Atlético Madrid CZ/SK

Když je v obraně Álvaro, šlape jako hodinky

08/10/2011 22:40 // Andres // 366 zobrazení // zdroj: marca.com; as.com

O tom, že Gregorio Manzano během léta doslova překopal celou hru Los Colchoneros jsme již několikrát psali a mohli jste to vidět i sami na hřišti. Vepředu sází na jediného klasického útočníka doplňovaného dvěma nebo třemi ofenzivními hráči, vzadu pak staví na až překvapivě pevné obraně. Tedy pokud nepočítáme osudný zápas proti Barceloně. Symbolem obrody v defenzívě Atlética je Álvaro Domínguez.

22letý odchovanec klubu je základním stavebním kamenem Gregorio Manzana, co se týče stoperské dvojice a pravidelně se těší místu v sestavě. V letošním ročníku La Ligy vlastně nenastoupil jen proti Barceloně, kdy dal El Profesor překvapivě přednost dvojici MirandaGodín a sami víte, jak to dopadlo. Dobereme se tím k pozoruhodné statistice, že za 450 minut, které Álvaro strávil na ligovém trávníku, padla do sítě Atlética jen jedna branka, když Soldado překonal přesnou hlavičkou Courtoise.

Není to ale dlouho, kdy mladý stoper vysedával spíše na lavičce a když už nastoupil, podával podprůměrné výkony. Za všechno mohlo příšerné ovzduší, které se v klubu vytvořilo během druhého roku působení Quiqueho Sáncheze Florese. Ze stabilního stopera, který pomohl svou precizní prací vzadu vyhrát Evropskou ligu, se stal hráč, který chyboval téměř v každém zápase. Sám přiznal, že měl s trenérem problémy a nebyl sám.  Jak se vše změnilo s příchodem klidného stratéga Manzana, který Domínguezovi opět vlil do žil potřebné sebevědomí.

S kapitánskou páskou na paži při absenci Antonia Lópeze a Luise Perey byl proti Seville vůdcem týmu. Nováčkům v týmu vysvětloval, co pro Atlético znamená porazit Sevillu. „Pojďme na ně,“ zařval a zápas mohl začít. On si své nakonec opět ubránil, ofenzivní síla Atlética však selhala.

Zlepšenou defenzívu Atlética prokazují i statistiky.  Courtois v této sezóně zatím musel proti střelám zasahovat jen 17krát. Méně zákroků musel udělat pouze Valdés. Los Colchoneros se ocitají i na čele tabulky celkového počtu střel, které nechali vyslat proti své bráně a skvělou práci obranné čtverky podporuje i fakt, že zatím nedarovali soupeři žádný pokutový kop.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.