápasový program a nepříznivé počasí si na Římanech vybraly svou daň a trenér Reja tak bude muset zejména v obraně hodně improvizovat. Chybí levý obránce Radu i druhá varianta na tento post Lelić. Na posledních trénincích si tak vyzkoušel jejich pozici Konko, který pravidelně hrává na opačné straně obranné čtyřky, a to přestože další variantou nalevo může být Španěl Javier Garrido.

Dalším absentérem v defenzívě je stoper André Dias, vedle Biavy by se tak do středu obrany měl postavit po zranění vracející se Stankevičius a pozici pravého obránce by mohl zaujmout veterán Zauri.

Reja bude postrádat rovněž Brocchiho, Rocchiho, Canu, dlouhodobě zraněného Mauriho a Alfara, který se nebyl zapsán na soupisku pro evropské poháry.

Nevyrovnaná forma

V Serii A má venku třetí nejlepší čísla, z posledních čtyř utkání mimo vlastní stadion však hned tři prohráli. Ani ze Stadio Olimpico nevytvořili nedobytnou pevnost, dělá jim totiž problém vzít iniciativu do svých rukou a udávat tempo hry. Ve 12 zápasech tu tak Lazio ztratilo už 14 bodů. Na druhou stranu se občas umí porvat o obrat v utkání, jako tomu bylo v Janově, kde to nakonec nevyšlo, nebo naposledy úspěšně doma s Cesenou.

Změna systému

Na podzim trenér Reja praktikoval klasickou 4-4-2, prodej Cissého do QPR a zranění Rocchiho donutilo ke změně formace na 4-2-3-1, ve které má defenzívnější činnosti zálohy na práci dvojice Ledesma-Matuzalém, před nimi operuje Hernanes a na křídlech pracují Uruguayec Álvaro González a momentálně zraněný Lulić nebo nová posila Candreva.

Frustrace ze zimního přestupového období

Očekávala se minimálně jedna posila. Na cestě do hlavního města Itálie byl Honda, Nilmar nebo Krasić, Římané si však nakonec museli vystačit s Candrevou a Alfarem, zatímco klub opustil Sculli a Cissé. Zašlo to dokonce tak daleko, že za prezidentem Igli Tarem si byl postěžovat Klose.

Dva klíčoví hráči

Za drtivou většinou ofenzivních akcí a branek stojí dva lidé. Hernanes je brazilský ofenzivní záložník s výbornou technikou a skvělou střelou, německý hrot Miroslav Klose zase zažívá v Itálii skvělou debutovou sezónu. Letos dal už 11 branek a do týmu zapadl skvěle.

Komentáře (3)
  1. nevite nekdo, proc vubec nehraje garrido? :-[
    obavam se, ze nas sestreli libor kozak :D


Komentáře

No trackbacks yet.