Atlético Madrid CZ/SK

Kukátko do ženského týmu Atlética

17/01/2012 20:01 // Sebyk // 578 zobrazení // zdroj: as.com

To, co před v roce 2001 začalo jako ambiciózní projekt dvou nadšenkyň – tedy založení ženského oddílu Atlético Madrid -, před několika dny oslavilo své jedenácté narozeniny. Lola Romero a María Vargas, dnešní prezidentka a hlavní trenérka Féminas, se zasloužily o to, že hráčky nosící na své hrudi znak Atlética jsou ve světě ženského španělského fotbalu pojmem. Dvě akademie, jedenáct různých týmů a téměř tři stovky Atlétek hovoří za vše.

„Klub se nacházel ve složité situaci, ale sdílel naše nadšení a poskytl nám šanci,“ hovoří Lola Romero o nelehkých začátcích. Féminas začaly se dvěma týmy – seniorským, který nastupoval v regionální soutěži, a juniorským do šestnácti let. Ženský oddíl Atlética však rostl jako z vody: „Ve druhém roce naší existence jsme otevřeli akademii, ve čtvrtém jsme již mohli složit dva konkurenceschopné týmy mladších a starších dorostenkyň. Přihlásili jsme je do lig pro chlapce a vedení klubu si myslelo, že jsme šílené. Čas však ukázal, že jsme udělaly dobře. Pro některé hráčky to byla sice velmi tvrdá škola, teď ale mají 18 nebo 19 let a cení si toho. Máme tam několik hráček, které vyčnívají,“ popisuje Romero.

V sezoně 2006/07 postoupil seniorský tým do Primery, v té minulé pak dosáhl semifinále domácího poháru, kde o jednu branku podlehl Espanyolu. Nyní se hráčky Atlética nachází na sedmé příčce ligy, v tomto ročníku se jim mimo jiné poprvé v historii povedlo zvítězit nad hráčkami Raya Vallecano, vítězkami minulých tří ročníků ligy, a to dokonce poměrem 4:0. Tým do šestnácti let zase vytvořil rekord v nejvyšším historickém vítězství, když hráčky Algete vypráskal 38:0. Atlético Madrid Féminas navíc stále roste, v tuto chvíli má jedenáct týmů a příští rok bude otevírat další akademii.

Závěrem motto Maríi Vargas, hlavní trenérky seniorského ženského týmu, které zní „Kde je snaha, jsou i možnosti“. Pro Atlético Madrid Féminas to platí dvojnásob.

Komentáře (2)
  1. Nechcu byt nějáký sexista, ale tak dva kusy by se dali vzít.. *SEX* Uhádnete které? Jo a ta kapitánka vypadá jak Diego Ribas..


Komentáře

No trackbacks yet.