Atlético Madrid CZ/SK

Koke dovedl španělskou U19 na evropský šampionát

06/06/2011 20:01 // Andres // 464 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Španělsko U19 se kvalifikovalo na EURO do 19let, které se hraje příští měsíc v Rumunsku. V závěrečné kvalifikační skupině, jejíž dalšími účastníky byla Anglie, Švýcarsko a Černá Hora, se umístili na prvním místě.

Koke z Atlética Madrid startoval ve všech třech utkáních a spolu s valencijským playmakerem Iscem patřil mezi nejlepší hráče. Koke hrál jednoho z defenzivních záložníků v Lopeteguiho formaci 4-2-3-1 a očividně na této pozici působil přirozeněji, než křídelní role, kterou mu uděloval Quique Sanchéz Flores.

Španělský tým vyhrál proti Švýcarsku 2:1 a proti Černé Hoře 3:0, a tak mu v posledním zápase, kdy byla Kokemu svěřena kapitánská páska po zranění Marca Muniesy, stačila remíza proti Anglii v poměru 1:1.

Koke se ale možná na EURO, které vydobyl ani nepodívá. Turnaj totiž koliduje s Mistrovstvím světa dvacítek v Kolumbii, kde je Kokeho účast pravděpodobnější.

Další mladíci z Atlética Madrid se mezitím připravují na Evropský šampionát jedenadvacítek, který začne příští víkend. Jsou jimi Alváro Domínguez a David de Gea, z nichž prvně jmenovaný hrál již v remízovém přípravném utkání s Ruskou U21 (1:1). Co se týče Davida, mladý brankář nebyl 100% fit, avšak na první zápas turnaje, který se hraje v neděli Anglii, by měl být připraven. S týmem se také připravuje Rubén Pérez, který je z Atlética na hostování v Deportivu La Coruña. Ten proti Rusku odehrál posledních 20 minut.

Mezitím se v Jižní Americe další naši reprezentanti připravují na Copa América, začínající prvního července. V sestavách jihoamerických týmů by se měli objevit Sergio AgüeroElias,Luis Perea a také dvojice Uruguayců Diego Forlán a Diego Godín.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.