Atlético Madrid CZ/SK

Kun Agüero hráčem Manchesteru City

28/07/2011 16:36 // Andres // 451 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Sergio Agüero potvrdil na svých oficiálních stránkách i na svém twitteru, že je nyní hráčem Manchesteru City. Končí tak dlouhá sága, pro kterou dokonce španělští novináři vymysleli vlastní jméno. „Kunlebrón“ (ze špaň. culebrón – telenovela) začal jen pár dní po skončení ligového ročníku a trval přes dva měsíce.

Jsem hráčem City. Jsem šťastný, že jsem v tomto klubu i městě. Děkuji všem za přivítání a přijetí!“ Těmito slovy, bez pořádného rozloučení s fanoušky Atlética, začíná nová éra jak pro Kuna, tak pro madridský klub.

Ani jeden z klubů zatím transfer nepotvrdil, takže nebyla oficiálně zmíněna žádná částka. Spekuluje se, že Kun nakonec přestupuje za částku něco málo pod hranicí výkupní klauzule, tedy za 40-45 milionů eur. V novém působišti měl podepsat 5letou smlouvu a ta mu bude vynášet okolo 9-12 milionů eur ročně. V Atléticu Madrid měl příští sezónu vydělávat zhruba 7,5 milionu eur po zdanění.

Mnoho zdrojů informovalo o tom, že vysněné Kunovo působiště je Real Madrid, odvěký rival Atlética. Vedení se i do budoucna tomuto přestupu snažilo zabránit, a proto údajně dohoda o přestupu obsahuje klauzuli, díky které by v průběhu příštích dvou let klub obdržel velkou část z přestupové částky, pokud by Manchester City prodal Agüera do Realu.

Pozornost fanoušků se tak nyní může obrátit na čtvrteční zápas Atlética Madrid se Strømsgodsetem, ale také na počínání sportovního ředitele, José Luíse Caminera, při shánění posil za utržené peníze. Klub se chystá získat renomovaného útočníka, kreativního záložníka, popřípadě levé křídlo. Nejžhavějšími adepty na získání svého vlastního červenobílého dresu zůstávají RossiOsvaldo Diego.

Kune, mohl jsi zvolit sto lepších způsobů, jak opustit klub, přesto ti musíme poděkovat za tvé výkony, které byly až do osudového dne vždy profesionální a mnohdy to jediné, na co se dalo na hřišti dívat. Hodně štěstí!

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.