Atlético Madrid CZ/SK

Juventus: Kun je pro nás cíl číslo jedna

23/06/2011 23:25 // Sebyk // 405 zobrazení

Přestupové spekulace kolem Sergia Agüera neutichají. Od chvíle, kdy argentinská hvězda oznámila svůj úmysl Atlético po pěti letech opustit, plní jeho přestupová telenovela stránky všech španělských sportovních deníků. Samotný klub však nehodlá tomuto seriálu připsat mnoho dalších dílů a o Kunovi by měl nejraději co nejdříve jasno. Všechny zájemce o Argentincovy služby tak Atlético pobídlo k urychleným vyjednáváním – konkrétně požaduje mít všechny nabídky na stole do 4. července.

Tato zpráva zalarmovala dva největší nápadníky Sergia Agüera – jak Juventus, tak Chelsea plánují v nejbližších dnech započít jednání s klubem i hráčovým agentem. Jak se zatím zdá, tak Stará Dáma je v tomto o něco dále. Ačkoliv italský klub původně nechtěl slyšet o částce vyšší než 25 milionů euro, nyní se však chystá učinit nabídku ve výši 35 milionů. Atlético však odolává a stále se odkazuje na Kunovu výkupní klauzuli, která je ještě o deset milionů vyšší.

Samotný Agüero by preferoval asi spíše přestup do londýnské Chelsea, zejména vzhledem k tomu, že Juventus si v příští sezoně nezahraje žádné evropské poháry. Stará Dáma však staví nový a silný tým a Argentinec by měl patřit mezi jeho ústřední postavy. Italský velkoklub již za posily stihl utratit přes 30 milionů euro, jeho vedení však v této sezoně na přestupy vyhradilo bezmála 80 milionů a dostatek prostředků na nákup argentinské hvězdy by tak mělo. Sportovní ředitel Giuseppe Marotta se o Kunovi vyjádřil ve smyslu, že je to “skvělý hráč, který by bezpochyby zvýšil kvalitu týmu” a že pro Juventus je “cílem číslo jedna”.


Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.