Atlético Madrid CZ/SK

Koke: Chci dokázat, čeho jsem hodný

06/11/2011 20:17 // Andres // 657 zobrazení // zdroj: marca.com

Letos nedostává tolik šancí jako minulý rok a fanoušci se bojí o jeho budoucnost. Dnes se jedno místo v sestavě díky Mariově stopce uvolnilo, a tak uvidíme, zda Gregorio Manzano tužby fanoušků vyslyší a mladého Kokeho nasadí. On sám v rozhovoru pro klubové stránky uvedl, že bude nesmírně důležité Getafe porazit, aby si klub udržel vzestupnou formu.

Na otázku, co říká na vítězství 4:0 nad Udinese, odpověděl, že „bylo velmi důležité“, ale raději by se soustředil na nedělní utkání, protože „musíme dohnat čelo ligy“.

Getafe je poslední, takže bude bojovat do posledního dechu, o to víc proti Atléticu. My musíme vyhrát, abychom uzavřeli vynikající týden se třemi výhrami. Tým by to hodně uklidnilo,“ řekl střední záložník Colchoneros.

Kokemu bylo naposledy bylo dopřáno několik minut v zápase Evropské ligy proti Udinese, kdy vystřídal Diega a on je Manzanovi za tyto šance velmi vděčný: „Chci dokázat, čeho jsem hodný. Minulý rok jsem ukázal, na co mám a chci to svými výkony potvrdit i letos,“ řekl 19letý Španěl.

Minulý rok byl jako sen, ale teď se chci soustředit na přítomnost a vydávat ze sebe vše pokaždé, když dostanu šanci,“ říká Koke, který se za Quiqueho Florese i díky užšímu kádru těšil mnohem více příležitostem. Střední záložník ovšem z méně minut vůbec nezní zklamán: „Když se dostanete do Atlética, vaším cílem je jednou si zahrát za první tým. Některým se to nepovede, někteří dostanou to privilegium a já jsem jedním z těch, kteří měli to štěstí. Je to pro mě čest,“ vysvětlil mladík.

Dobré výkony 19letého záložníka, který svým stylem někdy bývá přirovnáván k Xabi Alonsovi, mu poté, co si své odsloužil už všech nižších kategorií, vynesly pozvánku do výběru do 21 let, který se právě pere v Kvalifikaci o EURO 2013. „Nemůžu si stěžovat, protože jeden zápas už jsem hrál a na další dva, které se budou hrát příští týden, mě povolali. Doufám, že se mě kouč rozhodne nasadit,“ říká Koke, který při své premiéře za La Rojitu proti Chorvatsku minulý měsíc hned vstřelil gól. I vidina účasti na příštích Olympijských hrách jej láká, ale sám přiznává, že to bude těžké: „Bylo by to něco úžasného. Bude to ale složité, protože o nominaci bude bojovat hodně lidí.

Komentáře (3)
  1. pod manzanem asi poradnou sanci nedostane. pritom pred sezonou si chtel jeho i pulida manzano v tymu nechat. jenze pulido hnije nekde na tribune a misto kokeho nastupuje ten portugalskej tragikomik… %-)

    • ak dopadne ako camacho,tak ma jebne…

    • Pulido musí jít v zimě na hostování, jinak to bude strašné prokaučování….

      O Kokeho nějaký velký strach nemám. Kvalita je na jeho straně, takže věřím, že on si časem základ vybojuje, není kam spěchat, je mu teprv 19. Snad po Getafe i Manzano pochopil, že Tiago je tragéd…


Komentáře

No trackbacks yet.