Atlético Madrid CZ/SK

Kdo všechno opustí Atlético Madrid?

07/06/2011 14:33 // Sebyk // 529 zobrazení

Nový sportovní ředitel José Luis Caminero se dal rychle do práce a začal sestavovat kostru Atlética pro nadcházející sezonu. Součástí tohoto plánu jsou samozřejmě i odchody, což pro několik hráčů Atlética znamená, že madridskému týmu budou muset dát v nejbližší době sbohem.

Již jsme vás informovali o tom, že kufry si bude možná balit Juan Valera, o kterého má eminentní zájem Mallorca a Espanyol. Šestadvacetiletému pravému křídelníkovi definitivně zlomil vaz příchod Sílvia z portugalské Bragy. Dalším obráncem, o kterého je na přestupovém trhu veliký zájem, je nově příchozí stoper Miranda. Atlético se však své nové posily vzdát neplánuje. To však neplatí v případě Leandra Cabrery, se kterým klub již nepočítá.

Přetlak v záloze by měl vyřešit odchod Paula Assunçãa, který pravděpodobně zamíří do konkurenční Zaragozy. K velké radosti fanoušků končí i Raúl García, o kterého usiluje Osasuna. Otázkou však zůstává, zda navarrský tým najde dostatek financí na to, aby svého odchovance a miláčka pamplonských fanoušků vykoupil. Situaci kolem čtyřiadvacetiletého středního záložníka nadále monitoruje i Athletic.

Pokračovat nebude ani Tiago Mendes, který se vrací z hostování zpět do Juventusu. Portugalský středopolař je však údajně blízko rozvázání svého kontraktu se Starou Dámou – v takovém případě by klub zvážil jeho další angažování. Co se Frana Méridy týče, vedení uvažuje o tom, že by ho poslalo na hostování do nějakého týmu Primery, kde by se mohl rozehrát a nabrat fyzickou kondici.

Veliká revoluce čeká útok Atlética Madrid. Největší hvězda týmu Kun Agüero se několikrát nechala slyšet, že má v úmyslu toto léto Atlético opustit. Klub se odvolává na jeho výkupní klauzuli ve výši 45 milionů euro, největší zájem mají anglické velkokluby Manchester United a Chelsea, ve Španělsku pak odvěký královský rival. Sbohem Madridu by měl dát i Diego Costa, v čemž mu nepomůže ani fakt, že na konci sezony dokázal vytlačit svého jmenovce Forlána ze základní sestavy. Mladý brazilský forvard míří do Turecka, údajně do Besiktase Istanbul.

Odejít by mohl i poslední útočník v kádru Atlética Madrid Diego Forlán. Ten v této sezoně nedokázal navázat na své výkony z Mistrovství světa, k tomu přidal i hádky s trenérem Floresem a jeho letní přestup se bral za hotovou věc. Konec jeho rivala Quiqueho ho sice mohl přinutit změnit myšlenky na odchod, do hry se však nově vložilo francouzské PSG. Pařížský klub má v zádech bohaté investory z Blízkého východu a uruguayskému snajprovi plánuje nabídnout stejný plat, jaký má v Atléticu. Právě na Forlánových platových požadavcích ztroskotala dřivější jednání s anglickými kluby v čele s Tottenhamem. Atlético by bylo ochotné vzdát se své vyhaslé ofenzivní hvězdy za částku ve výši 10 až 12 milionů euro.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.