Atlético Madrid CZ/SK

Kterak Griezmann Atlético využil…

06/08/2011 17:27 // Sebyk // 2 138 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Mnozí fanoušci Atlética se v poslední době začínali už už radovat, že příchod mladého křídelníka Antoina Griezmanna začíná být reálný. Samotný hráč se přece několikrát nechal slyšet, že chce do Atlética přestoupit a pro Real Sociedad by bylo zbytečné držet si ve svém středu nespokojeného fotbalistu. Konečnému přestupu nasvědčovala i údajná pokračující jednání mezi kluby a informace, že vedení Atlética připravuje za vycházející hvězdu Primera División vylepšenou nabídku.

Ve středu navíc přinesl francouzský sportovní deník L’Équipe rozhovor s Griezmannem, kde přímo ocitoval hráčovo přání odejít do madridského klubu:“Projekt Atlética se mi velmi líbí. Už jsem se rozhodl – chci přestoupit do Atlética Madrid. Každý hráč by si chtěl zahrát vedle plejerů jako je Diego Forlán nebo Tiago. Mohl bych se od nich hodně naučit.”

To vše však byla pravděpodobně pouhá mediální hra, možná zkombinovaná se snahou Griezmanna vynutit si od vedení Errealy lepší kontrakt. Mladý Francouz totiž ve včerejším rozhovoru pro webové stránky Realu Sociedad všechna svá prohlášení v podstatě popřel a deník L’Équipe obvinil z toho, že překroutil jeho slova. “Nikdy jsem neřekl, že chci do Atlética. Řekl jsem sice, že každý hráč by si chtěl zahrát vedle Diega Forlána, ale stejně tak by si každý chtěl zahrát třeba i vedle Messiho nebo Benzemy. Neznamená to, že chci odejít.”

Ve zmíněném rozhovoru si Griezmann stihl ještě udobřit i fanoušky Errealy, které svými předchozími prohlášeními o vytouženém přestupu do Atlética rozhodně nepotěšil: “Jsem tu velmi šťastný a chci tady zůstat. Cítím se dojat, když fanoušci v ochozech skandují moje jméno nebo když potkám fandu v našem dresu s mým jménem na zádech. Klub, spoluhráči, trenér i fanoušci ve mě mají důvěru, cítím se tu cenný. Slíbil jsem, že tady zůstanu a také to splním. Proč bych chtěl odejít, když vše, co potřebuji mám tady?”

Krátce nato veškeré naděje Atlétů na koupi jednoho z největších objevů minulé sezony Primery utnul i ředitel Atlética Gil Marín, který oznámil, že klub má na přestupovém trhu jiné priority. Mezi tímto vším se pro Griezmanna chystá vytoužený vylepšený kontrakt, podle kterého by měl pobírat skoro stejný plat jako největší hvězda týmu Xabi Prieto. Mladý Francouz tak dosáhl svého – chytrou mediální hrou si od vedení svého klubu vynutil zvýšení platu, správně načasovaným rozhovorem, kde popřel a “převrátil” všechna svá předchozí prohlášení, si navíc udobřil fanoušky, a zůstane tak ve svém milovaném klubu, kde se cítí tak cenný. Jenom Atlético je všem zase jednou pro smích…

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.